Помилка NTLDR is missing. Що робити?

Рекламний блок

oshibka-ntldr-is-missing-chto-delat

Як не дивно, але з помилкою NTLDR is missing, яка зазвичай виникає при завантаженні операційної системи, користувачі зустрічаються не так вже і рідко. Тим не менш, цю помилку поширеною я б не називав і тому, коли користувачу все ж вдається її побачити на своєму моніторі, він просто не знає, до яких дій потрібно вдаватися. Я розповім, що є причиною появи проблеми і як її вирішити.


Причини виникнення помилки

 • Перша і найпоширеніша причина: в корені диску, з якого відбувається завантаження операційної системи, створено велику кількість файлів. Це пов'язано найчастіше з якою-небудь програмою, яка має властивість створювати і видаляти тимчасові файли. Але оскільки створюються ці файли набагато швидше, ніж видаляються, і відбувається поява помилки. Дана проблема пов'язана з особливостями файлової системи: при зростанні числа файлів в кореневій папці таблиця MFT стає сильно фрагментованою, що призводить до створення додаткового індексу розміщення. Оскільки в індексах розміщення файли перераховані в алфавітному порядку, то той самий файл NTLDR може потрапити в так званий другий індекс. Ось тільки завантажувач обробляє файли, що знаходяться в першому індексі. Сподіваюся, суть проблеми ви усвідомили (хоча б приблизно).
 • Куди рідше повідомлення NTLDR is missing Press Ctrl Alt Del to restart на екрані монітора з'являється, коли відбувається конфлікт операційних систем. Для цього вони обидві повинні бути встановлені на одному комп'ютері, при цьому мова звичайно йде про досить старих OS: Windows NT і Windows XP.
 • Іноді помилка пов'язана зі зміною активного розділу. Для того, що б нормально завантажувалася операційна система, необхідно, що б файли завантажувача розташовувалися на активному розділі.
 • Файли Ntldr (від англійського NT Loader) або Ntdetect.com у рідкісних випадках можуть бути пошкоджені (наприклад, вірусами), а іноді навіть видалені.
 • Нарешті, помилка може бути пов'язана, так би мовити, з механічними і софтовими неполадками, до яких можна віднести проблеми з операційною системою, збої в роботі жорсткого диска, застарілої версії BIOS і т. д.

 • Рішення проблеми

  Само собою, існує кілька можливих рішень проблеми, про яку ми говоримо. Почну я з самого простого способу, який, як з'ясовується, допомагає в 70% випадків.

 • Насамперед необхідно поміняти місцями підключення шлейфів жорстких дисків на материнській платі. Звичайно, якщо проблема софтова, цей спосіб не допоможе, але саме його я раджу спробувати в першу чергу. Звичайно ж, вся операційна повинна проводитися при повному відключенні комп'ютера, в тому числі з мережі.
 • Якщо справа в софті, наприклад, файли Ntldr і Ntdetect.com виявилися битими або зовсім видалені, їх необхідно привести в робочий стан. Як це зробити? Існує два методи рішення: за допомогою завантажувального диска і з допомогою диска установки операційної системи. У першому випадку завантажуєтесь з завантажувального диска або флешки (наприклад, LiveCD) і скопіювати файли Ntldr і Ntdetect.com з папці i386 в кореневу папку завантажувального диска. У другому випадку вам доведеться почати завантаження з диска, на якому знаходиться інсталяційний файл операційної системи. При появі написи «Установка Windows» натиснути клавішу R, вибрати завантажувальний відділ і ввести команду fixboot. До речі, якщо файлова система, на якій знаходиться сама операційна система, спочатку була відформатована в FAT, допускається використання MS-DOS завантажувального диска.
 • Щось схоже можна зробити й іншим чином. Вам знадобиться завідомо робочий комп'ютер, до якого можна підключити додатковий жорсткий диск. Після цього за допомогою утиліти «Управління дисками» ви зможете дізнатися, наскільки коректно працюють розділи та логічні диски. Також ви зможете зробити перший розділ диска активним, якщо він таким не є. Після цього переносимо на нього файли NTLDR і NTDETECT.com в кореневу папку. Тепер відключаємо вінчестер і підключаємо його до комп'ютера, після чого операційна система повинна завантажитися. Також при цьому рекомендується скинути всі налаштування BIOS на стандартні.
 • Цікаво, що активний розділ можна поміняти і з допомогою завантажувального диска. Для цього завантажується з допомогою того ж LiveCD або будь-якого іншого завантажувального диска, запускаємо командний рядок, вводимо слово fdisk і натискаємо на клавішу Enter. Тепер система запропонує вам вибрати активний розділ. Натисніть на клавішу з номером розділу, який потрібно зробити активним, після чого знову натисніть Enter.
 • Колись компанією Microsoft була створена утиліта, Bcupdate2, що б боротися з проблемою. Сьогодні, на жаль, завантажити її з офіційного сайту компанії неможливо, проте ви можете написати в підтримку Microsoft з проханням надіслати вам файл. Сподіваюся, вам не відмовлять. В принципі, утиліту можна знайти на просторах мережі, але варто нею користуватися - питання цікаве, так як замість утиліти великий ризик завантажити вірус або троян. Після того, як утиліта буде у вас, створюємо завантажувальний диск з нею і завантажується з нього. У командному рядку необхідно буде ввести «Run a:\bcupdate.exe c:» (без лапок), де a - завантажувальний диск, а з - завантажувальний розділ. Можна також написати «BCUpdate2.exe C: /f» (без лапок) і натиснути на клавішу Enter, після чого необхідно буде перезавантажити комп'ютер.
 • Якщо ви отримали повідомлення NTLDR is missing при підключенні тільки що купленого диска, спробуйте його вимкнути і знову підключити. Судячи по всьому, що на ньому встановлена операційна система. Якщо це дійсно так, то вам допоможе банальне форматування вінчестера, що, однак, призведе до повного видалення файлів на ньому. До речі, форматування і подальша установка операційної системи допомагає практично у всіх випадках, от тільки доведеться попрощатися з файлами, що в багатьох випадках неприйнятно.
 • У поодиноких випадках може допомогти оновлення BIOS до останньої версії, зміна батарейки на материнській платі, а також заміна самого жорсткого диска, на якому почали з'являтися бэды у великих кількостях - вірна ознака того, що в недалекому майбутньому вінчестер повністю вийде з ладу.
 • Рекламний блок