Помилка 0x0000007B — Причини і способи розв'язання

Рекламний блок

Одна з найпоширеніших проблем, з якою зустрічаються користувачі операційної системи «Віндоус» — це помилка 0x0000007B.

Зміст:


 • Процес виникнення неполадки
 • Причини появи синього екрану смерті
 • Відновлення системи
 • Усунення появи синього екрана в момент завантаження ОС
 • Усунення помилки 0x0000007B під час установки ОС

 • Розглянемо докладніше, коли виникає помилка і як користувачам з нею боротися.

  Ошибка 0x0000007B  Зверніть увагу! Важливо не переплутати код помилки 0x0000007B з несправністю 0xc000007. Вони дуже схожі, але з'являються в різних режимах використання системи і мають відмінні один від одного способи рішення.

  Процес виникнення неполадки


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Помилка виникає в ОС Windows, при цьому найбільш часто вона з'являється у версії XP. 0x0000007B ще називають «синій екран смерті» (від англійської назви помилки BSOD, blue screen of death).

  В яких випадках можна зустріти цю проблему? Розглянемо два базових випадку:

 • В процесі «чистої» (завантаження системи на чистий жорсткий диск) установки операційної системи. Пам'ятайте, проблема може з'явитися при установці windows будь-яких версій;
 • Під час перенесення операційної системи на будь-яку іншу материнську плату. Також проблема може виникнути під час переміщення системи на іншу платформу. Приміром, з Intel на AMD.

 • Внешний вид ошибки


  Зовнішній вид помилки


  Також екран смерті може з'явитися, коли відбувається помилка програми установки. В такому випадку необхідно перезавантажити комп'ютер і перевірити установник операційної системи на наявність помилок.

  Як правило, досить запустити процес відновлення системи, щоб вирішити проблему з появою синього екрану під час установки додатків і ігор.

  повернутися до меню ^

  Причини появи синього екрану смерті


  Щоб знайти ефективний спосіб усунення подальших появ синього екрану, необхідно розглянути причини його появи детальніше:

 • Після установки нової операційної системи були пошкоджені деякі системні файли;
 • Жорсткий диск пошкоджений (механічні або програмні поломки);
 • Комп'ютер вражений вірусами;
 • Некоректні налаштування в Біосі системи;
 • Інстальовані драйвери пристроїв материнської плати несумісні з новою версією операційної системи;
 • Контролер SCSI не підтримується операційною системою, яку хоче встановити користувач. Також причиною може бути несумісність жорсткого диска з новою версією ОС.
 • повернутися до меню ^

  Відновлення системи

  Якщо ви періодично стикаєтеся з проблемою появи синього екрану (через кілька перезавантажень комп'ютер все ж завантажується), найпростіший спосіб вирішити проблему – провести автоматичне відновлення операційної системи.

  Дотримуйтесь нижчеподаній інструкції:

 • Зайдіть в Панель управління в пошуковому рядку введіть слово «відновлення». Результати пошуку з'являться автоматично. Выверите пункт відновлення, як показано на малюнку нижче;

 • Открытие окна восстановления

  Відкриття вікна відновлення


 • Натисніть на вкладці для запуску відновлення. Також можна створити диск для усунення неполадок комп'ютера;

 • Окно выбора способа восстановления работы операционной системы

  Вікно вибору способу відновлення роботи операційної системи


 • У вікні з'явиться список доступних точок відновлення. Виберіть ту, яка відповідає часу, коли синій екран ще не з'явився і натисніть на кнопку далі;

 • Выбора точек восстановления

  Вибору точок відновлення


 • Підтвердіть свої дії і запустіть процес. Він може зайняти від 3х хвилин до години. В залежності від особливостей кожної збереженої точки відновлення.
 • повернутися до меню ^

  Усунення появи синього екрана в момент завантаження ОС

  Розглянемо кілька варіантів, як виправити неполадку синього екрану. Для початку натисніть на кнопку живлення вашого персонального комп'ютера або ноутбука. Почнеться процес включення ОС.

  В перші п'ять секунд після натискання кнопки натисніть на клавішу F8. Відкриється меню завантаження ОС.

  Зовнішній вигляд даного меню зазначений на малюнку нижче. Воно дозволяє усунути неполадки комп'ютера, шляхом зміни способу завантаження. Користувач може завантажитися через безпечний режим або вибрати спосіб включення з допомогою драйверів.

  У нашому випадку необхідно вибрати варіант останньої вдалої конфігурації. Вибір у вікні здійснюється з допомогою клавіш вгору-вниз. Для вибору натисніть кнопку введення.


  Окно дополнительных вариантов загрузки ОС

  Вікно додаткових варіантів завантаження ОС


  Далі почнеться запуск системи. Якщо синій екран знову з'явився, то цей спосіб вам не підходить і необхідно спробувати один з наступних.

  Синій екран може з'явитися з-за пошкодження жорсткого диска або несправностей файлової системи ОС. Для вирішення проблеми вам знадобиться диск з образом Windows. Вставте його в дисковод. Перезавантажте комп'ютер і завантажити з диска.

  Для цього необхідно попередньо змінити порядок завантаження пристроїв в Біосі.

  На початковому вікні установки знайдіть клавішу для включення консолі відновлення. Потім введіть у ній команду chkdsk /p /r і натисніть Ентер. Вона дозволяє відновити пошкоджені на диску файли.

  Якщо вищевказана команда не підійшла, замініть ключ P F. Таким чином, команда буде мати вигляд: chkdsk /f/r. Натисніть Ентер.


  Работа с консолью восстановления системы Виндоус

  Робота з консоллю відновлення системи Віндовс


  Після виконання команди вимкніть комп'ютер. Тепер перезавантажте систему, попередньо змінивши чергу завантаження в Біосі згідно стандарту (першої повинна завантажуватися встановлена на комп'ютері ОС).

  Натисніть на клавішу F8 у вікні варіантів завантаження виберіть пункт «Безпечний режим». Дочекайтеся включення вашої ОС.

  Після включення комп'ютера і завантаження ОС необхідно переконається в тому, що ваш пристрій не заражений вірусами, які могли викликати появи синього екрану. Використовуйте одну з утиліт для сканування системи. У нашому випадку це «Dr. Web Current!».


  Утилита для сканирования системы на наличие вирусного ПО

  Утиліта для сканування системи на наявність вірусного ЗА  Пам'ятаєте! Після видалення виявлених вірусів, також перевірте всі зовнішні носії, які ви підключаєте до комп'ютера. Вони можуть бути джерелом зараження.

  Якщо жоден з вищевказаних способів не допоміг вам вирішити проблеми появи синього екрану, необхідно виконати повну переустановлення операційної системи.

  повернутися до меню ^

  Усунення помилки 0x0000007B під час установки ОС

  Якщо помилка з'являється під час інсталяції операційної системи, можливо, ви виставили неправильні налаштування в Біосі комп'ютера.

  Виконуйте інструкції, щоб виправити ситуацію:

 • Запустіть процес включення комп'ютера;
 • Натисніть клавішу ESC, щоб включити меню Біоса;
 • У вікні, необхідно змінити режим підключення апаратних компонентів. Для цього зайдіть у вкладку Advanced Settings і знайдіть пункт під назвою «OnChip SATA Type» виберіть його і визначте тип замість ACHI на Native IDE$
 • Вийдіть з меню Біоса і перезавантажте комп'ютер.

 • Изменение типа подключения аппаратных компонентов к материнской плате

  Зміна типу підключення апаратних компонентів до материнської плати


  Тепер запустіть установку операційної системи. Помилка не повинна більше з'являтися.

  Пам'ятайте, зовнішнє меню вікна БІОС залежить від виробника вашого пристрою, тому необхідний пункт меню може перебувати в іншій вкладці.

  Дізнатися, як використовувати БІОС вашої моделі пристрою можна на офіційному сайті виробника персонального комп'ютера або ноутбука.

  Рекламний блок