Як відключити процес SearchFilterHost?

Рекламний блок

Дуже не хочеться наговорювати на творців Windows, але іноді трапляється так, що спочатку задумана ними «корисність» перетворюється просто бич божий, роблячи роботу за комп'ютером неможливою, а життя марним. Індексація вмісту дисків – один із тих випадків, коли доречний афоризм «хотіли як краще, а вийшло як завжди». Функція, покликана прискорити пошук файлів на диску, стає причиною уповільненої (м'яко сказано) роботи системи, хоча заявлено, що служба, займаючи чималий час, у фоновому режимі сканує вміст розділів і ніяк не впливає на продуктивність. Особливо такі пригальмовування помітні при підключенні зовнішніх носіїв. Як правило, процес Search Filter Host стартує через кілька хвилин роботи операційної системи і може змусити комп'ютер в кому, навантаживши його до самого краю, особливо «пощастило» в цьому плані власникам ноутбуків.

Чому так відбувається

Якщо говорити коротко, то в процесі роботи служба індексування створює свого роду досьє на кожен файл, кожен атрибут, налаштування, шлях і дату. Все це потім визначається відповідним індексом в базі даних, по якому при необхідності система здійснює пошук, не займаючись перебиранням всіх файлів підряд. А тепер уявіть собі – день у день ми, працюючи за комп'ютером, створюємо нові файли, редагуємо файли, створені раніше, инсталлируем, оновлюємо, видаляємо різні додатки, змінюємо в них налаштування і т. д. І на все це складається досьє! ... Чи траплялося, коли комп'ютер начебто не діє, а жорсткий диск шумить, не вщухаючи? Ще й процес висить в оперативці, з'їдає від третини до половини всіх ресурсів, searchfilterhost.exe називається. Він собі працює, а ми чекаємо і чекати так можемо дуже довго.

Как отключить процесс SearchFilterHost?


Для вирішення цієї проблеми є три варіанти.

Завершення процесу і повне відключення служби індексування

Сподіваюся, ви вже в курсі, як в диспетчері завдань завершити процес? Після завершення процесу (або дерева процесів) зверніть увагу на те, як збільшилася швидкодія комп'ютера. До речі, власникам SSD (твердотільних) накопичувачів або на Virtual machine показано відключення індексування! Служба індексування відключається наступним чином:

 • Проходимо в меню керування службами (Пуск > Панель управління > Адміністрування - > Служби або за допомогою командного рядка (клавіша Windows R) виконуємо команду services.msc)
 • У переліку всіх служб знаходимо «Windows Search» (ще вона може носити назву «Пошук Windows» або «Служба індексування»)
 • Как отключить процесс SearchFilterHost? 3. Зупиняємо роботу служби, зробивши по ній правий клік мишкою і вибравши в контекстному меню пункт «Стоп».

  Как отключить процесс SearchFilterHost? 4. Повторно викликаємо контекстне меню, що і в пункті «Властивості» змінюємо тип запуску служби на «Вимкнено».

  Как отключить процесс SearchFilterHost?

  Тимчасове призупинення роботи служби індексування

  Как отключить процесс SearchFilterHost?

  Для припинення цієї служби нам потрібно зайти в меню «Пуск» і в полі пошуку ввести «параметри індексування», вибрати з результатів «Параметри індексування» і у відповідному вікні натиснути на «Паузу».

  Как отключить процесс SearchFilterHost?

  Всі. Шкода, що в Сімці немає того інструменту управління пріоритетами служби індексування на користь працюючих програм, який був у старій добрій Windows XP...

  Відключення індексування певних розділів

  Не завжди є сенс повного відключення служби індексування, часом досить відключити індексування тільки найбільш завантаженого диска. Щоб зробити це, відкриваємо провідник або будь-який інший файловий менеджер та правим кліком мишки по потрібному диску викликаємо контекстне меню, в якому вибираємо пункт «Властивості». Внизу вікна властивостей диска прибираємо галочку в чекбоксі «Дозволити індексування цього тома».

  Я так думаю, що після прочитання цієї статті процес Search Filter Host більше вас не потурбує. До речі, ніколи не буде зайвим спробувати і інші методи підвищення швидкості роботи і продуктивності системи. Будьте завжди в курсі актуальних новин – підпишіться на мої оновлення!

  Рекламний блок