Як зайти в налаштування роутера

Рекламний блок

Для того щоб отримати доступ в Інтернет через роутер недостатньо просто включити його в розетку, потрібно провести ряд налаштувань. В комплекті до більшості роутерів йде інсталяційний диск, вставивши який ви покроково можете налаштувати підключення до Інтернету та й сам роутер. Але що робити, якщо такого диска немає, або у вас щось не вийшло. У цьому випадку знадобиться ручна настройка.

Для того щоб виконати все це вручну, необхідно зайти в налаштування роутера. Як це зробити? Для цього вам необхідно знати ip-адресу роутера, логін і пароль (ці дані зазвичай написані ззаду на кришці роутера або в паспорті до нього). Якщо ніяких записів немає, то читаємо далі.

Ip-адреси роутерів зазвичай не сильно відрізняються один від одного і пишуться у форматі: 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Вводяться вони в адресний рядок браузера, як і адресу будь-якого сайту. Далі перед вами відкривається віконце авторизації, в яке необхідно ввести логін і пароль, за замовчуванням це зазвичай: логін:admin, пароль:admin. Або: логін:admin, пароль: залишається порожнє поле. Якщо раніше вже був встановлений який-небудь пароль і ви його не знаєте, то скиньте налаштування, натиснувши на відповідну кнопку на роутері.

Тепер розглянемо більш докладно, як зайти в налаштування роутера.

Підключаємо сам роутер. Для цього вставляємо кабель інтернету в порт, він там один. А в будь-який інший порт вставляємо кабель і підключаємо його до комп'ютера. Не забуваємо включити блок живлення в розетку.

как зайти в настройки роутера

Тепер перевіряємо, чи правильно налаштована наша мережева карта. Для цього в панелі автозавантаження біля годинника натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Центр управління мережами і загальним доступом».

У вікні у лівій колонці клікаєм по посиланню «Зміна параметрів адаптера»:

Знаходимо то з'єднання, через який підключений наш роутер, клікаєм по ньому правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Властивості»

Далі вибираємо пункт «Протокол Інтернету версії 4» і тиснемо на кнопку «Властивості».

Ставимо перемикачі в положення «Отримати ip-адресу автоматично» і «Отримати адресу DNS-сервера автоматично». Тиснемо «ОК».

Все, тепер можна пробувати відкривати браузер і в адресному рядку вводити ip-адресу роутера. Якщо ви не можете зайти не по одному із зазначених у статті адрес, то в такому випадку необхідно дізнатися основний шлюз. Як це робиться.

Натискаємо «Пуск», пишемо в рядку пошуку cmd і тиснемо по потрібного нам результату:

Відкривається командний рядок. Пишемо команду ipconfig, тиснемо Enter.

Нам видається деяка інформація, шукаємо пункт «Основний шлюз» це і є адреса роутера, який зараз необхідно буде ввести в адресний рядок вашого браузера.

Існує ще один спосіб, як дізнатися основний шлюз. Для цього ми знаходимо наше підключення з роутером в центрі управління мережами і загальним доступом, як це робити, я описував на початку статті. Клацаємо по ньому правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Стан».

У вікні тиснемо кнопку «Відомості»

Шукаємо пункт «основний шлюз» і переписуємо адресу.

Забиваємо даний ip-адресу в адресний рядок браузера і тиснемо Enter:

Вводимо логін та пароль:

Я сподіваюся, що у вас вийшло зайти в налаштування свого роутера.Рекламний блок