Як видалити вірус з комп'ютера безкоштовно

Рекламний блок

У цій статті мова піде про видалення вірусів з комп'ютера самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Ця тема вже піднімалася не раз у різних статтях і постах. Але не так давно я виявив вірус, який навіть з моїми знаннями видалити не вийшло. Але про це трохи пізніше.

Як вилікувати комп'ютерні віруси. Відео урок

Спочатку уважно подивіться відео урок. Якщо після його перегляду у вас все ще будуть питання, відповіді на них ви зможете знайти нижче в статті.

Детальна інструкція як видалити вірус з комп'ютера безкоштовно

Для видалення вірусів з ПК вам потрібно провести ряд дій, які не раз описувалися в моїх статтях:


 • Необхідно оновлювати антивірусну базу до самої свіжої версії. В основному антивірусні програми в автоматичному режимі оновлюють свої бази, але бувають винятки. Тому відкриваєте вашу антивірусну програму (іконка розташовується на панелі сповіщень близько години), обираєте пункт «оновлення» і клікаєте на «Оновити зараз»;
 • Після завершення завантаження свіжої антивірусної бази необхідно провести повну перевірку комп'ютера. У різних антивірусних програмах він може називатися «Сканування ПК», або «Перевірка комп'ютера» і в підменю натискаєте «Повна перевірка комп'ютера»;
 • Повна перевірка ПК може займати до 15 годин (все залежить від потужності процесора). Після закінчення перевірки на монітор виведеться список з зараженими файлами. Ті, які підлягають лікуванню - помістіть в карантин, які неможливо вилікувати – просто видаліть.
 • Після перевірки комп'ютера антивірусною програмою, було б не погано завантажити утиліту Dr.Web CureIt і додатково перевірити ПК через неї. У тому випадку, якщо основним антивірусом у вас є Dr.Web, Пропоную скористатися продуктом лабораторії Касперського під назвою AVPTool. Пройшовши за посиланням ви знайдете докладну інструкцію з встановлення цієї утиліти. В обох випадках комп'ютер перевіряється в безпечному режимі. Для цього необхідно перезавантажити ПК і при завантаженні натискати клавішу F8 з періодичністю в одну секунду. У меню вибираємо «Безпечний режим». Після цього шукаємо збережену утиліту і запускаємо її. Після перевірки знову або лікуємо заражені файли, або видаляємо.
 • Для більшості користувачів перевірка ПК на цьому закінчується. Але в моєму випадку виявилася проблема важче. Якийсь зловмисник зламав всі мої сайти і отримав доступ до них за допомогою мого комп'ютера. Так що після всього вищепереліченого мені довелося додатково перевіряти ПК на віруси, які мали доступ до особистих сайтів. Після декількох годин перевірки з'ясувалося, що доступу все ще діють і мої файли знаходяться під загрозою. Троянський вірус копіював всі мої паролі і логіни. Я не володів інформацією, як виправити дану ситуацію. Тому вирушив борознити простори інтернету, і там натрапив на один сайт.

  Як я видалив троян на своєму комп'ютері

  Через кілька годин я потрапив на сторінку сервісу. Вивчивши сайт, стало зрозуміло, що фахівці, які там працюють – майстри своєї справи і я вирішив до них звернеться за допомогою. Однак, я натрапив на інструкцію, яка розташована прямо у них на сторінці. Там детально описано рішення моєї проблеми. Після випробування їх методу на моєму ПК, троян зник і безпеку збереження інформації відновилася. Далі я коротко поясню, як нею користуватися. Бо з приводу сервісу це була окрема і докладна стаття.

  Як перевірити файли комп'ютера на віруси онлайн?

  Для початку переходимо по посиланню на сайт virusinfo.info. Там реєструємося на форумі для опису проблеми, з якою зіткнулися.

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-1На мій погляд, тут все зрозуміло. Далі переходимо до наступного пункту.

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-2Тут докладно описано всі дії. Однак спочатку варто завантажити саму інструкцію на особистий комп'ютер. По мірі перевірки ПК буде відключатися від мережі інтернет.

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-3Після скачування інструкції перейдемо до наступних пунктів.

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-4Найголовніше не змінювати послідовність у виконанні пунктів інструкції. Між іншим, третій, четвертий і п'ятий пункти повторюють мої уроки про безпеку і були згадані на початку цієї статті.

  Далі переходимо до більш складного етапу. Вам необхідно завантажити утиліти AVZ і HiJackThis.

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-5Першу утиліту можна завантажити, натиснувши на пряму посилання в інструкції. Завантаження почнеться автоматично і після її завершення вам необхідно буде тільки розпакувати архів. Після натискання на другу утиліту, вас перекине на інший ресурсний сайт. На ньому ви просто натискаєте на кнопку Download.

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-6Ця програма теж не вимагає установки. Після скачування всіх утиліт слідуйте подальшим інструкціям. Коли всі попередні пункти виконані, вам необхідно створити тему на форумі. Просто натисніть на активне посилання «Допоможіть»:

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-7По посиланню ви перейдете на форум. Так як ви вже зареєстровані, можете відразу приступити до створення нової теми.

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-8Назва теми повинна містити суть проблеми, з якою ви зіткнулися. Приклад: «Мій комп'ютер зазнав злому, будь ласка допоможіть вирішити цю проблему!»

  У повідомленні вам треба буде докладно описати, що все таки сталося. Бажано описувати виявлення виникнення проблеми та подальші кроки її вирішення.

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-9Коли текст повідомлення буде написаний, необхідно прикріпити файли, які викладалися в інструкції. Це можна зробити за допомогою кнопки «Управління вкладеннями».

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-10Далі у вікні вибираємо потрібний нам файл, натискаючи на кнопку «Додати файл».

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-11В ново вікні вибираємо потрібний файл і тиснемо «Вибрати файли».

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-12Знайдіть файли, які описувалися в інструкції, виділіть їх і сміливо тисніть на «Відкрити», а потім на «Upload Files».

  kak-udalit-virus-s-kompyutera-13Після повної закачування файлів, просто натискаємо на кнопку «Готово» і вони прикріпити до вашого повідомлення.

  как удалить вирус с компьютераВ кінці просто натискаємо на кнопку «Створити нову тему» і чекаємо інструкцій або відповідей. Мені довелося прочекати близько двох днів. Дотримуючись рекомендацій спеціалістів Virusinfo, я почистив коди сайтів, і віруси відстали від мого комп'ютера. Захист була повністю відновлена.

  Сподіваюся, моя стаття роз'яснила вам, як можна видалити небезпечні віруси з комп'ютера своїми руками.

  Рекламний блок