Як очистити кеш браузера?

Багато часто стикалися з поняттям «кеш браузера». У багатьох виникали проблеми, пов'язані з браузером, рішення яких знаходили в інтернеті, де їм радили очистити кеш. Але що ж це таке і як очистити кеш браузера? Сьогодні, у даній статті ми розглянемо, як його очистити найбільш поширених браузерах інтернету.

Коли ви відвідуєте різні веб-сайти в інтернеті, ваш браузер зберігає в кеш. Тобто, на ваш ПК зберігається багато чого з того, що містять ці сторінки: фото, музику, відео і навіть, різні елементи дизайну сайтів.

Навіщо це потрібно? Все знову направлено на підвищення комфорту перебування в інтернеті. Вже немає необхідності завантажувати з інтернету, завантажені раннє, дані і як наслідок, при повторному відвідуванні сайту, він набагато швидше завантажується.Кеш(що в перекладі з англійської означає — ховати) це тимчасове, проміжне сховище інформації, з швидким доступом до неї. Але начебто все так гарно і просто, працював би цей кеш скільки завгодно, зберігав інформацію з усіх відвідуваних сайтів, але чому тоді виникає необхідність його очищати?

Не слід забувати, що весь кеш зберігається на вашому вінчестері і ви прекрасно розумієте, що вільного місця, поступово може і не залишитися. Іноді, або навіть дуже часто, сайти оновлюються, але у вас буде відображатися стара версія оновленого сайту і можливо, цей сайт буде працювати не коректно. А все тому, що велика частина цього сайту буде завантажуватися з застарілого кешу, на вашому комп'ютері. Як раз, щоб всього цього уникнути, у всіх цих випадках приходить на допомогу очищення кешу. Вручну виконати цю операцію досить складно, так як всі дані зберігаються в системних папках, які може і не бути прямого доступу. І навіть є ймовірність таким чином пошкодити важливі дані, для роботи в інтернеті. Тому виробники браузерів передбачили спеціальну функцію очищення, в своїх продуктах. Далі ми побачимо, як можна скористатися стандартною можливістю очищення кешу в найбільш поширених браузерах.

Очищаємо кеш в браузері Opera

Тут ми скористаємося іншим поєднанням клавіш на клавіатурі: Ctrl F12. Відкриється вікно, в якому знаходимо вкладку з розширеними налаштуваннями, далі відкриваємо розділ «Історія», вибираємо біля пункту «кеш» - «очистити» і натискаємо «Ok».

kak-ochistit-kesh-brauzera-1Очищаємо кеш в браузері Google Chrome і інших різновидах Chromium

Скористаємося поєднанням клавіш Ctrl Shift Delet, яке викличе вікно очищення історії. У ньому нам потрібно виставити галочку навпроти напису: «Очистити кеш» і вибрати часовий період, за який ми будемо чистити кеш. Найчастіше досить вибрати очищення за весь час. Потім ми підтверджуємо видалення натиснувши відповідну кнопку «Видалити дані»

kak-ochistit-kesh-brauzera-2Очищення кешу в браузері Mozilla Firefox

Тут всі дії дуже схожі з попереднім браузером. Знову натискаємо Ctrl Shift Delet, далі у віконці вибираємо вкладку «Видалити», після чого вибираємо пункт «Всі». І нарешті, необхідно поставити галочку біля «Кеш» і клікнути на кнопку «Очистити зараз».

kak-ochistit-kesh-brauzera-3Видалення кешу в браузері Яндекс

Дуже схожа процедура, як і у вище згаданому Хромі. Нам необхідно скористатися комбінацією клавіш Ctrl Shift Delet, у діалоговому вікні, що відкрилося, необхідно відзначити чек бокс біля пункту «Очистити кеш», вибираємо за який час ми хочемо стерти і натискаємо «Очистити історію».kak-ochistit-kesh-brauzera-4

Чистимо кеш в Аміго

Праворуч вгорі, необхідно натиснути кнопку «Аміго». Випаде список, за нього переходимо в розділ інструментів, а далі вибираємо «очистити дані веб-перегляду».

У вікні, що відкрилося, вибираємо чек боксом пункт «Очистити кеш», потім просто натискаємо «Очистити історію».

kak-ochistit-kesh-brauzera-5Очищаємо кеш Internet Explorer

Знаходимо вкладку «Сервіс» в якій вибираємо «Властивості оглядача».

kak-ochistit-kesh-brauzera-6У нас відкриється вікно, в якому ви знайдете вкладку «Загальні». Знаходимо в ній історію перегляду і натискаємо там кнопку «Видалити».

kak-ochistit-kesh-brauzera-7Відкриється нове вікно, в ньому знаходимо пункт «Тимчасові файли інтернету» і натискаємо «Видалити файли», після чого ще раз підтверджуємо видалення.

kak-ochistit-kesh-brauzera-8Як ви вже помітили, нічого складного тут немає. У разі виникнення питань, після прочитання статті ви можете сміливо їх озвучити в коментарях, і я з радістю відповім на них.