Як зробити багатоваріантне завантаження диск

Рекламний блок

Якщо Ви хочете, щоб у Вас під рукою завжди була або завантажувальна флешка, диск, які при необхідності допоможуть повернути працездатність Вашого комп'ютера, давайте розберемося, як це можна зробити.

На сайті вже є стаття про те, як можна зробити завантажувальну флешку. Якщо ж Ви використовуєте оптичні накопичувачі, прочитайте: як створити завантажувальний диск. Для того щоб записати на один пристрій кілька образів операційних систем або утиліт, Вам потрібно створити мультизагрузочную флешку.

У цій статті ми розглянемо, як можна зробити багатоваріантне завантаження диск. Використовувати для цього будемо безкоштовну програму для створення мультизагрузочних образів XBoot. Перейшовши за посиланням, Ви зможете детальніше дізнатися про програми, і скачати її на комп'ютер.

Крім програми, потрібно порожній DVD-диск, і ті ISO-образи, які Ви хочете включити в збірку.

Запускаємо XBoot на комп'ютері. Щоб додати потрібні образи, просто перетягніть їх у головне вікно програми, додати їх також можна через меню «File» – «Open». Сумарний обсяг пам'яті, який вони займуть, буде вказано вгорі праворуч в полі «Total Size».

Как сделать мультизагрузочный диск

Може з'явитися наступне вікно. У ньому потрібно вказати завантажувач, який потрібно використовувати для додається ISO-образу. Якщо це образ на базі Windows-системи – виберіть «Add using Grub4dos ISO image Emulation», якщо на базі Linux – «Linux Ubuntu». Натисніть «Add this files».

Перейшовши в меню «File» – «Download», можна подивитися образи, які пропонує сама програма. Виберіть потрібний із списку і натисніть «Open Download Webpage». Завантажиться сторінка в Інтернеті, звідки Ви зможете скачати вибраний образ.

Далі, натиснувши «Create USB», можна створити мультизагрузочную флешку. Нам же потрібно зробити багатоваріантне завантаження диск. Тому спочатку ми створимо ISO-образ, який збережемо на жорсткому диску комп'ютера – натисніть «Створити ISO».

Після того, як у Вас на комп'ютері буде збережено ISO-образ, використовуючи будь-яку програму для запису дисків, записати його на DVD-диск. Таким чином, Ви створите багатоваріантне завантаження диск. Для запису образу на диск, можете скористатися безкоштовною програмою Alcohol 120% Free Edition.

В наступному вікні потрібно вказати місце на комп'ютері, куди повинен зберегтися створюваний образ ISO. Натисніть Кнопку «Browse».

Використовуючи Провідник, виберіть потрібну папку і натисніть «Зберегти». Я збережу його в корінь диска С:. Зверніть увагу, вибираючи шлях для образу, не використовуйте російськомовні літери у назвах.

Повертаємося до попереднього вікна та тиснемо «ОК».

Запуститься процес створення ISO-образу.

Коли він буде завершено, з'явиться віконце, в якому Вам буде запропоновано перевірити створений образ на QEMU. Натисніть кнопку «ТАК».

Запустити віртуальну машину можна і іншим способом. У програмі XBoot переходимо на вкладку «QEMU» і натискаємо у вікні «Browse». Тепер шукаємо папку на жорсткому диску, куди Ви зберегли образ, і натискаємо «Відкрити».

Тут можна оцінити працездатність всіх дистрибутивів і програм, доданих в ISO-образ.

Тепер, для створення мультизагрузочного диска, Вам просто потрібно записати зроблений ISO-образ, в якому можуть бути різні дистрибутиви операційних систем і інші утиліти, на порожній DVD-диск. Як це зробити, описано в статті: записати диск з образу.

Думаю, у Вас вийшло зробити багатоваріантне завантаження диск, який Ви зможете використовувати або для відновлення працездатності системи, або для переустановки операційної системи.Рекламний блок