Цей пристрій може працювати швидше. Що це за помилка і як з нею боротися?

Рекламний блок

eto-ustroystvo-mozhet-rabotat-byistree-chto-eto-za-oshibka-i-kak-s-ney-borotsya

Я просто впевнений в тому, що серед користувачів ПК немає жодної людини, який не стикався б з однією дуже цікавою проблемою. При підключенні флешки або будь-якого іншого USB-пристрої в порт на екрані монітора з'являється помилка: «Цей пристрій може працювати швидше, якщо його підключити до швидкісного порту». Часто користувачі дивуються, що означає ця помилка і як з нею боротися. Про все це я розповім прямо зараз.

Опис

Технологія USB (від англійського Universal Serial Bus — універсальна послідовна шина) - це інтерфейс передачі даних для периферійних пристроїв. Сюди можуть відноситься самі різні гаджети: принтер, сканер, МФУ, жорсткий диск, флеш-карта, фотоапарат, мобільний телефон і т. д. Таким чином був створений фактично універсальний порт, який підтримує більшість відомих нам пристрою.

Розробкою технології займалися відразу кілька фірм-гігантів, завдяки яким в тому числі вона стала настільки популярною і успішною. Ось ці компанії: Philips, US Robotics, Microsoft і Intel. Перша специфікація USB 1.0 була підготовлена в 1995 році, тоді ж вона вийшла у вигляді патча до операційної системи Windows 95, Windows 98 підтримка була вбудована за замовчуванням. Правда, приблизно перші п'ять років формат практично не користувався успіхом, однак до початку 2000 років більша частина периферійних пристроїв оснащувалася новим інтерфейсом з підтримкою USB.

Специфікація USB 2.0 вперше була показана в 2000 році і благополучно дожила до наших днів. Проте вже в середині «нульових» виробники жорстких дисків буквально вперлися в обмеження швидкості даної специфікації, в результаті чого потрібен новий протокол. Так з'явився USB 3.0. Правда, конкретно ця специфікація поки не стала успішною, тому що виробники материнських плат як і раніше намагаються використовувати протокол USB 2.0 (мабуть, в цілях економії). Втім, це лише питання часу.

Як ви могли здогадатися, всі інтерфейси, а їх, умовно кажучи, всього чотири (USB 1.0, 1.1, 2.0 і 3.0), в очах звичайного користувача розрізняються лише швидкістю запису і передачі даних. Насправді ж ці протоколи мають істотні відмінності і окрім швидкості, які для простого обивателя, знову ж таки, нічого не значать.

Помилка USB

Отже, тепер ви в загальних словах уявляєте, що це за технологія така USB. Тепер саме час повернутися до нашого головного питання.

Суть ситуації: припустимо, ви підключаєте флешку до порту і на екрані з'являється повідомлення «Це пристрій може працювати швидше, якщо його підключити до USB 3.0». Дане повідомлення говорить про те, що ви підключили пристрій, що підтримує протокол USB 3.0 до комп'ютера, який поки що ще підтримує тільки протокол 2.0 і нижче. Ось, власне, і все. Більш того, це не помилка, як вважає багато хто, а всього лише попередження, на яке ви можете не звертати свою увагу.

Тим не менш, деякі користувачі все ж задають питання - що, мовляв, зробити, що б повідомлення не з'являлося щораз на екрані? Можу порадити лише відключити його. Робиться це дуже просто.

Заходимо в диспетчер пристроїв (для Windows 7: Панель управління - Система - Диспетчер пристроїв) і шукаємо тут «Контролери USB (Windows XP підрозділ, якщо не помиляюсь, називається «Контролери універсальної послідовної шини USB»).

Перед вами контролери. Наводимо стрілку миші на будь-який з них, натисніть на праву кнопку і вибираємо пункт «Властивості», вкладка «Додатково». Тут побачите такий напис: «Повідомити, якщо пристрій може працювати швидше». Зніміть галочку поруч з нею і натисніть ОК. Після цього ніяких повідомлень з'являтися не буде.

Чи можна якось ще вирішити це питання? Звичайно ж, можна. Якщо ви використовуєте для роботи звичайний ПК, то можете придбати собі USB-плату, що підтримує USB 3.0, благо, вони продаються практично в будь-якому комп'ютерному магазині. Ось тільки порти будуть перебувати на задній частині корпусу системного блоку - вставляти гаджети не дуже зручно. З іншого боку, можна використовувати подовжувач. Ось, власне, і все вирішення проблеми на сьогодні.

Рекламний блок