Як дізнатися який встановлений DirectXКілька простих способів

Рекламний блок

Іноді для запуску програми або гри в ОС Windows може знадобитися назва пакету встановлених в операційній системі програм – а, значить, і відповісти на питання, як дізнатися який встановлений DirectX.

Зміст:


 • Що дає нова версія?
 • Простий спосіб визначення
 • Визначення за допомогою вбудованих засобів
 • Що робити далі?

 • Знаючи точну версію цього пакету, спочатку використовується тільки для ігрових цілей, але потім застосовується і для підтримки програвання мультимедиафайлов, і для виконання інших завдань, можна зрозуміти, чи достатньо ресурсів вашого ПК, або потрібне оновлення самої програми або елементів комп'ютера).

  Как узнать какой DirectX установлен

  Що дає нова версія?


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Значна частина програмного забезпечення працює лише у відповідному середовищі – з необхідними драйверами і пакетами програм.

  Наприклад, Adobe Photoshop вимагає встановленого ЗА OpenGL, а практично всі сучасні ігри не будуть запускатися без DirectX 11.

  Точне знання мультимедійного пакета (а також ресурсів комп'ютера) дозволяє уникнути таких проблем:

 • Покупки або скачування додатків, які не підтримуються системою;
 • Спроби встановити більш ранні версії DirectX.
 • Для більшості додатків, що вимагають спеціального програмного забезпечення типу DirectX, воно йде в комплекті. А в процесі установки пропонується встановити її на комп'ютері або оновити.

  Але, якщо автоматичного оновлення не відбувається, але програма з якоїсь причини не запускається, потрібно дізнатися мультимедійний пакет, щоб зрозуміти, чи не є причиною проблеми його несумісність з додатком.


  Сообщение о невозможности работы установленной видеокарты с пакетом DirectX 11


  Повідомлення про неможливість роботи встановленої відеокарти з пакетом DirectX 11


  повернутися до меню ^

  Простий спосіб визначення


  Дізнатися версію DirectX нещодавно на встановленій системі досить просто – в сучасних ОС пакет вже йде в комплекті з Windows. І визначити різновид можна по назві системи:

 • В одній з найбільш поширених систем Windows 7 вбудованим є DirectX 10, що підходить для більшості графічних додатків, ігор і мультимедійних файлів;
 • У застарілої Windows XP за замовчуванням була встановлена 9-я різновид пакета, яку часто доводилося оновлювати для запуску сучасних програм;
 • У Windows 8 вбудовувався DirectX 11;
 • У комплекті з останній, десятій «Віндоус» могла йти як 11-я, так і 12-я версія програми.

 • Логотип пакета DirectX 12, по умолчанию встроенного в Windows 10

  Логотип пакету DirectX 12, за замовчуванням вбудованого в Windows 10


  повернутися до меню ^

  Визначення за допомогою вбудованих засобів

  Для точного визначення версії DirectX за допомогою вбудованого засобу діагностики, потрібно:

 • Відкрити меню виконання команд, для чого слід натиснути одночасно клавіші Windows R;
 • Ввести dxdiag;
 • У відкритому після виконання команди вікні на першій вкладці знайти інформацію про програму, яка знаходиться внизу списку.

 • Определение разновидности мультимедийного пакета с помощью средства диагностики DirectX

  Визначення різновиду мультимедійного пакету засіб діагностики DirectX  Рада! Так як система показує тільки цілі значення, то іноді показана інформація про DirectX 11 може означати, що насправді в системі встановлена версія 11.1 чи 11.2. Однак у більшості випадків такі подробиці не мають значення.

  Ще одним місцем, де дізнатися версію DirectX, є панель управління відеокарти, якщо вона встановлена. Наприклад, у продукції компанії NVidia така інформація видається при перегляді відомостей про систему.


  Информация о DirectX, выдаваемая панелью управления графической картой NVidia

  Інформація про DirectX, видається панеллю управління графічною картою NVidia


  Крім того, є спеціальні утиліти, теж видають всі потрібні відомості про систему, включаючи і версії DirectX. Наприклад, Aida 64, раніше називалася Everest.

  Безкоштовні версії цієї утиліти можна знайти в Інтернеті і встановити на свій комп'ютер – надалі вона знадобиться не тільки для визначення, якою версії у вас DirectX. Можна знайти схожі можливості і в інших утиліт.


  Версия мультимедийного пакета, показываемая программой AIDA 64

  Версія мультимедійного пакета, що показується програмою AIDA 64


  повернутися до меню ^

  Що робити далі?

  Отже, інформація, яка версія програмного пакету встановлена, отримана. І тепер, для того, щоб ваша програма або гра запустилася, необхідно знати її мінімальні вимоги.

  Їх можна знайти в Інтернеті на сайті виробника або на форумах, де часто розміщується інформація про іграх ще до їх попадання на прилавок.


  Информация об игре с форума

  Інформація про гру з форуму


  З одного боку, для запуску більшості програм досить встановити останню версію, яка напевно підтримує і всі попередні. Або хоча б DirectX 11.

  Але тут виникає дві проблеми:

 • Застарілі відеокарти не підтримують 11-е видання драйвера;
 • Деякі ігри вимагають для запуску конкретну версію пакету.
 • В цьому випадку доведеться ставити ту DirectX, яка вказана у вимогах.

  І, якщо система за замовчуванням встановила більш нову, і за рахунок цього, на думку системи, що не вимагає оновлення версію (що може викликати конфлікт програмного забезпечення і привести до відмови запуску), слід повністю видалити пакет і поставити новий, сумісний з вашою програмою.

  Знайти і скачати їх можна абсолютно безкоштовно на сайті виробника.

  Рекламний блок