зафіксувати рядок в Excel ?

Рекламний блок

Написав admin. Опубліковано в рубриці Офісні програми

MS-Excel logoПри створенні таблиці в Microsoft Excel, потрібно зафіксувати «шапку», щоб при прокрутці вниз, заголовок таблиці завжди залишався видимим. Це буває корисним, коли кількість рядків велике, а працювати доводиться з останніми з них. Реалізувати даний функціонал в останніх версіях Excel зовсім нескладно.

Як правило, заголовок таблиці перебуває на першому рядку, тому робимо активної верхню комірку. Далі відкриваємо вкладку Вигляд у розділі" Вікно клацаємо по розкривним списком Закріпити області. Нам потрібен пункт Закріпити верхній рядок - натискаємо його. Тепер при прокручуванні, верхня рядок буде зафіксована і перебувати в полі видимості.


Зафиксировать верхнюю строку

Також можна закріпити тільки виділені комірки - тобто це може бути не обов'язково верхня рядок. Для цього використовуємо команду Закрепить области з того ж меню.

Ще один випадок - коли таблиця вимагає прокрутки по горизонталі. Тут нам підійде команда Закріпити перший стовпець. Таким чином стовпець буде видно на екрані під час прокручування аркуша.

Рекламний блок