Як скинути налаштування BIOS

Рекламний блок

У цій статті розглянемо, як скинути налаштування BIOS. Коли це необхідно робити. А потрібно це в тому випадку, коли ви занадто перемудрили з налаштування продуктивності вашого комп'ютера в BIOS Setup і комп'ютер внаслідок чого не хоче завантажуватися. Звичайно деякі моделі материнських плат (сучасні) самі відновлюють безпечні налаштування, необхідні для нормального завантаження комп'ютера. Однак, на жаль, це буває не завжди і налаштування необхідно скидати самому.

Так само найпоширеніша причина обнулення BIOS – це необхідність прибрати пароль, який з'являється відразу ж після включення комп'ютера. Цей пароль встановлено в BIOS Setup і завдяки йому ми не можемо ні управляти налаштуваннями ні завантажити операційну систему (природно, якщо не знаємо пароль). Так ось обнулення BIOS прибере пароль і вирішить дану проблему.

Відразу хочу засмутити власників ноутбуків, оскільки для того, щоб скинути налаштування BIOS, ноутбук необхідно буде розбирати, внаслідок чого ви можете втратити на нього гарантії. Так що для вирішення цієї проблеми краще всього звернутися в сервіс.

Скидання налаштувань BIOS робиться механічним способом на материнській платі комп'ютера. Висмикніть шнур з розетки, щоб до комп'ютера не підходив струм. Далі відкрийте кришку системного блоку і знайдіть материнську плату. Далі прийшов час скинути налаштування BIOS зробити це можна декількома способами.

1. Можна знайти батарейку у вигляді таблетки і за допомогою викрутки вийняти її з материнської плати. Час через яке можна вставляти батарейку у різних материнських плат по-різному. Налаштування можуть скинутися через 10 хвилин, а можуть і через добу, тому наберіться терпіння і чекайте близько доби, поки налаштування скинуться і вставте батарейку назад.

Сбросить настройки BIOS

2. Можна обійтися і без витягування батарейки, якщо знайдете поруч з цією самою (вибачте за тавтологію) батарейкою перемикач у вигляді звичайної перемички, яка може мати два або 3 контакту. Якщо контакту 2, то їх необхідно просто замкнути, а якщо 3 переставити з положення 1-2 в положення 2-3 (робиться це на кілька секунд).

Замість перемички (джампера) може бути кнопка обнулення. Поруч з кнопкою або перемичкою ви побачите напис CMOS.

Якщо боїтеся щось не те перемкнуть або натиснути не на ту кнопку, просто витягніть батарею та й все – це перевірений спосіб, який в будь-якому разі не зашкодить.

А також дивимося відео по темі:

Рекламний блок