5 порад тим, хто вирішив зайнятися ремонтом ПК

Рекламний блок

Перш всього, дана стаття стосується виїзного ремонту ПК на дому. Думаю, ця ситуація не рідкість для всіх, хто розбирається в пристрої комп'ютера, адже досить часто нам телефонують рідні, знайомі, знайомі знайомих. Але що, якщо спробувати зайнятися цією справою серйозно, а не раз від разу?

Що потрібно знати, щоб процес ремонту приносив задоволення і гроші? Я пишу цю статтю, озираючись назад і ґрунтуючись на власному досвіді. Звичайно, я не претендую на істину в останній інстанції, але кілька років досвіду в сфері ремонту дозволяють зробити деякі висновки. Можливо, вони допоможуть комусь швидше досягти своєї мети і уникнути помилок.

Найважливіше в будь-якій сфері - це правильний старт. Якщо ви хочете займатися ремонтом ПК, то потрібно з самого початку розібратися з пріоритетами, з тим, що дійсно важливо, а що не дуже.

Спробую виділити кілька ключових моментів.

Бути чи не бути?

Перш за все, ви повинні вирішити, чи хочете ви займатися ремонтом ПК. В більшості випадків в реальній практиці, все не так райдужно, як ми припускаємо, і цьому є маса причин.

По-перше, всі клієнти різні. Найчастіше трапляються адекватні, але є й такі, хто вважає, що ви повинні приїжджати до них кожен день і бажано безкоштовно. Будь-яку нову проблему з комп'ютером протягом місяця після вашого приїзду вони будуть пов'язувати саме з вашими діями і, звичайно ж вимагати ремонту, знижки, компенсації моральної шкоди і т. д. На щастя, таких мало. Їх потрібно відразу відправляти у чорний список.

По-друге, найчастіше вам будуть дзвонити у вихідні та свята. Є тут логіка чи ні, але це факт. Найцікавіше в тому, що якщо ви відмовите, то, швидше за все, втратите назавжди навіть постійного клієнта ))

Займаючись ремонтом, є великий шанс витратити час і нічого не заробити. Цілком логічно не брати гроші, якщо проблема не вирішена. До речі, не варто побиватися тиждень з приводу того, що ви не впоралися із завданням, і вас будуть вважати дилетантом, адже швидше за все ви більше ніколи не побачите цієї людини. ) учиться и учиться

Ця діяльність насправді може приносити дуже хороший дохід, але тільки у випадку, якщо ви дуже добре знаєте свою справу. По моїй практиці в середньому кожен виїзд клієнту приносить близько 1000 рублів. Багато це чи мало кожен вирішує сам. Крім того, цю діяльність можна поєднувати з основною роботою, але це досить важко фізично. А кому зараз легко?

Враховуючи, що технології не стоять на місці, будьте готові до того, що доведеться вчитися все своє життя. Вообщем, це не так просто, як здається, але воно того варто.

1. Тільки практика

Практика рулит!Щоб у вашій практиці було якомога менше «холостих» виїздів, ви повинні бути різнобічним фахівцем. Потрібно вміти швидко діагностувати несправність заліза і добре орієнтуватися серед програмних продуктів. Звичайно, всіх програм не вивчити, але ніхто і не вимагає лізти в якусь специфіку. Ніхто не буде дорікати вас, якщо ви не зможете налаштувати VPN сервер на FreeBSD з допомогою MD5.

Потрібно скласти якийсь портрет середньостатистичного користувача і орієнтуватися на його запити, знати набір стандартних програм і поломок. Крім того, існує дуже багато типових несправностей і глюків, тому немає нічого краще, ніж практика.


Ви можете перечитати сотні книг/форумів/статей з ремонту ПК, але без практики - це марна трата часу. Ви забудете прочитане через кілька днів. Займаючись читанням, ви станете експертом з читання книг, але не експертом в ремонті.

2. Краще менше, але краще

Телефон хорошого майстра з ремонту ПК розлітається по знайомим як шезлонги на пляжі. Найкраща реклама - це, коли самі клієнти радять Вас рідним і хорошим друзям. Ніхто не буде займатися пошуками фірми з ремонту ПК в газетах або інтернеті, якщо їм вже рекомендували вас.

Якість роботи - це гарантія того, що ви не залишитеся без роботи завтра, а кількість замовлень буде зростати в геометричній прогресії.

Бувають ситуації, коли ви не можете зі 100% впевненістю сказати, у чому була причина поломки, а отже не можете знати, що через якийсь час проблема не повториться. У такому випадку краще відразу попередити про це особу і пояснити, що якщо проблема повториться, то ви приїдете знову.

Пам'ятайте головне правило - один задоволений клієнт розповість про вас трьом своїм друзям, але один незадоволений розповість десятьом.

3. Говорите мовою клієнта

Багато комп'ютерники знають, як не легко буває зрозуміти, чого хоче користувач. Вся справа в різному розумінні процесів роботи комп'ютера. Для кого-то фраза «не працює комп'ютер» означає, що немає картинки на моніторі, а для кого-то, що не відкривається ВКонтакте. Потрібно бути трохи телепатом ??

Завжди намагайтеся з'ясувати максимум інформації по телефону ще до виїзду, тоді ви зможете краще підготуватися.

Крім того, потрібно навчитися пояснювати користувачеві «на пальцях» простою мовою, чому сталася помилка, і чому зламався комп'ютер. Не потрібно лізти в технічні нетрі і кидатися профессионализмами, намагаючись справити враження. Людина знає, що ви в цьому розбираєтеся, інакше б він вас не запросив. Швидше за все, клієнт також є професіоналом у своїй справі, до якого вам немає ніякої різниці, як і бажання вникати в нього.

говорите на языке клиента

Під час ремонту я завжди намагаюся пояснювати, що я роблю в даний момент (людина повинна знати, за що він платить гроші). Крім того, це допомагає знайти спільну мову і налагодити дружні відносини.

В процесі ремонту рекомендую запитати, де ремонтували комп'ютер до вас. Це дає зрозуміти, чому людина відмовився від попереднього сервісу.

4. Всі клієнти однакові

клиенты одинаковыДумаю, що професійний майстер не повинен робити різницю в оплаті для будь-яких клієнтів. Коли заходиш в квартиру, в якій зроблений хороший ремонт, варто дорога техніка, то є велика спокуса злегка «накрутити» цінник.

Швидше за все, цей чоловік звернувся до вас за порадою своїх знайомих або друзів, які вже встигли оцінити ваші здібності, і швидше за все вони порушували питання грошей. Завищивши ціну, ви отримаєте одноразову виплату і втратите відразу двох клієнтів. Про рекомендації можна зовсім забути.

Найкращий варіант - це підготувати для себе список з цінами на послуги і орієнтуватися на нього, виставляючи рахунок. Його навіть необов'язково показувати клієнту.

Такий спосіб дуже допомагає, якщо вас ще по телефону запитують скільки буде коштувати яка-небудь послуга. Ви можете відносно точно назвати ціну, а не вигадувати її на ходу.

5. Клієнт НЕ завжди правий!

Клиент не прав!Як би не запевняли нас маркетологи в зворотному, я дотримуюся саме цієї точки зору. Клієнт не завжди правий!

Намагайтеся схилити клієнта до своєї точки зору (там, де це доречно). Якщо він запросив професіонала, то нехай прислухається до вашої думки.

Наприклад, клієнт може захотіти оновити свій старий Сeleron 1,7 GHz і докупити йому AGP відеокарту, щоб грати в іграшки. Ще йому сусід сказав поставити Windows Vista, так і ось блок живлення Thermaltake дорогуватий, здається Gembird краще буде. Думаю, не потрібно нічого пояснювати.

Вообщем, прокачуйте свій дар переконання на максимум!

____________________________________________________

Думаю, кожен з читачів може зробити свої висновки у статті, і у кожного в арсеналі є власні методи і думки на цей рахунок. Бажаю всім легких ремонтів!

До швидких зустрічей!

Рекламний блок