Збірка Windows. Чому це погано?

Рекламний блок

Вже скільки разів ця тема піднімалася на обговорення. Здавалося б, навіть школярі знають, що різні варіанти збірок операційних систем (часто звані «звір-CD») - це погано.

Тим не менш, я продовжую зустрічати їх на комп'ютерах. Особливо дивує, коли користувач гордо заявляє, що сам встановив операційну систему, але ось щось комп'ютер став погано працювати, і, напевно, його пора міняти.

Мимоволі згадуєш часи, коли частота процесора вимірювалася в мегагерцах, а оперативна пам'ять 512 Мб вважалася розкішшю. І на цьому «залізі», могла спокійно працювати навіть Win XP. А тепер будь-який комп'ютер з двоядерним процесором і 4Гб оперативної пам'яті готові змінити при найменшому натяку на гальма, абсолютно не бажаючи розбиратися в причині.

Далеко не завжди в «глюки» комп'ютера винна його апаратна частина. Часто користувачам варто звернути увагу на встановлене ПЗ і в першу чергу на саму операційну систему.

Тепер давайте розберемося, чому ж професіонали так не люблять Windows-складання.

Взагалі, спочатку задумка створити налаштовану під себе систему дуже цікава. Можна відразу встановити в неї необхідні налаштування, драйвера під власне обладнання, задати ім'я користувача. Так після подальшої перевстановлення ми відразу ж отримаємо готову налаштовану ОС без зайвих трудовитрат. Звичайно, до таких дисків немає ніяких претензій, це скоріше автоматизація процесу.

У даній статті мова йде саме про говносборках, зроблених нашвидкуруч без прив'язки до конкретної мети.

Отже, що ж таке Звір-CD? Це диск операційної системи c заздалегідь встановленими в неї драйверами, програмами, налаштуваннями та іншими свистелками і маренням, який тільки міг прийти в голову автора збірки.

З появою таких програм, як nLite, процес редагування образу системи зводився до декількох кліків мишкою. Саме це і породило вихід величезної кількості збірок, так як будь-який, хто навчився читати і користуватися мишкою, міг створити «свій Windows«. До речі, якщо ви відмінний фахівець у якій-небудь області та бажаєте заробити не виходячи з дому - дистанційна робота в Україні на проекті веблансер чекає Вас.

Зазвичай процес створення такого диска зводиться до встановлення nLite і запихиванию в образ чистого Windows всіляких штучок. Це можуть бути:

 • сотні програм (платних і безкоштовних), які на думку автора можуть знадобитися майбутньому власнику;
 • так як автор не може заздалегідь знати, на якому обладнанні буде працювати ОС, в збірку летять всі драйвера знайдені в інтернеті, надійність і сумісність яких вельми сумнівна;
 • десятки тем оформлення, щоб було не нудно;

 • Тепер неважко уявити, чому деякі образи ОС можуть важити до 10 Гб.
  При всьому при цьому система чиститься від половини стандартних служб і додатків, не звертаючи уваги на їх необхідність. Зате після цього збірку можна подати як «оптимізована для ігор і іншого«. Одного разу, я зустрівся з системою, в якій не було протоколу TCP/IP, а власник комп'ютера скаржився, що у нього після переустановки не працює інтернет. Цікаво чому?!
  zver-bsod

  Щоб ОС не сварилася на змінення системних файлів, редагуються списки захищених файлів, в результаті чого система стає просто відкрита для вірусів. Особливо хитрі автори вивалюють готові версії до відмови забиті троянами, радминами, кейлоггерами і т. д.

  Будь-яка ОС не позбавлена власних проблем, які розробники намагаються виправити. Тепер уявіть скільки додаткових проблем з'являється в будь свіжоспеченої збірці Windows. Виходячи з цього, ми маємо проблеми з сумісністю, захаращеністю зайвим софтом, з безпекою і постійні гальма.

  Жоден поважаючий себе майстер не буде встановлювати це неподобство на комп'ютер клієнта, так як це гарантовано призведе до проблем у майбутньому. Такий підхід можна виправдати тільки бажанням цілеспрямовано нашкодити людині або бажанням займатися перевстановлення ОС кожні 3 місяці.

  Сподіваюся, серед читачів мого сайту немає шанувальників таких дисків. )) Не лінуйтеся зайвий раз налаштувати комп'ютер заново або завантажити пару програм з інтернету. Це багаторазово полегшить вашу роботу в майбутньому.

  Рекламний блок