Перевірка оперативної пам'яті2 простих способи

Рекламний блок

Час від часу багато користувачів хочуть виконати таку цікаву операцію, як перевірка оперативної пам'яті.

Справа в тому, що дуже часто в операційній системі Windows оперативна пам'ять не справляється з покладеним на неї навантаженням, хоча, судячи за обсягом такою, повинна була б. Іншими словами, комп'ютер не видає тієї швидкості, яку мав би давати, виходячи з величини оперативної пам'яті.

А взагалі, це далеко не єдина проблема, яка виникає з пам'яттю в операційних системах Windows. Може виникати класичний «синій екран», система постійно може зависати, що дуже незручно для роботи і так далі.

Зміст:


 • Стандартні засоби
 • Додаткова утиліта memtest86

 • Також можуть виникати проблеми сумісності. У будь-якому випадку іноді вищезгадану перевірку все-таки потрібно було б виконати. Як це зробити на різних версіях ОС, розглянемо далі.

  Скажемо відразу, що для перевірки оперативної пам'яті існують стандартні засоби та спеціальні утиліти.

  Проверка оперативной памяти

  Стандартні засоби


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Такий спосіб доступний на Windows 7, 8 і Vista. Щодо Windows XP і Windows 10 ми ще поговоримо далі. Поки що зупинимося на стандартному засобі перевірки оперативної пам'яті.

  Взагалі, варто сказати, що це саме стандартне засіб в вищезазначених системах запускається в автоматичному режимі час від часу. Тобто тест працездатності системи провадиться незалежно від того, хоче цього користувач чи ні.

  Але у користувачів є можливість запустити цю перевірку вручну. Для цього їм необхідно зробити наступні дії:

 • Запустити меню «Пуск» і в рядку пошуку (виділена червоним кольором на малюнку №1) ввести запит «оперативна».
  Як бачимо на тому ж рисунку, для завантаження потрібних нам результатів пошуку достатньо ввести тільки «оператив» або ще менше літер відповідного запиту.
  Напевно пункт «Діагностика проблем оперативної пам'яті комп'ютера» буде на одному з перших місць серед результатів пошуку. Власне, його ми і повинні запустити. Робиться це простим натисканням лівою кнопкою миші на цей самий пункт.

 • №1. Поиск стандартного средства проверки памяти в меню «Пуск»


  №1. Пошук стандартного засобу перевірки пам'яті в меню «Пуск»  Підказки: Якщо потрібну нам програму знайти не виходить, можна ввести запит «пам'ять» і точно таким же чином відкрити «Засіб перевірки пам'яті Windows». Також підійде запит «mdsched». Це точно те ж саме стандартне засіб перевірки пам'яті. Тільки в цих випадках знайдені програми потрібно буде запускати від імені адміністратора. Робиться це дуже просто – необхідно всього лише натиснути правою кнопкою миші і в випадаючому меню вибрати пункт «Запуск від імені адміністратора» (виділений на малюнку №2).
  №2. Запуск от имени администратора найденной программы «mdsched»

  №2. Запуск від імені адміністратора знайденої програми «mdsched»


 • У вікні вибрати потрібний нам варіант. А там їх буде доступно всього два – виконати перевірку або наступного після включення комп'ютера.
  Перший варіант передбачає, що програма виконає примусову перезавантаження і після включення, власне, виконає потрібний тест.

 • №3. Окно проверки операционной памяти

  №3. Вікно перевірки операційної пам'яті


  Можна зрозуміти, що стандартне засіб перевірки пам'яті має потребу в тому, щоб комп'ютер був вимкнений, а перевірка проводиться при включенні. В більшості випадків користувачі обирають перший варіант.

  Що стосується того, як знайти результати роботи програми, то їх можна буде побачити при включенні комп'ютера. В панелі швидкого запуску можна буде бачити такий значок, який показаний на малюнку №4.


  №4. Значок выполненной проверки оперативной памяти

  №4. Значок виконаної перевірки оперативної пам'яті


  Натиснувши на неї, можна буде побачити результати перевірки на помилки працездатності, сумісності, швидкості завантаження і інших параметрів роботи пам'яті. Якщо буде виявлена якась проблема, краще всього звернутися до виробника.

  Краще, якщо в цей час комп'ютер буде перебувати на гарантії. В іншому випадку краще здати комп'ютер в ремонт.

  повернутися до меню ^

  Додаткова утиліта memtest86


  Крім вищеописаного стандартного засобу, існує не одна спеціальна утиліта для перевірки оперативної пам'яті. Всі їх легко можна завантажити і деякі з них навіть є російською мовою. Такий варіант як раз підходить для Windows 10 і Windows XP.

  Такі програми теж чудово справляються з основною своєю задачею, тобто перевіркою на помилки. Але на думку багатьох користувачів, найкращою з них є memtest86 .

  Ця програма дає найбільш точні дані і може працювати в самих різних версіях операційних систем, у тому числі Windows 7, 10, Vista і так далі.

  Скачати memtest86 можна дуже швидко в режимі онлайн. Весь процес використання даної програми від початку і до кінця виглядає наступним чином:

 • Викачуємо memtest86 з офіційного сайту. Посилання виглядає наступним чином: www.memtest.org/#downiso. Там нам буде доступно кілька варіантів скачування:
 • у форматі .gz для операційної системи Linux і їй подібних (на малюнку №5 підкреслять червоною лінією);
 • у форматі .zip для того, щоб потім записати образ на звичайний CD або DVD диск (підкреслять зеленою лінією);
 • у форматі .exe для запису на флеш-накопичувач (синя лінія).

 • №5. Страница загрузки memtest86

  №5. Сторінка завантаження memtest86


 • Після цього потрібно буде записати скачаний образ на флешку або на звичайний диск, щоб потім, при запуску системи, ці файли могли запуститися.
  Тут все дуже просто – якщо завантажили .zip, то стандартними засобами записуємо файл на диск, якщо .exe, то скидаємо його на флешку, видаляючи з неї все інше. А якщо завантажили .gz, то просто запускаємо.
 • Після запису необхідно в БІОС поставити завантаження зі знімального носія. Для цього необхідно зробити так, щоб система при запуску перевіряла, чи немає чого-небудь в приводах і роз'ємах.
  Щоб це відбувалося, перезапускаємо комп'ютер і при його запуску натискаємо кнопку Delete (на деяких комп'ютерах F2). Тим самим ми потрапимо в БІОС.
  Там шукаємо пункт, в назві якого фігурує слово «Boot» (наприклад, в Award BIOS він називається «Advanced BIOS Features» — показаний на малюнку №6).

 • №6. Пункт «Advanced BIOS Features» в БИОС

  №6. Пункт «Advanced BIOS Features» в БІОС


  Там шукаємо пункт «Boot Sequence» (знову ж таки, в залежності від версії назва може змінюватися).


  №7. Пункт «Boot Sequence» в БИОС

  №7. Пункт «Boot Sequence» в БІОС


  У вікні бачимо список всіх доступних носіїв, з яких може відбуватися завантаження. У назві флешки буде фігурувати «USB», в назві диска — «CD/DVD».

  Нам потрібно натиснути на перший пункт, тобто «1st Boot Device» і у вікні вибрати потрібний накопичувач. У наведеному прикладі це флешка, тобто USB-накопичувач.


  №8. Приоритет загрузки с носителей в БИОС

  №8. Пріоритет завантаження з носіїв в БІОС


  №9. Список доступных носителей для загрузки

  №9. Список доступних носіїв для завантаження


 • Вставляємо носій з програмою. Вона запуститься автоматично. Вікно програми виглядає так, як показано на малюнку №10.

 • №10. Основное окно программы memtest86

  №10. Основне вікно програми memtest86  Порада: краще Перевіряти кожен модуль оперативної пам'яті окремо. Це означає, що потрібно фізично (руками) виймати кожен модуль пам'яті по черзі і запускати перевірку. У такому разі утиліта memtest86 знайде той модуль, який пошкоджений. Краще просто викинути проблемний модуль пам'яті і поставити замість нього новий.

  У разі виявлення проблем вікно memtest86 буде виглядати так, як показано на малюнку №11.


  №11. Окно memtest86 с проблемами

  №11. Вікно memtest86 з проблемами


  На жаль, memtest86 не працює російською мовою. Зате її можна легко і швидко завантажити безкоштовно в режимі онлайн. Так і тут головне – знайти проблеми, а якщо вони є, ми побачимо червоний колір, як це показано на малюнку №11.

  Більш докладно про роботу memtest86 можна дізнатися з відео нижче.

  Рекламний блок