Як приховати IP

Рекламний блок

Як відомо, IP-адреса безпосередньо визначає положення вашого комп'ютера або смартфону в мережі. У деяких випадках виникає необхідність приховати його. Якщо вас забанили на якомусь ресурсі, або ви не хочете, щоб співрозмовник бачив з якої ви країни. На деяких ресурсах зараз можна зустріти напис на кшталт «Цей контент заборонений для перегляду у вашому регіоні (країні)». За кожним провайдером закріплений той чи інший пул адрес, і на цій підставі легко визначити ваше місце розташування. У цій статті ми поговоримо про способи приховати свій IP-адресу, а точніше підмінити на інший.


Зміст статті

 • 1 Анонімні проксі-сервери.
 • 1.1 На прикладі Skype
 • 2 VPN
 • 3 Інші способи

 • Анонімні проксі-сервери.

  Проксі сервер - спеціальна програма, яка приймає запит від вашого комп'ютера, і перенаправляє далі, замінивши ваш IP-адресу на свій. Сайт, до якого ви звернулися, обробляє запит і відправляє відповідь на адресу проксі сервера. Проксі вже перенаправляє його до вас. Анонімний проксі сервер - означає, що він не показує дані про ваш справжній ip-адресу. Такі сервера легко знайти за запитом «анонімний проксі» в будь-якому пошуковику. Як правило, у листі серверів вказується країна і швидкість відгуку в мілісекундах, чим менше - тим швидше працює проксі сервер. Для користування проксі сервером досить прописати його адресу і порт в налаштуваннях вашої програми. У Windows достатньо вказати проксі у налаштуваннях вбудованого браузера Internet Explorer і тоді переважна більшість ваших програм буде використовувати його. Це називається системні налаштування.

  У зазначеному прикладі ми взяли сервер зі списку в інтернеті на http://hideme.ru/proxy-list/ . Тепер, якщо ми зайдемо на будь-сервіс перевірки IP, то побачимо щось подібне:

  Ласкаво просимо до Нідерландів! Але як бачимо, наявність проксі також досить легко виявляється. Проксі, причетні до протиправної діяльності, можуть бути заблоковані на деяких сайтах. Це є мінусом такого способу приховування IP, так само як і питання довіри таким проксі.
  У разі, якщо ви хочете використовувати вихід через проксі тільки для окремих програм, то не чіпаємо налаштування IE, а налаштовуємо на підключення до проксі в самій програмі.

  На прикладі Skype


  Налаштування проксі завжди слід шукати в налаштуваннях мережевого підключення програми.

  Також відзначимо, що проксі бувають декількох типів в залежності від застосовуваної технології. В основному це HTTP(HTTPS) і SOCKS. HTTP (HTTPS) годиться для інтернет серфінгу, пошти і максимум для Skype і подібних програм. Якщо ви хочете використовувати проксі для онлайн-ігор вам більше підійде SOCKS-проксі. Також багато гри не беруть налаштування підключення з Windows і не мають власних налаштувань проксі, наприклад World of Tanks. У такому випадку вам можуть програми, що розширюють можливості налаштувань проксі – наприклад ProxyCap або SocksCap. Ці програми дозволяють налаштувати будь-яку вашу програму для роботи через проксі-сервери. Більш того , вони дозволяють організувати ланцюжок серверів. Тобто якщо ви не впевнені у цієї анонімності проксі сервера, можете вказати їх кілька. Тоді, якщо один із серверів розкриє ваш IP, то він виведе лише на наступний проксі сервер. Мінусом ланцюжка є те, що кожен сервер вносить свою затримку і цей спосіб не дуже підходить для ігор і відеочатів.

  Також існують програми анонімайзери – вони автоматично змінюють проксі сервера через певні інтервали. Мінусом є те, що вони часто містять настирливу рекламу, а особливо недобросовісні можуть містять і віруси. Варто користуватися тільки перевіреними .

  На закінчення - проксі це досить простий спосіб приховати свій ip.Недоліком є те, що ви ніяк не можете вплинути на безкоштовний анонімний проксі, і питання довіри – адже проксі точно бачить звідки і куди ви заходите, і деякі проксі можуть бути використані зловмисниками.

  VPN


  Іншим, більш надійним способом приховати ваш IP адреса є VPN. VPN-Virtual Private Network – Віртуальна Приватна Мережа. Ця технологія створює віртуальний канал між вами і провайдером VPN і абсолютно весь трафік йде по каналу. Всі програми на комп'ютері думають, що вони підключені безпосередньо до сервера вашого провайдера VPN, а не вашого реального провайдера Internet. Безперечною перевагою є те, що трафік усередині VPN каналу шифрується і не доступний навіть вашого реальному провайдера. У мережі досить багато VPN-провайдерів, в основному платні, але деякі надають безкоштовні аналоги своїх сервісів, або з рекламним банером, або дещо урізаним функціоналом, або мають пробний період. Для створення VPN – каналу потрібно завантажити клієнтське додаток. Покажемо на прикладі https://hideme.ru/vpn/ Скачавши і встановивши клієнтське додаток, запускаємо. Програма може запропонувати встановити драйвер Open-VPN - погоджуємося і встановлюємо. Далі відкривається просте вікно з вибором серверів.

  Інші способи


  Існують також інші, більш складні способи приховати свій IP. Наприклад, TOR або I2P. Вони надають надійний захист і більш складні в налаштуванні. Наприклад TOR являє собою розподілену мережу проксі серверів з багаторівневим шифруванням, а I2P – розподілена мережа з самоорганизующимися тунелями і не використовує IP в явному вигляді, а тільки їх хеші( вже зашифровані адреси). Розгляд даних технологій не входить в рамки даної статті.

  Рекламний блок