Як об'єднати розділи диска

Рекламний блок

Деякі виробники встановлюють на комп'ютери або ноутбуки внутрішні жорсткі диски, розділені на кілька частин: для операційної системи Windows і порожній розділ «дані» («Data»), для Ваших особистих файлів. І якщо Ви хочете, Ви можете об'єднати ці розділи в один.

Цей спосіб також можна використовувати для видалення розділів відновлення, таким чином, Ви звільните місце, яке зазвичай використовується для відновлення даних. Ще це стане в нагоді, якщо Ви створили на комп'ютері кілька розділів на жорсткому диску, і тепер хочете все це скасувати.

Навіщо жорсткі диски поділяють на розділи

Деякі виробники комп'ютерів вважають, що поділ жорсткого диска на дві частини – одна для операційної системи, інша для даних – забезпечить чіткий поділ між ними, дозволяючи, таким чином, видаляти і встановлювати заново операційну систему, в той час як Ваші дані будуть зберігатися не зворушеним в окремій області.

Для деяких користувачів це може бути зручно, але часто це не є необхідним. Наприклад, в Windows 10 функція Скидання комп'ютера до заводських налаштувань» дозволяє повернути налаштування за замовчуванням для операційної системи, не зачіпаючи при цьому особисті дані, навіть якщо вони зберігаються на тому ж розділі жорсткого диска, що і система.

Якщо ж Ваш жорсткий диск поділений надвоє, то Ви можете доповнити один розділ за рахунок іншого, наприклад, якщо не вистачає місця для програм, на тій частині жорсткого диску, де встановлена операційна система, або для даних, на частини жорсткого диска з даними.

Якщо Ви не хочете користуватися поділом жорсткого диска, яке зробив виробник ПК, можна змінити все самостійно. Робиться це швидко і легко.

Зверніть увагу на те, що на деяких комп'ютерах може бути встановлено кілька жорстких дисків. Якщо це так, то у Вас не вийде об'єднати в один розділ, для цього потрібно виконати інші дії.

Видаляємо один розділ і розширюємо інший

Почнемо з видалення одного розділу. Якщо у Вас новий комп'ютер і жорсткий диск розділений на два розділи: один з встановленою операційною системою, інший – порожній, для даних, то будемо видаляти порожній розділ.

Якщо на другому розділі у Вас вже зберігаються файли з даними, то їх краще перенести на системний розділ, який буде збережений. Якщо на ньому недостатньо місця, можна скопіювати файли, які Ви хочете зберегти, на зовнішній жорсткий диск або флешку. Для Вас головне зберегти важливі дані, тому що при видаленні розділу вони будуть втрачені.

Тепер потрібно зайти в меню «Керування дисками». У Windows 10 або 8.1, клацніть правою кнопкою миші на кнопці «Пуск» і виберіть «Керування дисками». Windows 7 натисніть кнопку «Пуск» і виберіть «Панель управління».

Как объединить разделы жесткого диска

Тут переходимо в розділ «Адміністрування».

В наступному вікні вибираємо пункт «Керування комп'ютером».

Далі зі списку з лівої сторони вибираємо «Управління дисками».

Далі знайдіть два розділи, які потрібно об'єднати. Зверніть увагу, що вони повинні бути на одному жорсткому диску і повинні розташовуватися поруч.

Натискаємо правою кнопкою мишки на тому розділі, де зберігаються дані, або зберігалися, і вибираємо з контекстного меню «Вилучити». Пам'ятайте: як тільки Ви зробите це, всі дані, які зберігалися на розділі, будуть видалені!

Якщо у Вас ця кнопка не активна, то можливо в цьому розділі у Вас перебуває файл підкачування. Вирішується ця проблема дуже легко – перетягніть файл підкачки на інший розділ жорсткого диска.

Тепер клацніть правою кнопкою мишки з того розділу, який потрібно збільшити, і з контекстного меню оберіть «Розширити тому».

Далі відкриється майстер, дотримуйтесь рекомендацій, приймаючи параметри за замовчуванням. Це дозволить збільшити розділ на максимально припустимий об'єм пам'яті.

Як бачите, все дуже просто, зміни будуть миттєвими і перезавантаження комп'ютера при цьому не знадобиться. Розділи диска ми об'єднали: другого розділу взагалі немає, а перший містить весь обсяг пам'яті, що раніше належала другого.Рекламний блок