Як перевірити комп'ютер на сумісність з Windows 10

Рекламний блок

Швидше за все, далеко не багатьом відомо, яким набором функцій, насправді, має файл setup.exe, який розташовується в корені інсталяційного диска. Причому, кожна нова ОС від Microsoft має все більшим і більшим набором всіляких функцій, які можна запустити за допомогою командного рядка. Цей список можна підглянути TechNet. А ще можна отримати невелику довідку за допомогою команди setup /?. Щоправда, навіть тут ви не побачите інформацію про параметр, який зможе виконати перевірку на сумісність.

Виконуємо перевірку на сумісність з Windows 10

 • Для початку потрібно запустити командний рядок з правами адміністратора. Вона повинна бути відкрита в корені інсталяційного диску системи. Важливо, щоб цей диск був оригінальним.
 • Вставте і запустіть таку команду:
 • Setup /Auto Upgrade /DynamicUpdate Disable /Compat Scanonly /NoReboot

  Запуститься програма установки, але тільки сама інсталяція не розпочнеться. В даному випадку буде проходити виключно перевірка на можливість роботи нової операційної системи.проверка на совместимость с Windows 10

  Існують наступні параметри, які можна застосувати в цьому випадку:


 • /Auto – запускає процес автоматичного оновлення версій Windows, випущених для корпоративного середовища. Використовуючи додатковий параметр Upgrade можна зберегти і залишити всі файли, настройки та програми під час установки. Є ще альтернатива, ключ Data, який переносить всю інформацію;
 • /DynamicUpdate Disable – за допомогою цього параметра, перед початком самої процедури відключається установка і завантаження будь-яких оновлень, і це суттєво економить час;
 • /Compat Scanonly – в даному випадку, це самий потрібний параметр, його функцією є перевірка програмного забезпечення і «заліза» ПК, на скільки він поєднується з новою операційною системою.
 • Як дізнатися результат виконаної перевірки на сумісність?

  Як було вже раніше було показано, весь процес відбувається в інтерактивному режимі. В такому режимі будуть виводитися тільки повідомлення про можливі проблеми. Якщо їх не буде і ПК повністю придатний для установки, то програма просто закриється. Приміром, ми навмисне створили брак вільного місця і ось що отримали:результат выполненной проверки на совместимость windows 10

  Крім того, всі помилки записуються в спеціальний журнал, там є трохи більше інформації. Це ми розглянемо нижче, а поки, розберемо як перевірити комп'ютери у всій організації.

  Перевіряємо сумісність ПК організації

  Тут можливо:

 • Розміщувати файли установки на віддаленому ресурсі (крім файлу setup.exe ще потрібно файл install.wim).
 • До основної команди приписати додатковий параметр /Quiet, який вимкне режим інтерактивного відображення перевірки.
 • В корені диска, на якому знаходиться система, журнал перевірки, у якому буде інформація про виниклі помилки. Він знаходиться по такому шляху:
 • C:\$Windows.~BT\Sources\Panther\setuperr.log

  У журналі нам цікаві тільки самі останні записи, залишені від імені CsetupManager/CsetupHost. Це буде мати приблизно такий вигляд:


  2015-08-25 12:49:28, Error MOUPG CSetupManager::Execute(222): Result = 0xC190020F
  2015-08-25 12:49:28, Error MOUPG CSetupHost::Execute(370): Result = 0xC190020F


  Після перевірки в журналі можуть з'явитися наступні коди помилок:

 • 0xC1900210 – все в порядку;
 • 0xC1900208 – несумісність системи яка перешкоджає встановленню;
 • 0xC1900204 – проблеми, пов'язані з оновленнями (швидше за все не підходить видання або несумісна архітектура);
 • 0xC1900200 – не відповідає системним вимогам для нової системи;
 • 0xC190020E – дуже мало вільного простору на диску (з цим значенням може з'являтися і код 0xC190020F).
 • Не рахуючи випадку з першим кодом, необхідно далі розбиратися з кожним окремо взятим комп'ютером, визначаючи за кодом і файлів setupact.log і setuperr.log свої подальші дії.

  Таким чином ми переконалися, що перевірка ПК на сумісність з такою операційною системою Windows 10, є не дуже складною процедурою та всі необхідні інструменти вже є на диску системи.

  Як завжди, в коментарях нижче, можете задавати свої питання і описувати проблеми, що виникли, і ми обов'язково постараємося вам в цьому допомогти. На цьому все, до зустрічі в наступній статті.

  Рекламний блок