Збійні сектора або бед блоки

Рекламний блок


У цій статті я хочу поділитися з Вами своїм досвідом роботи з чудовою програмою, яка допоможе нам з неполадками жорсткого диска і усуне збійні сектора (вони ж - бед блоки) на ньому. Називається вона «HDD Regenerator». Я дам Вам посилання на неї в кінці статті.

Запускаємо нашу програму і бачимо наступне вікно:


Главное окно программы HDD Regenerator

Вибираємо в меню "regeneration (відновлення) пункт "start process under windows" (запустити процес з під windows). Щоб приступити до сканування збійних секторів або бед блоків нам треба спочатку "пояснити" програмі, що конкретно ми хочемо робити.

В наступному вікні нам треба вибрати вінчестер для сканування. В нашому випадку він - один, виділяємо його і натискаємо напис "start process".


Выбираем диск для сканирования

Продовжуємо. У наступному вікні нас попросять вказати варіант сканування диска. Раджу відразу вибрати перший варіант "scan and repair" (сканувати і відновлювати). Просто вводимо з клавіатури цифру «1», як показано на скріншоті.


Опция проверки с восстановлением

І в останньому вікні перед самим скануванням збійних секторів нас "питають" з якого сектора на жорсткому диску почати сканування? Раджу залишити цифру «0». Це забезпечить сканування диска повністю.


Начинаем с нулевого сектора диска

Натискаємо клавішу "Enter" і запускаємо сканування на бед блоки. Ми розглянемо весь процес на прикладі диска, який містить збійні сектора. Зверніть увагу на скріншот нижче, на ньому ми бачимо прогрес сканування (біла смуга) і на ній - три, знайдені програмою, збійних секторів.


Обнаружение бэд блоков

Розберемо цей скріншот докладніше: праворуч вгорі ми бачимо, що минув з моменту запуску сканування бед блоків час і час, що залишився до завершення процесу. При виявленні збійних секторів на диску, програма позначає їх англійською літерою «B» і тут же намагається "вилікувати". Якщо це їй вдається, то на місці літери «В» з'являється літера «R», яка говорить про успішне "відновлення" бед блоки. У лівому нижньому куті ми бачимо статистику по просканированным мегабайт, а також кількість знайдених «В» і "вилікуваних" «R» збійних секторів.

Після завершення сканування ми побачимо ось таке вікно:


Результаты сканирования диска

Тут позначені знайдені програмою три збійних сектора і праворуч - вже знайому нам статистику, в якій говориться, що всі знайдені бед блоки усунуті.

Також врахуйте ту обставину, що при виявленні збійних секторів дуже бажано (відразу ж або після декількох днів) запустити процедуру перевірки повторно. Справа в тому, що (при серйозному дефекті диска) бед блоки можуть з'являтися повторно і їх кількість може тільки збільшуватися.


Найденные бэд сектора

Саме про це і "говорять" нам наступні написи на скріншоті вище: «4 new bad sectors appear» і «18 bad sectors appear» це - знову з'явилися на жорсткому диску збійні області, виявлені при повторному скануванні. Такий диск ще може дуже успішно використовуватися деякий час в якості додаткового і на ньому можна зберігати різну (не дуже потрібну інформацію і тимчасові файли. Але ось як надійний носій інформації або - системний диск він не підходить нам однозначно!

Власне, весь нехитрий процес тестування я Вас описав :) Саму логіку того, що відбувається "за кадром" роботи будь-якої програми для відновлення збійних секторів ми з Вами розбирали в попередній статті, яка називається "Неполадки жорсткого диска".

На додаток до сказаного, я б хотів відзначити ще одну дуже корисну функцію програми «HDD Regenerator». Вона може записувати свій завантажувальний образ на компакт диск.

Навіщо це потрібно? Уявіть собі ситуацію: у Вас проблеми з жорстким диском (не дай бог !:)) і операційна система з за цього просто не завантажується. Як ми запустимо нашу програму, щоб вона сканувала збійні сектора вінчестера? В цьому випадку нам на допомогу приходить функція створення завантажувальної версії програми.

Давайте розберемо цю можливість. На самому початку після запуску програми в меню "regeneration" вибираємо пункт "create bootable CD/DVD (створити завантажувальний CD або DVD диск).


Создание загрузочного диска

В наступному вікні вибираємо наше записуючий пристрій, встановлений в системі.


Выбираем CD привод

Натискаємо кнопку «OK», вставляємо чистий диск в пристрій і переходимо в останнє вікно безпосередньо перед записом диска. Тут нам пропонують вибрати швидкість запису. Вибираємо і натискаємо кнопку "CD Burn" (записати CD).


Устанавливаем скорость записи

Після закінчення запису беремо наш (тепер вже завантажувальний диск) з програмою «HDD Regrenerator», вставляємо його в комп'ютер, на якому ми хочемо провести перевірку на збійні сектора. Виставляємо на ньому завантаження з CD і бачимо меню, в якому програма показує нам знайдені їй жорсткі диски комп'ютера.


HDD Regenerator выбор дисков

Як бачите, у нас їх два. Вибираємо (наприклад), другий (вводимо з клавіатури цифру "2") і натискаємо "enter". Далі бачимо наступне вікно.


Режим сканирования с восстановлением

У ньому є кілька варіантів сканування вінчестера на збійні сектора:

 • Сканувати, але не виправляти знайдені бед блоки
 • Сканувати з виправленням таких секторів
 • Переглянути інформацію про програму
 • Вводимо з клавіатури цифру "2" (вибираємо другий варіант). Бачимо ось таке вікно.


  Просканировать и восстановить

  Тут вказуємо, що будемо сканувати відразу з відновленням бед секторів. Натискаємо цифру "1", потім - "enter" і далі запуститься вже знайомий нам процес тестування.

  Також майте на увазі наступний момент: не якісне електроживлення (збої, викликані несправністю блоку живлення) або використання різних перехідників можуть бути причиною того, що програма відновлення буде сигналізувати про виявлення великої кількості збійних секторів.

  Були в моїй практиці такі випадки. Жорсткий диск SATA був підключений через перехідник «molex to sata»:


  Переходник с molex на sata

  Програма діагностики знаходила на ньому масу бед блоків, але як тільки ми поставили відповідний блок живлення (у якого були присутні роз'єми живлення Sata), проблема зникла. Так що міцно запам'ятайте, - будь перехідники це - вимушене зло і якщо без них можна обійтися, - позбавляйтеся від них негайно!

  Ось і все, що я хотів розповісти Вам сьогодні про те, як шукати і усувати збійні сектори на диску. У завершенні статті, як і домовлялися, даю посилання на саму програму «HDD Regenerator». Скачивайте, користуйтеся.  Рекламний блок