10 способів збільшення швидкодії комп'ютера без грошових вкладень

Рекламний блок

Написав admin. Опубліковано в рубриці Операційні системи

СкоростьЗдрастуйте, шановні читачі блогу. Сьогодні мова піде про те, як змусити Ваш комп'ютер працювати на повну потужність. Напевно, Ви помічали, що з плином часу, Ваш залізний друг починає повільніше виконувати операції, довше завантажуватися, зависає на, здавалося б, простих завданнях. Це проблема всіх Windows. Найпростіше рішення - перевстановлення операційної системи. Здавалося б - що може бути простіше? Проблема в тому, що потрібно буде витратити час, щоб зберегти особисті дані. Тобто відібрати важливу інформацію, скопіювати її на диск чи флешку. Але і це ще не все! Після переустановки Windows, знадобиться пів дня, щоб встановити драйвера, всі необхідні програми і повністю персоналізувати систему. Разом - ми витратимо цілий день на всі роботи, пов'язані з перевстановлення ос.Тому, перш ніж форматувати і наново встановлювати, рекомендую ознайомитися з наступними способами, які допоможуть збільшити швидкодію комп'ютера.

1. Перший, і самий дієвий спосіб - це видалення непотрібних або рідко використовуваних програм. Як не дивно, але найбільше гальмує систему велике число встановлених додатків. Стандартний майстер видалення програм Windows погано справляється зі своєю роботою - після нього залишається безліч неудаленных файлів і записів в реєстрі. Раджу Вам використовувати утиліту Ccleaner. Вона дозволяє видалити практично всі сліди присутності якої-небудь програми на комп'ютері.

2. Другий, не менш важливий і не менш дієвий спосіб - це видалення редкоіспользуемих програм з автозавантаження. Як це зробити, я писав ось тут. Завдяки цьому, швидкість завантаження Windows збільшується в рази.

3. Цей спосіб Ви швидше за все знали і без мене, але тим не менше, вважаю своїм обов'язком нагадати про нього. Суть його полягає в тому, що не варто запускати велику кількість програм одночасно. Будь-який додаток займає системну пам'ять, і це може суттєво позначитися на продуктивності. Залишайте відкритими тільки ті програми, які необхідні в даний момент часу.

4. Причиною повільної або неадекватної роботи комп'ютера може бути вірус. Обов'язково встановіть антивірусну програму (якщо вона у Вас до сих пір не встановлена) і зробіть повне сканування комп'ютера.

5. Виконайте дефрагментацію жорсткого диска. Зазвичай, це займає досить тривалий час, тому наберіться терпіння, але все-таки проведіть цю процедуру. Система скаже Вам велике «дякую». Для цього в Windows 7 натисніть Пуск/Всі програми/Стандартні/Службові/Дефрагментація диска. Далі потрібно вибрати диск, відзначити його галочкою, і натиснути кнопку Дефрагментація диска.

6. Оновіть Windows. Намагайтеся регулярно встановлювати оновлення для своєї операційної системи. Microsoft мало не щодня випускає нові «латки», які виправляють проблеми з безпекою, зручністю та надійністю Windows. Слава Богу, процес оновлення в «сімці» автоматизований, тому від Вас не потрібно ніяких дій. Єдине, не забудьте включити автоматичне оновлення в панелі управління.

7. Оновлення драйверів. Якщо Ваш комп'ютер вже далеко не новий, а драйвера Ви жодного разу не оновлювали, то виконайте цей пункт обов'язково. Тим більше, що нові версії виходять досить часто. Материнська плата, відеокарта - для цих пристроїв ставимо нові драйвера першим справою. Про те, як їх правильно оновлювати і звідки скачувати, я писав ось тут.

8. Ще один досить дієвий спосіб - це відключення візуальних ефектів в Windows. Як відомо, «сімка» використовує інтерфейс Aero, який добре їсть системні ресурси. Якщо у Вашого комп'ютера замало оперативної пам'яті, то краще відключити цей інтерфейс. Для цього зайдіть в Панель управління (Пуск/Панель управління), і в пошуку напишіть продуктивність: інформація та знаряддя, після чого клацніть по однойменному пункту.

Счетчики быстродействия

У вікні натисніть Налаштування візуальних ефектів. Тут вибираємо пункт «Забезпечити найкращу швидкодію» і натискаємо Застосувати.

Счетчики быстродействия

Думаю, Ви погодитеся, що краще швидкий комп'ютер, ніж гальмівний і красивий.

9. Регулярно виконуйте перезавантаження комп'ютера. Здавалося б, що може бути простіше? Але далеко не всі слідують цьому правилу, особливо, власники ноутбуків. Після закінчення роботи, вони просто закривають кришку, тим самим вводячи комп'ютер в сплячий режим. Перезавантаження очистить пам'ять і завершить багато помилкові процеси, які були запущені, але не були завершені. Бувають ситуації, коли складно встановити причину повільної роботи комп'ютера. У таких випадках також допомагає перезавантаження.

10. Ну і наостанок, можете скористатися вбудованою утилітою Windows, під назвою «Очищення диска». Вона сама знайде і видалить непотрібні файли, які гальмують роботу комп'ютера. Серед них - тимчасові файли, кошик, файли відвідувань веб-сторінок та інші. Для запуску програми натисніть Пуск, у полі пошуку введіть Очищення диска. Далі виберіть диск, який ви хочете очистити. У вікні відзначте галочками ті типи файлів, які потрібно видалити. Після цього натискаємо Видалити файли.

У цій статті я не став писати про те, що можна збільшити швидкодію комп'ютера збільшенням оперативної пам'яті або заміною процесора, тому що це вимагає грошових вкладень. Також не став писати про всякі чудодійні програми, які одним натисканням мишки в сто разів збільшують швидкодію - не дуже їм довіряю. Описані вище способи прості і однозначно працюють, перевірено.

Рекламний блок