Як поставити наголос над буквою у Ворді

Рекламний блок

В наборі тексту ми зазвичай використовуємо деякі спеціальні знаки. Це можуть бути і грецькі літери, і математичні символи та знаки транскрипції. Якщо в слові потрібно поставити наголос над буквою, спеціального знаку на клавіатурі Ви не виявите. Потрібно переглядати цілу гору символів, і знайти саме той, який би ставив наголос над буквою, а не вставлявся як апостроф.

Якщо Ви друкуєте звичайний документ, який не буде піддаватися ретельним перевіркам, в плані оформлення і форматування тексту, то знак наголосу можна замінити або апострофом, або виділенням букви жирним шрифтом.

Але що робити, якщо Вам вкрай важливо, щоб документ був відформатований належним чином, а слова без наголосу дає зовсім інший відтінок пропозиції. Давайте розглянемо декілька простих способів, які допоможуть поставити правильний знак наголосу над буквою у MS Word.

Спосіб перший.

У слові, після тієї букви, на яку повинно падати наголос, напишіть «301» і відразу натисніть комбінацію клавіш Alt X» – використовуйте Alt, який знаходиться зліва від пробілу.

Как поставить ударение над буквой в Ворде

Якщо Вам потрібно поставити наголос в іншу сторону, напишіть «300» і натисніть Alt X».

Другий спосіб.

Встановіть курсор після тієї букви, над якою буде знак наголосу, затисніть Alt», який зліва від пробілу, і на цифровій клавіатурі наберіть «769». Цифрова клавіатура – це окрема область з цифрами, розташована праворуч.

Третій спосіб.

Цей спосіб самий трудомісткий. Якщо не вийшло поставити наголос, слідуючи попереднім рекомендаціям, то поставте курсор після потрібної букви в слові. Потім перейдіть на вкладку «Вставка», натисніть кнопочку «Символ» і виберіть з меню «Інші символи».

У наступному діалоговому вікні в полі «Шрифт» виберіть з випадаючого списку «(звичайний текст)», у полі «Набір» виберіть «об'єднані диакрт. знаки». Покажчик перестрибне в місце, де починаються дані знаки, знайдіть там знак наголосу (у мене він був першим) і натисніть «Вставити».

Зверніть увагу на полі внизу «Код символу». Саме ці цифри ми використовували в першому способі. Якщо у Вас вони інші, спробуйте, наберіть їх.

На цьому ми розібралися, якими способами можна поставити наголос над буквою у Ворді. І якщо Вам доводиться робити це часто – запам'ятайте потрібну комбінацію клавіш, і це питання більше ніколи не викличе утруднень.Рекламний блок