Як змінити розмір кластера жорсткого диска

Рекламний блок

Відразу хочу сказати, що якщо вас цікавить, що таке кластер, який його максимальний розмір для кожної файлової системи, то все це описано в моїй статті про файлові системи Fat32 і Ntfs, кому цікаво можете почитати. Тут же мова піде про те, як змінити розмір цього самого кластера.

І так, оптимальним розміром кластера я вважаю 4 кб для файлової системи Ntfs, яка зараз скрізь широко застосовується. Якщо хтось думає по-іншому – це добре, тому що у кожного має бути своя думка. Але те, що розмір кластера повинен бути однаковим на всіх розділах жорсткого диска для коректної його розмітки (склеювання окремих розділів, зміна їх розмірів) – це факт.

Змінювати розміри кластера та й взагалі проводити всі операції, пов'язані з вашим жорстким диском найкраще в програмі Norton Partition Magic.

Відкриваємо програму і натискаємо правою кнопкою миші по розділу диска, на якому хочете змінити розмір кластера. У випало меню вибираємо «Advanced - Resize Clusters». (Якщо ви не знаєте поточний розмір кластера, то одразу за одне і подивіться).

Размер кластера

І так, в наступному віконці дивимося: Current cluster size – поточний розмір кластера, а навпаки New cluster size ми вибираємо майбутній бажаний розмір кластера і натискаємо «Ок».

У лівому кутку програми з'явилося дію, яке необхідно підтвердити, натиснувши кнопку «Apply».

Все тепер через кілька хвилин розмір кластерів зазначеного розміру зміниться.Рекламний блок