Як з'єднати ADSL модем і Wi-Fi роутер?

Рекламний блок

Час від часу деякі користувачі задають питання з приводу підключення Wi-Fi роутера до модему ADSL. Частенько деякі стикаються з труднощами при спробі поєднати ці два пристрої. Але насправді тут нічого важкого немає. У сьогоднішній статті ми розглянемо це питання і побачимо основні моменти, яким слід приділити трохи уваги.

Саме з'єднання відбувається за допомогою спеціального кабелю. В принципі, його навіть самому можна зробити. А якщо не впевнені у своїх силах, то простіше купити. Також дуже часто такі кабелі можуть бути в комплекті з нашими пристроями.

Деякі можуть запитати: «А чому ми взагалі повинні поєднувати два цих пристрою?». Для тих, хто користується ADSL інтернетом, відповідь на це питання може здатися очевидним — далеко не всі модеми оснащені функцією роздавати Wi-Fi, але при цьому є гостра потреба в бездротової мережі. Тому, в таких випадках, можна вдатися до одного з двох варіантів:

 • Купуємо інший модем, у якого буде функція роздачі інтернету через Wi-Fi. Його буде не складно знайти, адже зараз є досить широкий вибір на ринку. Якщо виникають труднощі з вибором, то просто йдете до свого провайдера і він радить самий оптимальний варіант для даної мережі. Деякі провайдери навіть продають подібне обладнання.
 • Ну а другий варіант передбачає дії, описані в цій статті. Беремо (купуємо, знаходимо) Wi-Fi роутер, практично будь-якої моделі, з'єднуємо його з ADSL модемом. З'єднання відбувається через мережевий кабель. Роутер приймає інтернет від Вашого модема і передає його вже по бездротовій мережі до потрібного пристрою. Все просто.
 • І так, нам потрібен працездатний модем (вже налаштований і перевірений в роботі), мережевий кабель і звичайно ж роутер Wi-Fi. Якщо все це є, можемо приступати до підключення та налаштування.


  З'єднуємо ADSL модем і Wi-Fi роутер

  В першу чергу заходимо в налаштування самого роутера і скидаємо їх. Нехай навіть Ви його тільки з магазину принесли — все одно скиньте. Як це зробити вже не раз повідомлялося в попередніх статтях на цьому сайті.

  Після цього візьміть мережевий кабель. Одним кінцем застроміть його в мережевий роз'єм (LAN) на модемі. Зазвичай ці роз'єми підписуються і виділяються. Якщо їх кілька, то можете виконувати підключення до будь-якого.

  как соединить adsl модем и wifi роутерДругий кінець кабелю необхідно підключити до роз'єму WAN. Найчастіше його виділяють синім кольором.

  adsl модем wifi роутерЯк бачите нічого складного тут немає, головне підключити потрібний роз'єм.

  Часто буває, що модеми самостійно визначають IP для підключених пристроїв і після підключення роутера, зі скинутими налаштуваннями, відразу ж і починається роздача Wi-Fi. Якщо інтернет, як і раніше не лунає, то значить необхідно виконати налаштування вручну.

  Налаштовуємо Wi-Fi роутер

  На щастя, в цьому випадку модем не потрібно чіпати (якщо він спочатку нормально налаштований). Нам треба тільки виконати деякі коригування в параметрах маршрутизатора. Перевіряємо налаштування автоматичного визначення адреси IP. Тому заходимо в налаштування. Як це зробити, читайте інструкцію в цій статті.

  Розгортаємо розділ Network і вибираємо пункт WAN. У деяких моделях роутерів, від інших виробників, назви пунктів можуть трохи відрізнятися. Зазвичай їх назви «інтернет», «мережа» і тому подібне.

  Тепер дивимося тип з'єднання (Connection Type) для WAN. Нам потрібно, що б був обраний пункт Dynamic IP. Встановіть значення і збережіть внесені зміни. Наприклад, маршрутизатор TP-LINK це виглядає так.

  как подключить adsl модемПотім виконайте перезавантаження роутера. Після цих дій все запрацює. А якщо не допомогло і все одно не з'явився інтернет, то опишіть проблему в коментарях до цієї статті, ми разом спробуємо вирішити її. Удачі!

  Рекламний блок