Потужність блоку живлення комп'ютера

Рекламний блок

Потужність – це основна характеристика, на яку варто звертати увагу при виборі блоку живлення для свого комп'ютера. Деякі взагалі не звертають увагу на блок живлення, адже від нього підживлюються всі інші комплектуючі комп'ютера від нестачі потужності блоку живлення деяке обладнання взагалі може вийти з ладу.

Мощность блока питания компьютера

Розрахувати конкретну споживану потужність всіх комплектуючих вашого комп'ютера, щоб вибрати відповідний блок живлення досить складно. Це викликано тим, що не всі виробники вказують споживану потужність, що випускаються ними комплектуючих. Та й вважати це все не кожен буде.

Оптимально буде, якщо ви будете дотримуватися наступних міркувань. Якщо у вас звичайний офісний комп'ютер, який служить лише для того, щоб друкувати, працювати з простими програмами, дивитися фільми і слухати музику, то комплектуючі такого комп'ютера недорогі і їх не багато. Для вищезгаданого комп'ютера підійде найпростіший блок живлення потужністю 250W. Якщо ж у вас ігровий комп'ютер з потужною відеокартою, що вимагає окремої підживлення з блоку живлення, два вінчестери, TV tuner, пара USB пристроїв і т. д. в такому випадку вам знадобиться дорогий блок потужністю близько 400W.

Деякі люди все-таки модернізують комп'ютер, додаючи туди потужні пристрої без заміни блоку живлення, діючи за принципом «поки не зламається». Такого робити не рекомендується оскільки через брак потужності у вас можуть виникнути наступні проблеми:

  • Можуть вийти з ладу жорсткі диски.
  • Відеокарта може працювати некоректно.
  • Windows може не визначати USB пристрою.
  • Так що до блоку живлення і його потужності потрібно ставитися уважніше.    Рекламний блок