Як зайти в БІОС на ноутбуці чи комп'ютері

Рекламний блок

Багато користувачів, яким потрібно змінити пріоритетність завантаження, для переустановки операційної системи, скинути пароль входу в Windows, виставити дату і час, зустрічають у статтях таку фразу: "Вам потрібно зайти в налаштування BIOS і змінити/встановити/ та інше...". Ось тоді і виникає питання, як зайти в BIOS?

БІОС – це спеціальна програма, яка зберігатися на одній з мікросхем материнської плати. Вона першою запускається після включення комп'ютера і тестує його компоненти на працездатність. Якщо все нормально – виконується завантаження операційної системи. Якщо є несправності, наприклад проблеми з жорстким диском або оперативною пам'яттю, то користувач почує певний звук і на екрані з'явиться віконце з помилкою.

Детальніше про те, які звуки БІОС про що свідчать, можна прочитати в статті, перейшовши за посиланням.

Коротко про те, що таке БІОС, я розповіла, більш докладно про нього можна прочитати в статті на сайті, перейшовши за посиланням.

Повернемося до нашої основної теми, і докладно розглянемо, як зайти в Біос.

Щоб увійти в Bios на комп'ютері або ноутбуці, натисніть на кнопку включення. Якщо у Вас завантажена операційна система, виконайте перезавантаження.

Після того, як комп'ютер або ноутбук почне включатися, на екрані з'явиться заставка виробника ноутбука або материнської плати. У цей момент потрібно почати натискати клавішу, яка дозволить зайти в Біос. Натискайте з періодичністю кілька разів в секунду. Ось так Ви потрапите в налаштування Біос.

Как зайти в БИОС на ноутбуке или компьютере

Тепер про те, які клавіші потрібно натискати. Для різних версій Біоса, моделей ноутбука або комп'ютера, вони різні. Найчастіше, щоб увійти в BIOS, необхідно натиснути Delete або F2.

Іноді на екрані комп'ютера може бути підказка, яку клавішу потрібно натиснути для входу в Біос. У відповідному рядку буде написано щось на кшталт «run BIOS Setup».

Якщо на Вашому комп'ютері або ноутбуці не з'являється інформація, яка відображена на малюнку вище, і згадані раніше клавіші не допомагають, наводжу різні поєднання, які використовуються, щоб зайти в налаштування Біос.

Сполучення клавіш, в залежності від виробника BIOS

ALR Advanced Logic Research, Inc. F2, CtrI AIt Esc
AMD (Advanced Micro Devices, Inc.) F1
AMI (American Megatrends Inc.) Del, F2
Award BIOS Del, Ctrl Alt Esc
DTK (Dalatech Enterprises Co.) Esc
Phoenix BIOS Ctrl Alt Esc, CtrI Alt S Ctrl Alt Ins

Сполучення клавіш різних виробників комп'ютерів і ноутбуків

Acer F1, F2, Del, CtrI AIt Esc
Asus F2, Del
AST Ctrl AIt Esc, Ctrl AIt DeI
Compaq F10
CompUSA Del
Cybermax Esc
Dell 400 F3 F1
Dell Dimension F2, Del
Dell Inspiron F2
Dell Latitude F2, Fn F1
Dell Optiplex Del, F2
Dell Precision F2
eMachine Del
Gateway F1, F2
HP (Hewlett—Packard) F1, F2
IBM F1
IBM E-pro Laptop F2
IBM PS/2 CtrI AIt Ins, Ctrl AIt DeI
Intel Tangent Del
Micron F1, F2, Del
Packard Bell F1, F2, Del
Lenovo F2, F12, Del
Roverbook Del
Samsung F1, F2, F8, F12, Del
Sony VAIO F2, F3
Tiget Del
Toshiba Esc, F1

Якщо у Вас ноутбук і не виходить зайти в BIOS використовуючи різні комбінації клавіш, проблема може бути в тому, що він працює від батареї. Підключіть ноутбук до мережі і знову пробуйте зайти.

Тепер давайте розберемося, як зайти в Біос, якщо Ви придбали комп'ютер або ноутбук з попередньо встановленою операційною системою Windows 8. На таких пристроях, замість Біоса застосовується нова технологія UEFI. Завдяки їй, завантаження операційної системи відбувається досить швидко, і натиснути потрібну кнопочку потрібно встигнути за 200 мс. Зробити це досить складно. Саме з цього, щоб зайти в UEFI, використовується інший спосіб.

Увімкніть комп'ютер або ноутбук, потім натисніть кнопку «Вимикання» на бічній спливаючій панелі. Затисніть Shift і натисніть «Перезавантаження».

У наступному вікні виберіть пункт «Діагностика».

Потім «Додаткові параметри».

Після цього, з'явиться віконце, в якому потрібно вибрати пункт «Налаштування вбудованого UEFI». Комп'ютер перезавантажиться і з'явиться різна інформація. Натисніть кнопку, яка буде вказана навпроти пункту «boot setup». Перед Вами має з'явитися звичне віконце з налаштуваннями Bios.

На цьому все. Тепер у Вас не повинно виникнути питань, як зайти в налаштування Біос з комп'ютера або ноутбука.

Можливо, Вас зацікавлять та інші статті на тему BIOS:

Як прошити або відновити Біос
Як скинути налаштування Біос

Дивимося відео по темі:

Рекламний блок