Як видалити Adobe Flash Player з комп'ютера?

Рекламний блок

kak-udalit-adobe-flash-player-s-kompyutera

На сайті вже є дві досить активні теми, в одній з яких обговорюється, чому Adobe Flash Player не встановлюється на комп'ютер, а в іншій - як його правильно оновити. Сьогодні я розповім про те, як правильно видалити цю платформу зі свого комп'ютера (це може знадобитися, наприклад, якщо плеєр неправильно працює і її перевстановлення без попереднього видалення неможлива).

Видалення стандартними засобами Windows

Всупереч традиції, я почну з більш складного способу. Підійде тим людям, у яких, наприклад, немає виходу в інтернет з тієї чи іншої причини.

Першим ділом потрібно буде зайти в «Панель управління». Для цього натисніть на кнопку «Пуск», після чого виберіть у правій частині вікна відкрився пункт «Панель управління». У меню залишається вибрати розділ «Програми та компоненти».

Таким чином ви побачите список встановлених на комп'ютері програм. Нас цікавить тільки одна програма - Adobe Flash Player. Знайдіть її у списку.

Хочу відразу зробити не більшу пометочку. В моєму випадку AFP фігурує один раз, проте іноді можна побачити відразу кілька версій плеєра. Не лякайтеся, це нормально. Так, одна з версій може використовуватися тільки для браузера Internet Explorer, інша - для всіх інших. У будь-якому випадку, їх необхідно видалити.

Отже, знаходимо утиліту, натискаємо на неї правою кнопкою і тиснемо «Видалити».

З'явиться такого виду вікно.

Що б продовжити видалення, вам необхідно буде натиснути на кнопку «Видалити», після чого система почне автоматичне видалення утиліти. Якщо раптом будуть відкриті браузери, які в момент видалення використовують AFP, система про це повідомить і запропонувати закрити ці браузери, що ви повинні будете зробити. Після операція продовжиться. По завершенні натисніть на кнопку «Готово».

І на цьому можна було б завершити розповідь, якби Adobe Flash Player не розкидав свої «запчастини» по різним папкам, що, до речі, може стати проблемою при перевстановлення програми. Тому потрібно буде видалити все, що знаходиться в таких папок:

 • %appdata%\Adobe\Flash Player
 • %appdata%\Macromedia\Flash Player
 • C:\Windows\system32\Macromed\Flash
 • C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash
 • Просто копіюйте адреси по черзі, вставляйте кожен з них в адресний рядок провідника і видаляєте вміст.

  Для того, щоб впевнитись у тому, що флеш-плеєр все-таки був нарешті видалено, необхідно провести перевірку. Для цього ми підемо на офіційний сайт компанії Adobe. На сайті натисніть на велику жовту кнопку з написом «Перевірити зараз», що знаходиться відразу після рядка «Перевірте, чи встановлений Flash Player на комп'ютері».

  Ви повинні побачити, що плеєр не встановлено (англійською - not installed).

  Я б ще на всякий випадок почистив реєстр з допомогою CCleaner.

  Видалення за допомогою фірмової утиліти

  Для тих, хто не хоче морочитися з видаленням Flash Player, Adobe придумала спеціальну утиліту, яка все зробить за вас самостійно.

  Вам необхідно відкрити сайт компанії Adobe (http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/uninstall-flash-player-windows.html) або просто наберіть в Гуглі запит uninstall flash player (без лапок) і пройдіть по першій посиланням.

  Тут ви побачите одну непомітну посилання uninstaller. Клацніть на неї і почнеться завантаження утиліти.

  Запускаємо утиліту, видаляємо флеш-плеєр, а потім не забуваємо видалити всі папки, що вказані в першому способі. На всякий випадок почистіть реєстр CCleaner.

  *****

  Якщо є питання, можете задавати їх за допомогою коментарів.

  Рекламний блок