Як налаштувати роутер TP-Link TL-WR 741ndстворюємо персональні налаштування

Рекламний блок

В одній з минулих статей ми про налаштування TP-Link TL-WR 841ND з апаратної версією прошивки v.8.2 для провайдера Interzet. Мета цієї статті-дати опис процесу налаштування його молодшого побратима N-лінійки — роутера TP-Link TL-WR 741ND, версія апаратної прошивки v.4.

Зміст:


 • Крок 1. Підключення комп'ютер-маршрутизатор
 • Крок 2. Налаштування маршрутизатора

 • Все більше провайдерів прагнуть до універсальності і простоті користувача налаштувань, тому сьогодні буде розглянуто підключення з використанням динамічного IP-адреси.

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Крок 1. Підключення комп'ютер-маршрутизатор


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Типовою комплектацією домашніх роутерів є — сам роутер, блок живлення, інструкція користувача, патчкорд для проведення налаштування роутера. Отже, все що нам потрібно на цьому етапі, це:

  1. Підключити роутер до мережі електроживлення. Якщо індикатори на передній панелі не запалилися, перевірити, можливо, вимкнена кнопка включення маршрутизатора, яка знаходиться на його задній панелі біля роз'єму живлення.как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  2. Як і у більшості роутерів TP-Link роз'єми для підключення до локальної мережі позначені жовтим кольором, а до Інтернет — синім. Виходячи з цього підключаємо патчкорд з будь-яким синім LAN-роз'ємом з одного боку і з відповідним роз'ємом ноутбука або ПК з іншого. У жовтий WAN-порт вставляємо кабель підключення Інтернет.

  3. Перевернути роутер і на наклейці подивитися список заводських налаштувань — адресу для підключення до роутера, логін, пароль. Як правило, це tplinklogin.net admin admin відповідно.

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  4. У налаштуваннях мережевої карти комп'ютера вибрати автоматичне отримання IP-адреси.

  5. Зайти в Інтернет-браузер, яким ви звикли користуватися, і в адресному рядку ввести адресу підключення до роутера, а після підключення заповнити поля «Ім'я користувача» і «Пароль», натиснути кнопку «Вхід».

  повернутися до меню ^

  Крок 2. Налаштування маршрутизатора


  Хоча функція QSS істотно полегшує підключення маршрутизатора, все ж необхідно забезпечити потрібний рівень безпеки всередині створюваної бездротової мережі.

  Включений режим QSS цьому не сприяє через уразливості знайденої 2011 році, тому ми його відключаємо. Переходимо в розділ «Функція QSS» і натискаємо кнопку «Вимкнути». Як правило, ця функція включена за замовчуванням, і ми рекомендуємо її відключати при першій налаштування маршрутизатора.

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Перейдемо до налаштування підключення Інтернет-провайдера.

  Заходимо в розділ «Мережа», меню «WAN» в списку «Тип WAN з'єднання» вибираємо «Динамічний IP-адресу». Після натискаємо кнопку «Зберегти».

  Далі, в полі «IP-адреса», «Маска підмережі», «Основний шлюз» повинні з'явиться цифри це дані про налаштування мережі, які тільки що отримав наш маршрутизатор.

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Деякі Інтернет-провайдери виконують так звану прив'язку MAC-адреси до мережного підключення. На даний момент ця тенденція втрачає свою актуальність, але якщо вона все ще актуальна для вашого з'єднання, опустіться на 2 пункти нижче меню «Копіювання МАС-адреси».

  У цьому меню для зміни МАС-адреси маршрутизатора, на МАС-адреса комп'ютера необхідно натиснути кнопку «Клонувати МАС-адресу», після чого натиснути «Зберегти».

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Тепер налаштуємо бездротову мережу.

  Заходимо в розділ «Бездротовий режим», меню налаштування Бездротового режиму». У полі ім'я мережі запишемо назву, яка отримає наша бездротова мережа, в назві немає обмежень, пишіть будь-яке вподобане.

  Вибираємо в полі «Регіон» країну, зверніть увагу, що для деяких країн закрита частина доступних каналів мовлення. У меню вибираємо канал «Авто», таким чином роутер буде сам шукати найменш завантажений канал передачі даних.

  В меню «Режим» вибираємо «11bgn змішаний», таким чином пристрої, які не підтримують n-стандарт (150Мб/с), зможуть працювати в g-стандарті (54Мб/с). Для більшості випадків підійде автоматичний вибір ширини каналу.

  Ставимо галочки, активуючи бездротове мовлення роутера, і вмикаємо мовлення ім'я мережі (SSID) в ефірі. Зберігаємо зміни.

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Після активації бездротової мережі, необхідно захистити її від несанкціонованого доступу. Переходимо до меню «Захист бездротового режиму» і вибираємо метод шифрування для мережі. Вибираємо пункт «WPA-Personal/WPA2-Personal (Рекомендовано)».

  Для коректної роботи пристроїв, що не підтримують WPA2, рекомендуємо в полі «Версія» вибрати «Автоматична». В полі вибору шифрування вибираємо «AES». У поле введення пароля — «Пароль PSK» — вводимо пароль для доступу до бездротової мережі.

  Чим довшим буде ваш пароль — тим краще. Період оновлення групового ключа записується в секундах, у прикладі зазначено 43200 секунд, тобто 12 годин. Зберігаємо зміни.

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Просуваючись по меню налаштування маршрутизатора, переходимо до загальних налаштувань безпеки. Включаємо міжмережевий екран SPI, а всі інші параметри відключаємо.  Важливо: При налаштуванні безпеки завжди слід керуватися правилом відключати всі непотрібні сервіси і закривати всі непотрібні порти. Зберігаємо налаштування.

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Крім цих налаштувань безпеки слід обов'язково змінити стандартний логін і пароль. Для цього переходимо в розділ «Системні інструменти», меню «Пароль» вводимо поточне ім'я користувача і пароль, після чого записуємо нові облікові дані. Зберігаємо зміни.

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Коли всі налаштування зроблені і все працює, завершальним кроком буде збереження всіх настройок. Перейдемо до меню «Резервна копія і Відновлення». Для збереження налаштувань натискаємо кнопку «Резервна копія», після чого у вікні зберігаємо налаштування в зручному для вас місці.

  Для виконання зворотного процесу слід зайти в це ж меню, але замість кнопки «Резервна копія» натиснути кнопку «Виберіть файл» знайти файл налаштувань і натиснути кнопку «Відновити».

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  Іноді виникає потреба у скидання всіх налаштувань до заводських. Наприклад, після виконання серії налаштувань роутер став не коректно працювати. Для цього переходимо в розділ «Системні інструменти», вибираємо пункт «Заводські налаштування» і натискаємо «Відновити».

  как настроить роутер TP-Link TL-WR 741nd

  А що робити, якщо Ви забули пароль для підключення до бездротової мережі або для входу в налаштування роутера? Не впадайте у відчай! Скидання налаштувань можна здійснити за ввімкненого в електромережу роутері, натискаємо кнопку Reset (знаходиться на задній стороні роутера) і не відпускаємо її протягом 10 секунд.

  Рекламний блок