Як збільшити шрифт на комп'ютері

Рекламний блок

Розвиток техніки йде семимильними кроками, стосується це і характеристик комп'ютерних моніторів. Зображення на екранах сучасних комп'ютерів в порівнянні з тим, що було кілька років тому, істотно покращився. Картинка стала більш "гладкої" і чіткою, збільшилися кути огляду матриць, зменшився час відгуку пікселів, збільшилася дозвіл... Але в той же час з'явився і один для багатьох негативний момент - їх-за того що дозвіл зображення зросла, всі елементи на екрані стали візуально виглядати більш дрібними, що не завжди комфортно, особливо для людей, гострота зору яких менше 100%. У цій замітці ми розповімо як обійти цю проблему і збільшити розмір шрифтів на екрані комп'ютера.

Отже, для збільшення розміру зображення є кілька способів. Розглянемо їх детальніше.


Зміст статті

 • 1 Масштабування
 • 2 Екранна лупа
 • 3 Системний шрифт

 • Масштабування

  Якщо ви хочете тимчасово збільшити елементи окремо взятого вікна не зачіпаючи при цьому інші додатки, досить скористатися інтегрованої у багато програм функцією масштабування. Наприклад, у браузері Internet Explorer ця функція знаходиться в меню Сторінка > Масштаб". Можна вибрати один із запропонованих варіантів або, натиснувши на пункт "Особливий..." ввести свій коефіцієнт масштабування. Такий же ефект (плавна зміна масштабу) досягається одночасним натисканням клавіш "CTRL " і "CTRL-" або обертанням колеса миші з одночасним утримуванням кнопки "CTRL".

  Екранна лупа


  Якщо потрібно збільшити окрему область екрану, не зачіпаючи всього іншого, можна скористатися традиційним засобом - програмою "Екранна лупа". Ярлик запуску як правило знаходиться по дорозі "Пуск > Всі програми > Стандартні > "Спеціальні можливості" . Навіть якщо іконки по зазначеному шляху не виявиться, утиліту можна викликати якщо одночасно натиснути кнопки "WIN R", ввести в текстове поле слово "magnify" і натиснути "ОК" .
  Запуститься додаток "Лупа", в центрі екрану ви побачите зображення збільшувального скла, а за курсором мишки почне слідувати область зі збільшеним масштабуванням . Щоб змінити коефіцієнт збільшення або закрити програму клацніть на зображення лупи.

  Системний шрифт


  Нарешті, якщо дрібний шрифт незручний у будь-якому випадку, можна збільшити зображення всіх елементів системи. Для цього зробіть наступне:

 • Натисніть правою кнопкою миші на вільному просторі робочого столу, виберіть пункт "Роздільна здатність"
 • У вікні, виберіть посилання "Зробити текст та інші елементи більше або менше"
 • Вам будуть доступні дві встановлених варіанти масштабування, середній (125% від базових значень) і великий (збільшення на 150%). Приблизний ефект від змін можна оцінити тут же, у вікні попереднього перегляду. Зробивши вибір натисніть кнопку "Застосувати". Для прийняття змін потрібно буде одноразово вийти з системи або перезавантажити комп'ютер, тому перед зміною параметрів екрана рекомендується зберегти результати своєї роботи і коректно закрити використовувані програми.
 • Крім того, якщо жоден з двох запропонованих варіантів вам не подобається, можна натиснути на посилання "Інший розмір шрифту (точок на дюйм). Відкриється вікно, в якому можна буде змінити розмір елементів системи довільно. У цьому випадку після натискання на "ОК" у списку запропонованих варіантів з'явиться пункт "Користувацький" з вашим коефіцієнтом зміни масштабу.

  В цьому випадку для застосування змін також необхідний вихід з системи або перезавантаження.
 • Рекламний блок