Не працює Play Market або відсутнє підключення

Рекламний блок

ne-rabotaet-play-market

Взагалі-то проблем з Play Market (нині він називається Google Play) бути не повинно - це потужний онлайн-магазин програм та іншого контенту, який просто зобов'язаний підтримуватися цілою купою фахівців, як і відбувається насправді. Однак користувачі часто скаржаться, що ось, мовляв, ніяк зайти не можу, пристрій пише щось про неможливість встановлення підключення до магазину... І адже таких тем з кожним днем стає все більше. Тому сьогодні я розповім про те, чому виникає ця проблема і яким чином від неї можна позбутися.

Причини

Насправді основних причин всього лише чотири:

 • По-перше, проблема з мережею. Ви, наприклад, могли підключитися до Wi-Fi, але інтернету як такого не спостерігається, оскільки з'єднання пари роутером. Або швидкість GPRS настільки низька, що навіть Play Market не хоче завантажуватися. Тому в першу чергу перевіряємо швидкість з'єднання, що можна зробити, скажімо, відкривши браузер і зайшовши на Google або Yandex.
 • По-друге, магазин дійсно може бути недоступний. Такі випадки трапляються вкрай рідко, їх можна перерахувати буквально по пальцях. Варто трохи почекати до повного відновлення працездатності магазину.
 • По-третє, проблема може бути пов'язана з файлом hosts, який є у вашому пристрої на операційній системі Android. Іноді це файл, що редагується системою, тому необхідно привести його в первісний стан.
 • По-четверте, збилася дата і час.
 • Усуваємо неполадки

 • Якщо проблема однозначно не в інтернеті, то першим ділом просто перезавантажуємо девайс. Це допомагає в 50% випадків.
 • Якщо недоступність з Google Play з'явилася після того, як ви перепрошили свій смартфон або планшет на більш свіжу або кастомний прошивку, то є сенс відкотитися назад, якщо, звичайно, перед цим ви зробили бекап. Якщо не зробили, то читайте наступні пункти.
 • Вкрай незвично те, що магазин може не запускатися при збої дати або часу. Уважно подивіться на годинник і якщо вони запізнюються або втекли вперед, обов'язково виставите поточний час і дату. Ви не повірите, але цей спосіб допомагає практично завжди!
 • Тепер ясно, що проблеми полягають з файликом hosts. Дістатися до нього зовсім неважко, ось тільки для цього потрібно в обов'язковому порядку робити root. Для цього використовуються різні програми типу Unlock Root, Kingo і т. д. таких Програм безліч, але не всі підходять для вашого пристрою. Дізнатися про те, що краще використовувати, можна на відомому форумі 4PDA.ru. Перед тим, як зробити рут, нагадаю вам, що ця процедура позбавляє пристрій гарантії. Звичайно, в будь-який момент позбутися рута можна в кілька кліків (через ті ж самі програми, які рутируют гаджет), але при уважному огляді фахівець разом виявить, що девайс був рутован.
  Загалом, йти на цей крок чи ні, вирішуєте лише ви самі.

  Завантажуємо програму, встановлюємо її на комп'ютері. Швидше за все вам також знадобляться драйвера безпосередньо для самого пристрою, шукаємо їх на тому ж 4PDA.ru, вони там напевно є. Запускаємо встановлену програму, натискаємо на кнопку root і чекаємо, поки пристрій буде рутировано. Жодних додаткових дій здійснювати не потрібно. Після того, як гаджет перезавантажиться кілька разів і програма скаже про успішне руті, перевіряємо наявність додатка SuperSU на пристрої. Якщо вона не з'явилася, значить, шукаємо іншу програму для виконання цього операції, ця вам не підходить.

  Наступним пунктом стане редагування hosts. Для цього нам обов'язково знадобиться файловий менеджер, вже встановлений на ваш девайс. Підійде, наприклад, «ES Провідник» (має підтримку root-прав). Якщо так вийшло, що у вас його немає і завантажити Play Market ви його не можете, то допомогти вам я не зможу. Звичайно, можна завантажити безкоштовно .apk файл з файловим менеджером, але запустити його не вийде. Так що подальший опис - для тих користувачів, у яких встановлений файловий менеджер.

  Запускаємо це додаток, надаємо йому права і переходимо в розділ System - etc - hosts. Натискаємо на останній, выбираемпункт «Редагувати» і видаляємо всі записи крім рядка 127.0.0.1 localhost. Потім зберігаємо файл і виходимо. Звичайно, заздалегідь непогано б зробити бекап прошивки або, на крайній випадок, зберегти сам hosts на карті пам'яті або на комп'ютері на всякий випадок, бо натиснувши не туди можна перетворити свій смартфон цегла. Пам'ятайте про це, тому що ви дієте виключно на свій страх і ризик.

  Нарешті, перезавантажуємо девайс і пробуємо підключитися до Google Play.

 • Рішення від наших користувачів

  Публікую рішення користувачів, відписатися в коментарях, чиї методи виявилися робітниками. За це їм окреме спасибі.

  Рішення від злого юзера андроїда (підходить для тих, у кого не встановлені рут-права):

 • Хлопці, слухайте уважно! Вирішив цю проблему, завантаживши останню версію google play (в старих версіях називається play market), важить десь 6,4 мб, а також google play service — важив чи то 16, чи то 24 мб, не пам'ятаю. Файли з закінченням .апк
  Встановив (на всякий випадок видалив дані у менеджері програм і там, і там), перезавантажив телефон і запрацювало!
  До цього видаляв дані, знімав галочки з синхронізації, видаляв акк і знову регал його, перевіряв дату і час — нічого не допомагало!!! Що не зробив — маніпуляції з файлом host — довго й небезпечно.
  Телефон самсунг gt-S7270 4.2.2.
 • Рішення від Єгора:

 • Я робив це з файлом hosts, але не допомогло — тільки кілька додатків віддалилося. Раніше з правами ROOT у мене був freedom (по-моєму, він змінив файл hosts), і я видалив freedom, не натиснувши стоп (треба було натиснути стоп — потім прочитав, як правильно його видалити) і видалив ROOT права і відразу перестав працювати play market. Синхронізації google не було. Через деякий час мені це набридло, я встановив ROOT права, freedom і у freedom натиснув стоп. Play market став працювати!
 • Рішення від Артема:

 • УВАГА! Хто довго мучився, як я, і не допомагало навіть після редагування hosts (але був встановлений freedom):

  1. зніс google play і зніс сервіси google play — перезавантажився
  2. заново скачав і встановив їх
  3. запустив freedom, натиснув потім стоп — перезавантажився
  4. запустив google play, пішла зв'язок, але вискакувало, що відсутній. 3-4 рази натиснув повтор, йшло з'єднання і все запустилося))))

 • Рішення від Данила:

 • Щоб знайти файл hosts, потрібно:

  - відкрити файловий менеджер
  - знайти в самому верху кнопку «на рівень вище»
  - натискаємо її багато разів, поки менеджер не скаже «поточна папка верхнього рівня»
  - знаходимо папку «etc»
  - редагує файл hosts

  Рекомендую для цього менеджер «root explorer» (для редагування потрібні root права), (додатки для цього — baidu root, root master).
  Особисто мені допомогло редагування файлу завантаження останньої версії google play.

 • Рекламний блок