Не працює Пуск в Windows 10. Що робити?

Рекламний блок

Оскільки Windows 10 на даний момент залишається досить молодий операційною системою, дрібні збої і недоліки в її роботі виявляються порівняно часто. Це практично ніяк не залежить від моделі настільного комп'ютера або ноутбука і пов'язане цілком з програмними причинами. Найпоширенішим і проблемним «відхиленням» в поведінці системи є неадекватність базових елементів інтерфейсу – вікон, трея і меню Пуск. Нерідко користувачі стикаються з тим, що Пуск просто перестає працювати.

Дана проблема може зникнути при перезавантаженні або скиданні процесу explorer.exe через Диспетчер, але згодом, швидше за все, з'явиться знову. Фахівці пов'язують її появу з використанням програм для очищення, таких як CCleaner, Auslogics і аналогів. Крім сміття неоптимизированная програма вичищає необхідні для роботи файли інтерфейсу, а також при недолугої налаштування може блокувати потрібні елементи автозавантаження. Причини збою найчастіше криються в налаштуваннях реєстру.

Рішення проблеми з неробочим меню Пуск в Windows 10

Найпростіше позбавиться від глюка з допомогою програмки-фікса. Вам не потрібно буде лізти в налаштування і код, відповідно, менше ризику зробити щось не так. Однак, такий софт потрібно завантажувати тільки в перевірених місцях, інакше можна зловити троян.

Таких додатків кілька, розглянемо найбільш доступне з них.


FixWin

Зараз це сама проста і зручна програма, нічого зайвого в ньому немає.

Вона безкоштовна, практично нічого не важить, регулярно оновлюється і справляється із завданням швидко, вирішуючи відразу кілька типових проблем Win10. Встановлювати нічого не треба, Fix поставляє в форматі exe.

Чиним меню Пуск в Windows 10 с помощью FixWin

 • При запуску відображається англомовний інтерфейс з розділами праворуч.
 • Щоб виправити нашу проблему, потрібно зайти в розділ File Explorer і прокликать Fix на всіх пунктах, налагодження буде зроблена автоматично.
 • Чиним меню пуск в Windows 10 з допомогою PowerShell

  Тут для усунення неполадки з меню пуск потрібно виконати команду PowerShell. У десятій версії це найпростіше зробити по поєднанню Win R. Прописуємо слово PowerShell і тиснемо ОК.

  PowerShell: не работает Пуск в Windows 10

  У що з'явилася рядок потрібно вставити суворо наступний код:


  Get-appxpackage -all *shellexperience* -packagetype bundle |% add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation "\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml")

  Варіації таких кодів бувають різними, але ця вважається найбільш дієвою. Потім просто тиснемо Enter.

  Выполнение команды PowerShell

  Синє вікно можна закрити. Оперативно перезавантажуємося і чекаємо встановлення всіх оновлень. Вважається, що така тактика допомагає в більшості випадків.

  Рішення через редактор реєстру

  Є спосіб допомогою маніпуляцій безпосередньо з реєстром. Аналогічно через Win R набираємо команду regedit. Погоджуємося на запуск редактора реєстру.

  Запуск редактора реестра в

  У відкритому вікні йдемо по шляху:


  З HKEY_CURRENT_USER потрібно перейти в розділ Software, далі Microsoft Windows CurrentVersion, шукаємо Explorer і в ньому Advanced

  Решение проблемы с Пуск через реестр

  Через праву кнопку створити «параметр DWORD» (з урахуванням розрядності вашої системи), який потрібно назвати EnableXAMLStartMenu.

  Його значення повинно бути виставлено на 0. В кінці процедури не зайвим буде перезавантажитися.

  Повторна установка, або відновлення Windows 10

  Media Creation Tool підходить для тих, хто тільки збирається оновитися до Win10, але побоюється глюків. Це спеціальний засіб установки, розроблене для особливо складних випадків. Спосіб актуальний для більш досвідчених користувачів, які мають намір встановити Win10 відразу на декількох комп'ютерах. Програма створює готовий пакет оновлення придатний для багаторазового використання на базі 7 і 8 версії системи.

  Програма відповідної розрядності завантажується з офіційного сайту Microsoft. З її допомогою, минаючи кілька кроків налаштування, потрібно вибрати «створити інсталяційний носій». Рекомендується робити загальний дистрибутив відразу на дві розрядності: 32 і 64. Записується все це на флешку або завантажувальний DVD-диск.

  Рекламний блок