Дефрагментація реєстру Windows

Рекламний блок

Більшість користувачів дізнаються про існування реєстру зовсім не просто так, досить часто причиною цьому служать різні проблеми в операційній системі. Реєстр, це таке сховище всіх параметрів, настройок і різною додатковою інформацією, яку використовує операційна система і всі програми, встановлені на комп'ютері. Причому система і програми звертаються до реєстру сотні разів в секунду. Тому дуже важливо, щоб з реєстром було все добре.

Поки він знаходиться у відносно чистому і «не засміченому стані, нам особливо непомітно все це взаємодія всередині системи. Але поступово, з плином часу, там починають накопичуватися різні непотрібні фрагменти програм (особливо після їх видалення), неправильні розширення, посилання на неіснуючі файли і багато іншого непотребу. Так що якщо у вас виникають проблеми при повторній установці будь-якої програми, то цілком можливо причини слід шукати в реєстрі.

При цьому, весь цей програмний мотлох починає все більше і більше накопичуватися. Це, у свою чергу, починає посилено сповільнювати роботу як окремих програм, так і всієї системи. Все починає зависати, постійно виринають незрозумілі помилки, а різні віруси прагнуть залишити свої записи в реєстрі. Від реєстру дуже сильно залежить нормальна робота як Windows, так і всіх програм, що в ній знаходяться. Щоб запобігти засмічення «сміттям» і різними помилками, необхідно постійно проводити чистку і дефрагментацію реєстру. Ці операції можуть проводитися як вручну, так і за допомогою спеціальних утиліт. Але будьте уважні і обережні! А при ручній очистці — подвійно обережні. Якщо що-то видаляєте, переконайтеся, що цей файл дійсно вимагає видалення і його відсутність не порушить нормальну роботу комп'ютера.

Як почистити реєстр вручну?

До ручному чищенні вмісту реєстру варто вдаватися лише в крайніх випадках. Зазвичай її використовують для видалення файлів якої-небудь конкретної програми, після того, як вона була видалена. І так, запускаємо редактор реєстру. Відкрийте меню «Пуск» і в поле для пошуку введіть «regedit». У списку результатів пошуку відкрийте програму regedit від імені адміністратора. У наступному вікні, а точніше в його лівій частині розгорніть розділ «Комп'ютер» і далі перейдіть в каталог HKEY_CURRENT_USER. У ньому нам потрібно відкрити папку Software. В цьому розділі будуть перебувати папки, пов'язані з установленими програмами. Найцікавіше, що серед них будуть потрапляти каталоги програм, які вже давним-давно були видалені. Ось саме вони нам і потрібні.Как почистить реестр вручную


Виділяємо папки і файли, давно неіснуючих програм, і видаляємо їх. Головне, це бути точно впевненим, що цієї програми давно немає і видалення розділу не спричинить за собою неприємностей з комп'ютером.

Використовуємо програму CCleaner для очищення реєстру

Ця утиліта цілком заслужено користується популярністю і здатна, без зайвих зусиль, почистити систему від усього непотрібного. Зокрема, вона може оптимізувати роботу реєстру. Щоб приступити до роботи, запустіть програму від імені адміністратора. Далі відкрийте розділ «Реєстр». Тут натисніть на «Пошук проблем», а потім виберіть «Виправити». Очистка реестра программой CCleanerЗазвичай в резервної копії немає необхідності, тому можете відмовитися від цієї функції, натиснувши кнопку «Ні». Далі натискаємо «Виправити перевірено» і коли все завершиться, можна спокійно натиснути на кнопку «Закрити». Якщо залишилися ще якісь помилки, то їх можна спробувати виправити повторним запуском даної процедури.
У цієї програми є ще багато корисних можливостей, які вам обов'язково знадобляться, багато з них вже були розглянуті в попередніх статтях, на цьому сайті. Серед інших утиліт подібного роду, які так само можуть бути корисними в цій справі, добре себе показали: Auslogics Registry Cleaner, Tweak Now RegCleaner і CleanAfterMe.
Краще всього чистити реєстр частіше, особливо таку чистку рекомендується проводити після видалення яких-небудь програм. Крім чищення реєстру, є ще один спосіб оптимізації — дефрагментація Windows.

Дефрагментація реєстру за допомогою спеціалізованого софту

В операційній системі Windows 7 реєстру схильний до ще однієї, неприємною напасті — фрагментації. Поступово це починає серйозно сповільнювати роботу вашого комп'ютера, все починає набагато довше завантажуватися і повільніше працювати. Для того, щоб це явище не давало про себе знати, іноді потрібно проводити дефрагментацію з допомогою спеціальних утиліт.

Defraggler - безкоштовна утиліта від британських розробників

Серед таких утиліт можна порекомендувати Defraggler. Вона не тільки вміє працювати з реєстром, але і здатна виконати дефрагментацію даних на вашому жорсткому диску.

Реєстр постійно взаємодіє в системі, тому запустити процес дефрагментації можна тільки на етапі завантаження Windows. Для цього, коли запустите цю програму, ввімкніть параметр «Дефрагментація при завантаженні». Можна навіть встановити значення цього параметру «Завжди». Дефрагментация реестраТоді процес дефрагментації буде проводитися при кожному запуску системи і вам не доведеться піклуватися надалі. Тепер, в момент наступного завантаження системи на екрані виникне приблизно така картинка.фрагментирования реестра Вона буде свідчити про хід дефрагментації. У самий перший раз, дефрагментації може зайняти деякий час, але при регулярному проведенні цієї процедури, всі наступні дефрагментації будуть займати всього кілька секунд. Щоб відключити дефрагментацію під час кожного запуску системи, просто запустіть програму знову Defraggler і відключіть опцію «Завжди».

Wise Registry Cleaner

Утиліти для очищення системи, в яких є додаткова функція, що дозволяє виконати дефрагментацію реєстру. Тут нам може допомогти відмінна (а головне безкоштовна програма для очищення реєстру Wise Registry Cleaner, яку можна завантажити за цим посиланням. Починаючи з четвертої версії цієї утиліти, з'явилася можливість виконувати дефрагментацію. Давайте ближче познайомимося з цим додатком. Запускаємо програму і натискаємо на кнопку «Стиснення».Дефрагментация реестра Wise Registry Cleaner Варто зазначити, що перед початком цього процесу, рекомендується закрити всі інші прикладні програми. Коли натиснете кнопку «Стиснення», з'явиться невелике віконце з даними реєстру. Зверху буде кнопка «Аналіз реєстру», натискаємо її.Анализ реестра Коли аналіз завершиться, в таблиці відобразиться поточний стан реєстру і його можливий стан після дефрагментації. Якщо побачите, що є така необхідність, наприклад, є істотна різниця в колонках «Новий» і «Поточний», то сміливо натискайте на кнопку «Дефрагментація реєстру». Дефрагментация реестра в Wise Registry CleanerПісля дефрагментації потрібно зробити перезавантаження комп'ютера.

Auslogics Registry Defrag

Непогана утиліта, (повний огляд якій можна прочитати тут) призначена саме для дефрагментації — Auslogics Registry Defrag. Вона досить проста в роботі і має зрозумілий, русифікований інтерфейс. Має невеликі розміри і здатна працювати як на 32-бітних системах, так і на 64-бітних.

Ця програма досить часто оновлюється і дуже швидко вдосконалюється. Не виключено, що після написання цієї статті вже встигла вийти нова версія утиліти. Тому деякі дії в нових випусках, можуть трохи відрізнятися від запропонованих. Після того, як встановили програму, запускаємо її і натискаємо кнопку «Аналіз» - для запуску аналізу поточного стану реєстру.дефрагментации реестра Auslogics Registry Defrag

Процес аналізу та його результати, постійно виводяться у вікні програми.Анализ состояния реестра

Коли процес завершиться, можна буде спостерігати стан реєстру. Якщо будуть виявлені ділянки з фрагментацією, тоді є можливість запустити процес дефрагментації. Додатково програма може запускати швидкий пошук файлового «мотлоху», в системі. Але на жаль, видаляти його утиліта не вміє і вам буде запропоновано інше, платне додаток BoostSpeed. Воно призначене для очищення і оптимізації всієї системи. Втім, в даному випадку, нам потрібна була тільки дефрагментація реєстру та програма відмінно з нею впоралася.Результаты дефрагментации реестра

В цілому, перелічених у цій статті інструментів, цілком достатньо, щоб привести ваш реєстр в порядок і прискорити його роботу. Якщо виникнуть питання, ви завжди можете їх задати у коментарях.

Рекламний блок