Не працює миша на ноутбуціщо робити? Огляд основних причин поломок

Рекламний блок

Багато користувачів при виникненні проблем з комп'ютерною мишею воліють звертатися в майстерні, а частіше за все із-за відносно низької вартості бюджетних моделей просто купують нову.

Зміст:


 • Що робити якщо не працює дротова миша?
 • Статичне напруження як одна з причин неробочої миші
 • Що робити якщо не працює бездротова миша?

 • Не поспішайте йти в магазин, приділіть трохи часу, а ми розповімо, що робити якщо не працює миша на ноутбуці.

  не работает мышь на ноутбуке

  Причин, з яких не працює комп'ютерна миша не так багато, але спочатку необхідно визначитися з вихідними даними:

 • який тип управління використовується (механічна, оптична)?

 • спосіб підключення до ноутбука (провідна, безпровідна)?

 • не работает мышь на ноутбуке

 • з допомогою якого інтерфейсу підключається до комп'ютера (PS/2, USB)?

 • не работает мышь на ноутбуке

  Що робити якщо не працює дротова миша?


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Перше, з чого ми рекомендуємо починати відновлення працездатності миші — витягнути і вставити штекер джойстика у відповідний інтерфейс ноутбука.

  Однак тут треба мати на увазі той факт, що USB-миша, на відміну від миші з роз'ємом PS/2, є пристроєм Plug-and-Play. Що це означає?

  Виходячи з головної концепції пристроїв Plug-and-Play, вони не потребують додаткової конфігурації — операційна система автоматично, «на льоту», розпізнає об'єкти і вносить зміни в загальну конфігурацію.

  Таким чином, у випадку з USB-роз'ємом зміни конфігурації будуть виконані автоматично без необхідності перезавантажувати ноутбук, а у випадку з роз'ємом PS/2 без перезавантаження не обійтися.

  Якщо у вас нічого не вийшло, спробуйте перезавантажити комп'ютер, незалежно від використовуваного інтерфейсу. У деяких випадках цей спосіб є дієвим і ефективним.

  Також спробуйте витягти USB-миша, перезавантажити ноутбук, ввести логін і пароль для входу в операційну систему і лише після завантаження вставити її в один з USB-інтерфейсів.

  не работает мышь на ноутбуке

  Далі слід спробувати змінити інтерфейс підключення на ноутбуці, можливо, один з них працює некоректно («підгорів» або подвіс), це досить поширена причина, мабуть, найпоширеніша серед інших.

  Ідеальним варіантом буде такий, коли у вас є можливість замінити мишу на таку ж, працездатності якою ви впевнені на 100%. У такому разі робочу модель слід вставити в той роз'єм, в яких встановлена поточна.

  Пам'ятайте про різницю інтерфейсів, описану вище і в разі встановлення пристрою з інтерфейсом PS/2 не забудьте перезавантажити ноутбук.

  Також непогано перевірити вашу мишку на предмет працездатності на іншому комп'ютері, не обов'язково на ноутбуці. Тут все просто, якщо ви вставили робоче пристрій в ноутбук і воно не працює, проблема однозначно в ноутбуці.

  Якщо ваша миша не працює з ноутбуком, але працює на іншому комп'ютері проблема знову-таки з ноутбуком.

  У деяких випадках миша може не коректно працювати, що проявляється як уповільнення переміщення курсору на дисплеї або періодичне відсутність зв'язку з мишею.

  У такому випадку рекомендуємо почистити кульку і ролики, у разі використання механічної моделі або почистити оптичний сенсор, у разі використання оптичної.

  повернутися до меню ^

  Статичне напруження як одна з причин неробочої миші


  У деяких випадках має місце непрацездатність пристрою в результаті накопичення статичного заряду. Також досить часто з цієї причини відбувається вигоряння USB-інтерфейсів.

  Відзначимо той факт, що дана проблема характерна як для дротяних, так і бездротових мишок. Рішенням даної проблеми, буде зняття наявного статичної напруги.

  Для цього виконайте дії, наведені нижче:

 • Вимкніть ноутбук.

 • Відключіть живлення ноутбука шляхом від'єднання вилки живлення від електричної розетки.

 • Вийміть акумуляторну батарею.

 • Натисніть кнопку включення ноутбука і утримуйте її протягом не менше 30 секунд.

 • Встановіть акумуляторну батарею.

 • Увімкніть живлення ноутбука встановивши підключення до електричної розетки.

 • Увімкніть ноутбук, зайдіть в операційну систему і перевірте працездатність миші.

 • повернутися до меню ^

  Що робити якщо не працює бездротова миша?

  Перша і найпоширеніша причина, по якій бездротова миша відмовляється працювати — розряджені батарейки. Для перевірки цієї тези вставте інші робочі батарейки в бездротову мишу.

  Зверніть увагу, на той факт, що батарейки можуть бути не повністю розрядженими і навіть можуть працювати в інших пристроях (наприклад, у пульті ДУ), але миша не буде працювати.

  не работает мышь на ноутбуке  Рада! З метою продовження роботи бездротової миші рекомендуємо використовувати не батарейки, акумулятори. Це дозволить вибрати акумулятори підвищеної ємності, а також періодично заряджати їх, а не купувати нові.

  У деяких випадках для бездротових мишей характерно зависання. Для того, щоб вивести її з такого стану скористайтеся спеціальною кнопкою включення/відключення миші — вимкніть миша і через кілька секунд знову увімкніть.

  Як правило, ця кнопка розташована під пахвою, в деяких випадках представлена не кнопкою, а важелем.

  не работает мышь на ноутбуке

  Однією з проблем може бути відсутність сигналу передавача, встановленого в USB-порт комп'ютера. Спробуйте витягнути і вставити передавач, також можна змінити розташування передавача встановивши в інший USB-інтерфейс ноутбука.

  не работает мышь на ноутбуке

  Якщо всі наведені вище спроби відновлення працездатності не увінчалися успіхом, спробуйте працездатність на іншому комп'ютері, можливо, миша вийшла з ладу.

  У даній статті ми постаралися зробити огляд всіх можливих причин не працює дротова/бездротова миша, а також розглянули способи їх усунення.

  Рекламний блок