Пошук файлу у Windows за його вмісту через програму XYplorer

Рекламний блок

Написав admin. Опубліковано в рубриці Робота з програмами

xyplorer_logoПід час роботи і пошуку файлів через стандартний провідник Windows періодично можуть виникати системні збої, так і він не так уже зручний для роботи з папками. Один пошук чого тільки варта - почнеш шукати, і система "ляже". Але всього цього можна уникнути, скориставшись додатком XYplorer, переважаючим системний провідник у плані швидкості роботи, а також включає в свій арсенал кілька корисних опцій, що спрощують пошук файлів і папок (ще один спосіб пошуку по вмісту).


Практично всі верхнє меню програми заповнений різними фільтрами, що дозволяють сортувати файли за певними критеріями.

На відміну від провідника Windows, XYplorer дозволяє відкрити кілька папок не окремими вікнами, а вкладками, схожими з браузерних типу Chrome, Opera і ін.

Колоритний фільтр

колоритный фильтр

Програма включає можливість візуального виділення документів на локальному диску певним кольором. Наприклад, ZIP-архівів присвоєно коричневий колір, mp3-файлів - помаранчевий, зображень - фіолетовий і т. д. Папки виділяються фоновим кольором.

У налаштуваннях програми (Інструм. - Конфігурація або F9) в розділі "Кольори і стилі" певного формату файлів (.txt, .png .htm і т. д.) можна задати власний стиль і фон виділення назви документів.

pic2

Щоб змінити стандартні налаштування колірних фільтрів, клацніть по потрібному вам розширенню файлу і в правій колонці "вибрати колір" виберіть, що хочете змінити текст або фон).

Для скидання налаштувань тисніть "очистити", тоді колір вибраного користувачем розширення файлів стане чорним.

pic3

Крім пропонованих софтом розширень, юзер сам може поставити свій стиль певного формату файлів, а не групі розширень, як писалося вище. Програма пропонує для всіх форматів зображень встановити колір, але користувач може самостійно призначити стиль певного формату, видаливши дефолтний фільтр, а потім створивши свій: клікнувши по кнопці "Новий фільтр", а потім ввівши назву формату файлу в текстовому полі.

Сортування по формату файлів

pic4

Зазвичай на десктопі у користувача повно файлів різних форматів, що ускладнює пошук потрібного документа. У XYplorer є функція сортування за розширенням файлу. Зробити це можна, клікнувши на дропбокс поруч із зеленою іконкою фільтра, а потім вибравши команду формат документів, які потрібно відобразити.

Детальний пошук

Для його виклику досить клацнути по відповідній іконці в верхньому меню або натиснути клавішу F12. Пошук включає опції, що дозволяють юзеру точно вказати параметри шуканого файлу і налаштувати відображення результатів.

pic5

Для активації / деактивації певного фільтру в правій колонці "Поточні фільтри" поставте чекбокс на потрібному або ПЩ на його назві у вкладках.

У полі "Ім'я і розміщення" пропонується ввести назву, вибрати формат, вказати папку, яка містить файл, а також встановити деякі фільтри відображення параметрів документа в результатах пошуку (розмір, дата, зміст, теги та ін).

У вкладці "Розмір" можна встановити мінімальний і максимальний розмір файла, який ви шукаєте.

Фільтр "Дата" дозволяє вказати, коли файл був створений, змінений або відкритий.

В атрибутах можна вибрати тип файлу, доступ, видимість - налаштовується у властивостях документа.

Якщо користувачем були залишені мітки і коментарі на шуканому документі, у вкладці "Теги" їх можна ввести, і програма відобразить всі файли з певними позначками. Наприклад, юзер на музичних файлах у позначці вписав прізвище виконавця, то в результаті будуть всі документи, у позначці яких вона вписана.

pic6

Також є можливість пошуку по вмісту. Це краще всього підходить для текстових документів. Якщо автор пам'ятає хоч частина вмісту, він може вказати його в поле. Створимо текстовий файл і пропишемо в ньому кілька слів, серед яких впишемо термін "Технологія", і помістимо документ в яку-небудь папку. У пошуку впишемо вищезгадане слово, програма аналізує всі документи на його наявність, а потім в результаті відобразить дані про вихідному файлі.

Тестування пошуку з фільтрами

Створимо текстовий документ з назвою "TestDoc" і пропишемо в ньому "Тестування XYplorer", потім помістимо його в папку за адресою "C:\TestFolder". Тепер, використовуючи дані, зазначені вище, заповнимо необхідні поля в розділі пошуку програми XYplorer і перевіримо його роботу.

pic7

Вписавши ім'я, дату створення і частина вмісту документа, програма знайшла потрібний файл через 2 хвилини. Як тільки XYplorer знайде потрібний користувачеві документ, він може зупинити пошук, натисніть клавішу Esc або кнопку "Стоп".

pic8

Чим більше даних користувач вкаже про шуканому об'єкті, тим точніше і швидше буде виконано пошук. Якщо вказати приблизне розташування файлу і розмір, софт знайде його за лічені секунди.

Рекламний блок