Як рядок в Excel перетворити в стовпчик

Рекламний блок

Іноді, при роботі з таблицями, або іншими даними в Excel, у користувачів виникає питання: як перетворити рядки вже наявної таблиці в стовпці і навпаки. Також бувають ситуації, коли необхідно поміняти місцями рядки і стовпці в таблиці, разом з усіма даними.

У цій статті ми розберемося, як можна поміняти в Ексель рядки зі стовпцями місцями. Розглядати будемо два способи.

Перший спосіб, який допоможе перетворити на рядки, стовпці, це використання спеціальної вставки.

Для прикладу розглянемо наступну таблицю, яка розміщена на аркуші Excel в діапазоні B2:D7. Зробимо так, щоб шапка таблиці була записана за рядками. Виділяємо відповідні комірки і копіюємо їх, натиснувши комбінацію «Ctrl C».

Детальніше ознайомитися з питанням, як зробити таблицю з шапкою в Excel, Ви зможете, перейшовши за посиланням.

Как строку в Excel преобразовать в столбец

Тепер виділіть ту клітинку, де буде розташовуватися перший рядок, у прикладі це «Ім'я». Клацніть на ній правою кнопкою мишки і виберіть з меню «Спеціальна вставка».

У наступному вікні поставте галочку в полі «Транспонувати» і натисніть «ОК».

Шапка таблиці, яка була записана по рядках, тепер записана в стовпець. Якщо на аркуші в Ексель у Вас розміщена велика таблиця, можна зробити так, щоб під час перегляду завжди була видна шапка таблиці (заголовки стовпців) і перший рядок. Детально ознайомитися з даним питанням, можна в статті: як закріпити область в Excel.

Для того щоб поміняти рядки зі стовпцями таблиці Excel, виділіть весь діапазон клітинок потрібної таблиці: B2:D7, і натисніть «Ctrl C». Потім виділіть необхідну комірку для нової таблиці і клацніть по ній правою кнопкою миші. Виберіть із меню «Спеціальна вставка», а потім поставте галочку в пункті «Транспонувати».

Як бачите, використання спеціальної вставки, дозволяє зберегти вихідне форматування транспонированных осередків.

Другий спосіб – використання функції ТРАНСПОРТУВАННЯ. Для початку виділимо діапазон клітинок у новій таблиці. У вихідній таблиці прикладу шість рядків і три стовпці, отже, виділимо три рядки і шість стовпців. Далі в рядку формул напишіть: =TRANSPOSE(B2:D7), де «B2:D7» – діапазон вихідної таблиці, і натисніть комбінацію клавіш Ctrl Shift Enter.

Таким чином, ми поміняли стовпці і рядки місцями в таблиці Ексель.

Для перетворення рядка на стовпець, виділивши потрібний діапазон клітинок. У шапці таблиці 3 стовпця, отже, виділимо 3 рядка. Тепер пишемо: =TRANSPOSE(B2:D2) і натискаємо Ctrl Shift Enter.

При використанні функції TRANSPOSE у транспонованої зберегтися зв'язок з вихідною таблицею. Тобто, при зміні даних у першій таблиці, вони тут же з'являться у другій.

У розглянутому прикладі, замінимо «Катя1» на «Катя». І допишемо до всіх імен по першій букві прізвища. Зверніть увагу, зміни вносимо у вихідну таблицю, яка розташована в діапазоні В2:D7.

Якщо Вам потрібно зробити стовпці рядка в Excel, то точно також використовувати два вищеописаних методу.

Перший спосіб. Виділіть стовпець, натисніть «Ctrl C», виберіть комірку і клікніть по ній правою кнопкою миші. З меню виберіть «Спеціальна вставка». У наступному діалоговому вікні ставимо галочку в полі «Транспонувати».

Щоб перетворити дані стовпця в рядок, використовуючи TRANSPOSE, виділіть відповідне кількість клітинок в рядку формул напишіть: =TRANSPOSE(В2:В7) – замість «В2:В7» Ваш діапазон клітинок. Натисніть Ctrl Shift Enter.

Якщо Ви зробили із стовпців, рядків і тепер потрібно налаштувати автоматичну нумерацію рядків в Excel, прочитайте статтю по темі, перейшовши за посиланням.

Ось так легко можна перетворити рядок на стовпець в Ексель, або поміняти стовпчики на рядки. Використовуйте будь-який з описаних способів.Рекламний блок