Як захистити і зняти захист з аркуша в Ексель

Рекламний блок

У програмі Excel користувачі можуть складати таблиці, будувати діаграми, робити необхідні розрахунки, використовуючи формули і функції. Але буває і так, що при передачі файлу іншим людям необхідно обмежити його редагування, щоб уникнути зміни даних. А що робити, якщо Вам потрібно зняти захист з аркуша, або Ви просто забули пароль?

У даній статті ми розглянемо, як захистити аркуш у книзі Ексель і як зняти з нього захист, якщо Ви забудете або втратите записаний пароль.

Захистити аркуш в Excel

Для того щоб включити захист для листа, відкрийте лист і виберіть вкладку «Рецензування». У групі «Зміни» натисніть на кнопочку «Захистити аркуш».

Как защитить и снять защиту с листа в Эксель

Відкриється діалогове вікно «Захист аркуша». Поставте галочки в тих пунктах, що можна буде робити іншим користувачам при роботі з листом. Потім введіть у поле «Пароль для відключення захисту аркуша» і натисніть «ОК».

У наступному вікні, підтвердіть введений пароль. Зверніть також увагу, програма попереджає, що його краще записати, тому що якщо Ви його забудете, то способів дізнатися пароль не буде.

При способі ввести нові або змінити існуючі дані в комірці, з'явиться таке повідомлення: «Клітинка або діаграма захищена від змін».

Зняти захист з аркуша Excel

Тепер розглянемо, як можна зняти захист з аркуша Excel. Звичайно, найпростіший спосіб – просто ввести пароль. Якщо він Вам відомий, на вкладці Рецензування у групі Зміни натисніть кнопку «Зняти захист аркуша».

У наступному діалоговому вікні введіть пароль та натисніть «ОК». Додайте, змінюйте і виконуйте будь-які інші дії з існуючими даними.

Наступне, про що хотілося б згадати – як зняти захист з аркуша Excel, якщо Ви забули пароль, або втратили листочок, на який він був записаний.

Для початку, потрібно зробити так, щоб у назві Вашого файлу Excel було зазначено розширення. Відкрийте «Пуск» – «Панель управління». У наступному списку праворуч вгорі у полі «Перегляд», виберіть «Великі значки», потім клікніть по пункту «Параметри папок».

У наступному діалоговому вікні переходимо на вкладку «Вид» і знімаємо галочку з поля «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Натисніть «Застосувати» і «ОК».

Відкрийте папку на комп'ютері, де знаходиться запаролених файл. Клікніть по ньому пару раз мишкою, щоб у назві почав блимати курсор. Змініть розширення «.xlsx» на «.zip».

Якщо Ваш файл має розширення «.xls», тобто був створений в старій версії програми, пересохраните його з розширенням «.xlsx».

Якщо з'явиться діалогове вікно з попередженням, натисніть «Так».

Відкриваємо створений архів за допомогою будь-якого архіватора. Далі заходимо в папку «xl», а потім «worksheets». Тут Ви побачите список листів, які є в обраній книзі Excel. Виберіть той, з якого потрібно зняти пароль, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть з меню пункт кшталт «Перегляд» або «Відкрити». Відкривати можна, використовуючи блокнот.

Якщо у Вас кілька аркушів, для яких встановлено пароль, то виконати описані дії потрібно буде для кожного окремо.

Тепер потрібно знайти в тексті слова «sheetProtection». Натискаємо комбінацію клавіш «Ctrl F» та вводимо їх у поле пошуку. Натисніть кнопку «Знайти».

Потрібна фраза виділиться в тексті. Нас же цікавить фрагмент зразок того, який виділений на скріншоті. Видаліть цей шматок коду і збережіть файл.

Наприклад, у мене не вийшло видалити, так як файл був відкритий в режимі перегляду. Якщо у Вас така ж ситуація, йдемо далі.

Виділіть потрібний аркуш книги і витягніть його з архіву на комп'ютер.

Я отримувала на Робочий стіл. Тепер відкриваємо папку «xl», а потім «worksheets». Натискаємо правою кнопкою миші по файлу і вибираємо з меню «Відкрити за допомогою» – «Блокнот».

Натисніть «Ctrl F», введіть «sheetProtection» в поле пошуку і натисніть кнопку «Знайти далі». Виділіть потрібний шматок коду і видаліть його. Потім збережіть файл: «Файл» – «Зберегти», і закрийте блокнот.

Тепер додамо виправлений лист назад в архів. Клікаємо по папці «xl» правою кнопкою миші і вибираємо з меню «Додати до архіву».

У наступному вікні в полі «Ім'я архіву» натискаємо на кнопку «Огляд» і вибираємо нашу книгу, з якої ми зробили архів. У прикладі це «Строки.zip». У полі «Метод оновлення» повинно стояти «Додати з заміною файлів». Натисніть «ОК». Архів оновиться, і файл в ньому буде замінений.

Назад міняємо розширення у назві «.zip» на «.xlsx». Відкривши цю книгу, Ви побачите, що потрібний лист вже не запаролен, і можна додавати і редагувати дані.

Ось так, всього в пару кліків, можна поставити захист на аркуші в Екселі і зняти захист з аркуша Ексель, навіть якщо Ви забули пароль.Рекламний блок