Що робити, якщо не запускається Windows 8?

Рекламний блок

Що робити, якщо не запускається Windows 8, яка здобула репутацію досить надійної операційної системи?

Яким би якісним не був продукт, від різного роду проблем ніщо не застраховане. Трапляються проблеми і при запуску цієї версії Windows. Що робити, якщо ОС раптом перестала запускатися?

Чи можна вирішити проблему самостійно, або необхідно втручання фахівця? Це залежить від того, що стало причиною такої поведінки операційки. Це можуть бути збої, викликані неправильним виходом із системи, або що-небудь інше.

Зміст:


 • Що можна робити в такому випадку?
 • Безпечний режим
 • Як перевести комп'ютер в безпечний режим
 • Як відновити операційну систему Windows 8 через безпечний режим
 • Запуск Windows 8 за допомогою служби відновлення
 • Відновлення системи з інсталяційного носія

 • У будь-якому випадку якщо Віндовс не запускається, можна спробувати надати комп'ютера першу допомогу. У цій статті ми поговоримо про деякі дії, які точно не нашкодять, але можуть допомогти.

  Проблемы и при запуске Windows 8

  Що можна робити в такому випадку?


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Є три дії, які можна послідовно вжити для врегулювання проблеми:

 • Спробувати відновити в безпечному режимі.
 • Скористатися інтегрованими засобами для відновлення Windows.
 • Відновити систему з допомогою завантажувального носія (флешки, диски).
 • Хоча фахівці рекомендують у таких випадках починати саме з останнього дії. Але давайте розглянемо всі пункти в тому порядку, в якому вони наведені.

  повернутися до меню ^

  Безпечний режим


  Безпечним називається режим роботи ОС, в якому можна зробити деякі заходи щодо відновлення нормального функціонування Windows.

  Майже жодна програма не доступна в безпечному режимі, працюють тільки ті компоненти, які є найбільш необхідними. В безпечному режимі можна активувати тільки системні файли і драйвери, без яких ОС не працює взагалі.

  Спеціальні написи в кутах екрана сповістять вас, якщо комп'ютер буде переведений в безпечний режим.

  В безпечному режимі простіше провести перевірку на віруси. Також в такому стані можна відновити служби завантаження Windows.

  Як би те ні було, потрібно розуміти, що в безпечному режимі системні файли не захищені від видалення. Тут немає прав адміністратора, і по недосвідченості можна завдати шкоди ОС, якщо видалити що-небудь потрібне для її нормального функціонування.

  Безопасный режим

  повернутися до меню ^

  Як перевести комп'ютер в безпечний режим

  Якщо Windows перестала запускатися, можна включити безпечний режим і спробувати відновити працездатність операційної системи. Робити це потрібно так.

  При включенні часто натискайте кнопку F8 на своєму ноутбуці. До того як система почне завантажуватися автоматично, відкриється список можливих режимів запуску.

  У цьому списку, крім трьох видів запуску системи в безпечному режимі, можна вибрати відновлення останньої правильно працювала конфігурації Windows, такою, якою вона була до збою.

  Це не скасує ні одного з зроблених вами збережень і не знищить створених останнім часом файлів. Жодна програма не піде.

  Безпечний режим доступний в трьох варіантах:

 • З доступом до головних компонентів і необхідним драйверам.
 • З доступом до мережевих драйверів. Цей варіант потрібно вибирати якщо потрібно вийти в інтернет в безпечному режимі.
 • З командним рядком.
 • Безопасный режим доступен в трех вариантах

  Всі ці режими мало чим відрізняються. Найсуттєвіша відмінність – доступ до інтернету у відповідному режимі.  Порада: Якщо достатнього досвіду роботи з ПК у вас немає, найкраще намагатися відновити постраждалу систему через режим першого типу.
  повернутися до меню ^

  Як відновити операційну систему Windows 8 через безпечний режим

 • Виберіть перший варіант і включіть управління системою, натиснувши комбінацію кнопок Windows X і вибравши рядок «Система» в розташовувався слідом за цим меню.
 • Windows X

 • Після цього потрібно вибрати рядок «Додаткові параметри». Перейдіть у вкладку «Захист системи» і знайдіть опцію «Відновити». Після цього з'являться підказки, яким потрібно слідувати. Жодна з них не повинна вислизнути від вашої уваги.
 • Крім того, в безпечному режимі можна спробувати знайти помилку, якої Віндовс дала збій. Для цього потрібно переглянути журнал подій.
  У тому ж меню, в якому ви вибирали пункт «Система», знайдіть рядок «Управління», потім виберіть «Службові компоненти», «Перегляд подій», «Журнали», «Система».
 • У цьому місці знаходяться всі записи ОС. Дізнавшись код неполадки, ви легко зможете усунути її.

  повернутися до меню ^

  Запуск Windows 8 за допомогою служби відновлення

  Якщо в силу якихось причин ОС на ноутбуці не запускається, windows запропонує скористатися службою відновлення запуску. У цьому разі треба діяти відповідно до з'являються на екрані підказками.

  Ще одна можливість – вибрати замість безпечного режиму вбудоване засіб повернення до останньої нормально працювала конфігурації системи.

  Як вже було сказано, цей спосіб досить безпечний, ні ваші файли, ні збереження не постраждають. Але й проблема, однак, не буде вирішена остаточно, а, значить, вона може повторитися.

  Служба восстановления Windows 8

  повернутися до меню ^

  Відновлення системи з інсталяційного носія

  Якщо ви перепробували всі вищеописані заходи, а Windows не запускається, то потрібно відновити систему з допомогою флешки або жорсткого диска. Цей варіант вже не може не спрацювати.

  На завантажувальному носії є все необхідне, щоб відновити втрачені файли і виправити всі помилки. Система знаходить цілісність.

  Щоб відновити операційку з флешки увійдіть в BIOS та виберіть, з якого саме диска повинна виробитися завантаження.

  Як це робити?

 • При включенні часто натискайте на ноутбуці клавішу «Esc» до тих пір, поки не потрапите в BIOS. Іноді для входу потрібно натиснути F12 або F10. Якщо це стаціонарний комп'ютер – потрібно натискати кнопку «Delete».
 • Потім відкрийте розділ Boot device і вибираємо потрібний носій інформації. Вторинним призначаємо жорсткий диск.
 • Включение режима UEFI и выбор загрузочной флешки

 • Ці налаштування потрібно зберегти.
 • Перезавантажте комп'ютер.


 • Порада: На ноутбуці кнопки для входу в BIOS можуть бути іншими. Слід пробувати такі варіанти, як «F9» або «F8». Ні та, ні інша клавіша не призведе до поганих наслідків.

  Якщо все робити правильно, то почнеться завантаження пристрою з потрібного носія. Вам залишилося тільки вчасно натиснути на рядок «Відновлення».

  Нажать на строку «Восстановление»

  Нажать

  Діагностика

  Також система пропонує можливість провести діагностику, іноді це корисно робити навіть в профілактичних цілях.

  Диагностика Windows 8

  Рекламний блок