Що таке селфи?

Рекламний блок

chto-takoe-selfi

Сьогодні я хотів би трохи відійти від основної «комп'ютерної» тематики сайту і поговорити про одне відносно нове віяння, яке буквально охопило весь світ. Так-так, мова піде про селфи (selfie). Ви дізнаєтеся, що це таке, а також багато цікавої та корисної інформації про дане явище.

Отже, що ж таке таке селфи? Насправді все дуже просто - це такий різновид фотографії, при якій людина фотографує сам себе. Іншими словами, це автопортрет, відображений, як правило, на камеру мобільного телефону або смартфона. Така фотографія володіє однією особливістю: оскільки селфи робиться зазвичай на відстані витягнутої руки, те саме фото має характерну композицію і ракурс - під невеликим кутом, трохи вище, а іноді і трохи нижче голови.

Треба зауважити, що подібні фотографії існують вже протягом сотні років. Дійсно, ще на зорі 20 століття люди фотографували себе в дзеркалі з допомогою наявних на той момент громіздких камер, встановлених на штатив. У деяких випадках люди примудрялися фотографуватися, тримаючи немаленьку і вельми важку камеру прямо в руках.

Що стосується нинішнього селфи, то цей термін вперше був озвучений в 2002 році на одному з австралійських інтернет-форумів. Треба також зазначити, що автопортрети в інтернеті на той момент вже були поширені і в першу чергу їх можна було побачити у популярній тоді соціальної мережі MySpace. Згодом, як стверджується, мода прийшла і в Facebook, який до 2005-2008 років став набагато більш популярним, ніж MySpace. Правда, саме в цей період такі фотографії, хочете вірте чи ні, вважалися поганим тоном. Свою роль у цьому зіграли і самі мобільні телефони, які на той момент найчастіше мали вельми посередньою камерою, тому фотографії найчастіше виходили в поганій якості.

Все змінилося в 2010 році, коли виробники почали слідувати моді і стали пропонувати якісні фронтальні камери, що дозволяють знімати фотографії дуже пристойної якості. До того ж в кінці 2010 року вийшло додаток Instagram для обміну фотографіями, яке моментально стало дуже успішним серед користувачів соціальних мереж. Ну а після цього, як ви можете здогадатися, автопортрети ставали все більш популярними.

У 2012 році слово selfie стало одним з «найпопулярніших вживаних слівець». Можна сказати, що слово стало справжнім хітом. Що цікаво, селфи-знімки найбільш популярні у молодої аудиторії у віці від 18 до 24 років, однак ними не гребують і люди у віці. Популярність селфи зростає ще й тому, що багато популярні музичні зірки, артисти і навіть політики знімають автопортрети і викладають їх в соціальних мережах.

У 2013 році слово selfie стало настільки популярним, що його вирішено було додати в Оксфордський онлайн-словник англійської мови. При цьому воно вважається австралійським за походженням.

А ось вам селфи-фото самого Дмитра Медведєва, яке він розмістив на своїй сторінці в Instagram (http://instagram.com/p/pHCGyPA_Oh/):

Між іншим, фото отримало 163 тисячі лайків на момент написання статті.

Про селфифоны

Що цікаво, виробники смартфонів вирішили підзаробити на селфи. Як, запитаєте ви? Та дуже просто. Основною аудиторією смартфонів є молоді й енергійні люди у віці до 30-35 років, які дуже часто знімають селфи-фото. Настільки часто, що основна камери ними практично не використовується. При цьому найчастіше фронтальна камера, на яку і знімають автопортрет, робить знімки вельми посередньої якості. Що б справитися з даним недоліком, виробники почали займатися випуском селфифонов.

Ось вам один з останніх прикладів - HTC Desire Eye. Цей один перше селфифонов на ринку, який наділений відразу двома 13-мегапіксельними камерами з автофокусом і здвоєним світлодіодним спалахом. Смартфон тільки вийшов і на момент написання статті в продажу ще не з'явився, але журналісти, які побували на презентації, стверджують, що якість фотографій як на основну, так і фронтальну камеру, не відрізняється і при цьому залишається дуже високим. Та й сам смартфон вийшов дуже цікавим.

Можу відзначити, що мода на селфифоны тільки починається і, як мені здається, протягом найближчих пару років ми побачимо відразу кілька селфифонов, в тому числі від іменитих виробників. Ну а сумнівів у тому, що вони будуть користуватися великим попитом, у мене немає - популярність селфи-фото не знає кордонів.

Рекламний блок