Як користуватися CCleaner?

Рекламний блок

kak-polzovatsya-prorammoy-ccleaner

На сайті я вже кілька разів побіжно згадував програму під назвою CCleaner. Вона являє собою безкоштовний інструмент для очищення і оптимізації операційних систем Windows від компанії Microsoft. Мене нерідко запитуються, як нею правильно користуватися? Сьогодні я детально відповім на це питання.

В першу чергу необхідно завантажити утиліту. Поширюється безкоштовно. Також існує і платна версія, яка наділена кількома додатковими функціями. На мій погляд, пересічному користувачеві цілком вистачить безкоштовної версії. Отже, заходимо на офіційний сайт качаємо утиліту і встановлюємо її на комп'ютер.

Перший запуск. Перед вами відкриється вікно ось такого вигляду:

Нічого не чіпаємо. Якщо раптом так вийшло, що у вас встановлено не російська мова, а відмінний від нього, йдемо в «Налаштування» (нижня кнопка у вигляді шестерні в лівому меню), вибираємо підрозділ «Налаштування» і в графі «Мова» (Language) міняємо його на російську.

Тут же, до речі, можете поставити галочку з пункту «Автоматично перевіряти оновлення CCleaner», що б у вас завжди була свіжа версія програми.

Сподіваюся, з налаштуваннями все зрозуміло. Більше нічого в цьому меню вам поки краще не чіпати.

Тепер вибираємо пункт «Очищення» в лівому меню. Перед вами відкрилося віконце з різними пунктами і проставленими до них галочками.

Що ж це за елементи? Наприклад, для Internet Explorer це: тимчасові файли, журнали відвідувань, cookies, список введених адрес, останній шлях завантаження і т. д. Практично ті ж самі дані будуть відносяться і до інших інтернет-оглядачів, які встановлені на вашому комп'ютері (виберіть вкладку програми).

Оперуючи галочками, ви повинні самостійно вибрати ті пункти, які вам необхідні. Наприклад, в журналі відвідувань знаходяться всі сайти, які ви відвідували за останній час. Відповідно, цей розділ буде повністю очищений в інтернет-браузері. Тому вам необхідно як можна більш уважно розставити галочки. В цьому нічого складного немає, просто не забувайте про те, що багато заповнені дані з браузерів, в тому числі паролі. Необхідну вам інформацію краще попередньо зберегти.

Після того, як ви розставите галочки (це потрібно зробити в обох вкладках: Windows та «Додатки»), натискаємо на кнопочку «Аналіз». Саме з її допомогою програма знайде всі необхідні дані для очищення. Обов'язково попередньо закрийте всі браузери. Ось що у нас вийшло:

Наступний крок. Натискаємо на кнопку «Очищення» і чекаємо, поки всі файли будуть видалені.

Що ще вміє робити CCleaner? Чистити реєстр. Це дуже важлива функція. Після того, як ви видаляєте яку-небудь програму, від неї залишаються так звані «хвости» в реєстрі. Їх можна видаляти самостійно, але звичайному користувачеві це найчастіше не під силу, оскільки потрібно лізти в реєстр Windows... Простіше використовувати той же CCleaner.

Натисніть на кнопку «Пошук проблем», після чого система збере всі дані з реєстру. Вам покажуть відсутні DLL і додатки, невірні розширення файлів, тимчасові файли MUI і так далі. Вибравши їх, натисніть кнопку «Виправити», CCleaner все зробить самостійно. Перед виправленням можна зберегти файли в вигляді бекапу. Потрібно це робити чи ні, вирішуйте самі, я звичайно нічого не зберігаю, хоча це може призвести навіть до краху системи.

Меню «Сервіс» дозволить вам видалити програми, встановлені на комп'ютері, включити або відключити програми в автозавантаженні, знайти файли-дублікати на жорстких дисках, управляти точками відновлення і навіть затерти файли на дисках. Само собою, робити це потрібно дуже акуратно.

Що це дає? Очищення дисків від непотрібних даних. Як показує практика, такі дії дозволяють стабілізувати роботу комп'ютера і програм. Тільки користуватися CCleaner потрібно дуже обережно, оскільки великий шанс напартачити.

Будуть питання за програмою, задавайте їх, постараюся відповісти.

Рекламний блок