Комп'ютер не бачить телефон. Чому і що робити?

Рекламний блок

kompyuter-ne-vidit-telefon-pochemu-i-chto-delat

Озираючись назад, просто дивуєшся, як за останні кілька років змінився світ мобільних пристроїв. Якщо буквально кілька років тому нам доводилося використовувати допотопні КПК, які представляли із себе навіть не кишеньковий комп'ютер, а швидше покращений стільникового телефон, то сьогодні ми вже звикли до смартфонів, яким цілком під силу замінити стаціонарний комп'ютер.

Втім, самі телефони теж значно покращилися, правда, частка їх продажів падає з цілком об'єктивних причин. Судіть самі, навіщо людині витрачати гроші на покупку звичайної трубки, якщо додавши трохи грошей він може придбати смартфон, що дозволяє дивитися кіно, слухати музику, переглядати інтернет, спілкуватися з друзями за допомогою популярних месенджерів і т. д.?

На жаль, чим могутніше, розумніше і продуктивніше стають пристрою, тим більше проблем з ними не виникає. Проблеми ці здебільшого софтові і тому в багатьох випадках можна вирішити. Найбільш поширена проблема пов'язана з тим, що комп'ютер часто не бачить пристрій. Сьогодні я розповім про те, як вирішити проблему з цією незвичайною неполадкою.

Комп'ютер не бачить телефон через USB

Після того, як користувач підключається пристрій до комп'ютера за допомогою USB-кабелю, нічого не відбувається - гаджет банально не визначається. Дійсно, проблема дуже поширена і в більшості випадків її досить просто вирішити. Головне, виявити джерело виниклої проблеми.

 • В першу чергу перевіряємо працездатність самого USB-кабелю. Кабелі відомих компаній зазвичай зроблені на совість і можуть працювати роками, якщо не десятиліттями, тому найчастіше вони просто пережимаються або їх перегризають з тваринами. Що б перевірити працездатність провід, його необхідно підключити до іншого комп'ютера. Якщо він розпізнає пристрій, то справа на 99% у проводі. На щастя, коштує такий кабель недорого і його можна придбати в багатьох магазинах.
 • Далі дивимося на сам USB-порт. Справа в тому, що він може не працювати. Як так, спитаєте ви, адже вчора ще чудово працював! Можливо, стався програмний збій. Необхідно вставити кабель в інший порт або просто перезавантажити комп'ютер. Так, можете сміятися, але проста перезавантаження ПК дуже часто може допомогти у вирішенні багатьох проблем. Якщо після перезавантаження проблема не була вирішена, швидше за все злетіли драйвери портів. Їх можна завантажити на сайті виробника вашої материнської плати. Крім того, можливо, було відключено харчування на групу портів. Включити його можна через розділ «Харчування» у вашій операційній системі.
 • Отже, якщо справа криється не в ЮСБ-порти і кабелі, значить, неполадки виникають в самому телефоні або смартфоні. Теоретично, при підключенні пристрою комп'ютер зобов'язаний його бачити. Не так давно щось схоже сталося з моїм смартом на Android. Судячи з усього, це був самий звичайний глюк. Рішення виявилося дуже простим: перезавантаження девайса не допомогла, тоді я вирішив витягнути батарею з нього. Вставив її через п'ять хвилин і, вуаля, все прийшло в норму! Правда, цей спосіб не підходить для телефонів від Apple, так як акумулятор витягти з них неможливо (необхідно повністю розбирати пристрій).
 • В деяких смартфонах налаштування підключення до USB можуть збиватися. З чим це пов'язано, не ясно. Відновити їх можна, наприклад, скинувши всі налаштування, які потім доведеться відновлювати. Є є можливість, спробуйте відновити налаштування через службова (інженерне) меню. Зайти в нього можна через набір спеціального номера на клавіатурі. Його можна дізнатися, наприклад, на сайті виробника вашого пристрою.
 • Дуже часто проблема виникає в наслідок установки на пристрій кастомних прошивки. Що робити в цьому випадку? Зазвичай допомагає відкат на оригінальну прошивку або відновити з бекапа, але не у всіх випадках. Ймовірно, порушується робота будь-якого модуля.
 • Нерідко на самому гаджеті відключається режим синхронізації, який за замовчуванням завжди включений. Режим синхронізації налаштовується через меню налаштувань.
 • Ще одна проблема - відсутність драйверів для самого телефону. Як не дивно, але це теж може зіграти свою роль. Взагалі, в більшості випадків підходить стандартний драйвер, вбудований в операційну систему. Якщо ж у вас його немає, необхідно встановити його на комп'ютер. От тільки знайти драйвер непросто, часто він підходить від зовсім інших моделей.
 • Нарешті, перевіряємо свій комп'ютер на предмет вірусів і інших шкідливих файлів. З-за них часто виникають збої, які позначаються на роботі всієї системи. Рекомендується скористатися антивірусом.
 • *****

  Якщо у вас виникли питання по статті, задавайте їх. Якщо ваше питання пов'язане з проблемою, описаної вище, обов'язково вказуйте модель свого телефону або смартфона, що б я міг вам допомогти!

  Рекламний блок