Не працює принтер

Рекламний блок


Сьогодні ми з Вами поговоримо про ситуації, коли не працює принтер і детально розберемо одну несправність, яка призвела до непрацездатності принтера у нас на роботі.

В нашій організації досить багато різної офісної техніки, тому регулярно виникає ситуація, коли не працює принтер, факс, сканер, МФУ і т. д. Є у нас людина, яка практично будь-яку поломку техніки діагностує на раз. Я знайомив Вас з ним у статті, присвяченій ремонту струменевого принтера.

Нещодавно дзвонять у відділ з нашого конструкторського бюро. У нас не працює принтер, посодействуйте! Робити нічого - служба така. Приходимо, проводимо спліт-діагностику на місці. З'ясовується, що гніздо для під'єднання кабелю живлення викликає локальне коротке замикання. Як результат - принтер не працює (не включається).

Треба сказати, що пристрій - солідне (Xerox WorkCentre Pro 315), принтер-копір А3-го формату. Забрали ми його до себе на діагностику.


Xerox WorkCentre Pro 315

Роз'єм живлення в бічній кришці бовтається, вирішили зняти пластмасу і подивитися ближче. Подивилися, помилувалися :)


Прогоревшая плата принтера

Не дивно, що принтер не працює! Частина плати модуля блоку живлення просто вигоріла. Ситуація виглядала наступним чином: щоб дістатися до плати та її замінити, необхідно було розібрати практично весь апарат. Чим ми, власне, і зайнялися.


Разбираем принтер

Після видалення зовнішньої пластмаси кожуха приступаємо до отримання драм-юніта (Drum Unit). Драм-юнітом називають друкувальну частина пристрою: тонер-картридж і фотополімерний світлочутливий фотобарабан. У персональної (домашньої) друкуючої техніки фотобарабан розташований в одному вузлі з тонер-картриджем. Такі картриджі часто називають "All In One" (все в одному).

Отже, витягаємо наш друкуючий вузол:


Извлекаем печатающий узел - печку

Тонер-картридж з барабаном (світло-блакитний). Ось як він виглядає:


Картридж с барабаном

Часто можна почути: "Картридж віддали на регенерацію". І це - звучить вагомо і значно, але за цим стоїть процедура банальної заміни його фотобарабана на новий (циліндр барабана выщелкивается з пазів і замінюється аналогічним). Мабуть, тут справа в тому, що раніше, коли фоточувствительное покриття напылялось з використанням селену (вкрай шкідливого для здоров'я), існувало спеціальне обладнання для його нанесення і тоді фраза "регенерація фотобарабана" мала сенс. Ось і називають за звичкою, або солідності (ціни) процедури додають :)

А ми продовжуємо розбирати. Знімаємо верхню кришку разом зі скануючим модулем, потім - саму металеву раму, до якої він кріпиться.


Продолжаем разбирать копир

Тепер нам потрібно з тильного боку від'єднати материнську плату нашого копіра:


Снимаем материнскую плату

Від'єднуємо всі кабелі даних і отвинчивает кріпильні болти. Ось як виглядає головна плата принтера.


Слот для оперативной памяти

Скориставшись нагодою, поки принтер не працює, додаємо на плату 64 мегабайти оперативної пам'яті (для створення більш швидкої черги друку документів).


Fuser Unit - печка

Далі нам потрібно демонтувати ще один вузол: фьюзер-юніт (Fuser Unit) або, простіше кажучи, - "піч".
Саме проходячи через неї, папір (з вже нанесеним на неї тонером) піддається "запікання". Запекающий вал нагрівається до температури 180 градусів Цельсія, при якій полімерні частинки тонера вплавляються в папір. Щоб папір і тонер не прилипали до валу, він має тефлонове покриття.

У малопродуктивних (для малого офісу або "домашніх") лазерних принтерах замість тефлонового валу використовується спеціальний термонагреватель з одягненою на нього термоплівкою, яка служить своєрідним ізолятором для паперу від контакту з поверхнею нагрівача. Така конструкція здешевлює конструкцію "грубки", щоправда за рахунок зменшення кількості відбитків в хвилину і надійності вузла в цілому.

Щось ми відволіклися, а принтер не працює далі :) Продовжуємо: відключивши всі з'єднувальні шлейфи і кабелі, знімаємо середню частину пристрою.
Ось тепер ми дісталися до потрібної нам плати!


Почему не работает принтер

Отвинтим її і подивимося на причину того, що принтер не працює більш уважно:


Принтер полностью разобран

Будемо міняти! Благо запасна деталь в наявності є. Але давайте окинемо поглядом те, що залишилося до цього моменту від пристрою, що колись носив горде ім'я «Xerox WorkCentre Pro 315»:


Запасная плата

Вражає, чи не правда? :) Тепер беремо запасну комплектуючу:


Собираем принтер обратно

І строго в тій же послідовності починаємо збирати назад.
Прикручуємо, раму сканера, встановлюємо драм-юніт, акуратно під'єднуємо силові і кабелі даних. Встановлюємо назад скануючий модуль.
Загвинчуємо всі кріпильні гвинти, ставимо захисні кришки на місце.
І в результаті отримуємо принтер, який працює, зображений на самій першій фотографії. А якщо вдуматися, весь цей "розбір польотів" стався за маленької деталі - роз'єму, який створив локальне КЗ (коротке замикання), що й призвело, в свою чергу, до виходу з ладу плати нашого апарату.

Роз'єм напаяний прямо на плату, тому при прикладанні надмірного зусилля до нього з боку входження силового кабелю, пропаяні контакти елементарно рвуться, починають іскрити і, з часом, викликають електричну дугу, яка може призвести до вигоряння текстоліту друкованої плати. Майте, будь ласка, цей момент на увазі ситуації, коли не працює принтер.

Зв'язатися з автором статті можна за цією адресою:


Электронная почта автора

Рекламний блок