Як встановити Windows 10 з флешки

Рекламний блок

Операційна система Windows 10 на момент написання статті досить сира. Я вирішив її встановити і протестувати. На ноутбуці у мене була встановлена стара добра сімка з усім необхідним софтом, тому її зносити я не хотів. Отже, переді мною стояла задача створити ще один розділ жорсткого диска, на який я буду встановлювати 10-ку і знайти сам образ операційної системи. Якщо ви збираєтеся встановлювати Windows 10 замість 7-ки або 8-ки, то завдання у вас буде стояти ще простіше, ніяких додаткових розділів створювати не потрібно. Просто необхідно створити завантажувальну флешку, відформатувати системний розділ жорсткого диска і спокійно поставити операційну систему.

Щодо системних вимог, то вони не дуже високі, я б сказав, точно такі ж, як і у сімки.

Оперативна пам'ять – 2ГБ для 32-х розрядної і 4 ГБ для 64-х розрядної. Також вільне місце на жорсткому диску приготуйте близько 30 ГБ, я виділив 50, тому що крім самої системи буде ще і інший софт встановлюватися. Якщо просто хочете потестувати ОС, то і 20 ГБ вистачить.

А тепер давайте про все по порядку.

Якщо вам точно так само, як і мені, необхідно виділити під Windows 10 окремий розділ на жорсткому диску, про це я писав у статті, як розділити жорсткий диск на розділи в Windows 7.

Спочатку качаємо образ. Зробити це можна з офіційного сайту Майкрософт або з будь-якого іншого, який поширює подібний софт.

Створюємо завантажувальну флешку

Примітка: флешку краще брати більше 4 ГБ, в мене на 16 була. Дивіться самі щодо розміру свого образу. Не повинно вийти так, що образ не поміститися на флешку. У мене образ Windows 10 зайняв 4,06 ГБ вільного місця на флешці. Також необхідно врахувати, що вся інформація з носія буде стерта.

Для того щоб виконати цю процедуру існує багато програм. Простіше всього це зробити в програмі Rufus (як на мене). Скачати Rufus. Програма російською мовою, просто качаємо, запускаємо. В розділі «обладнання» вибираємо флешку.

Вибираємо за допомогою відповідної кнопки файл вашого образу, як показано на скріншоті. Виставляємо інші параметри і тиснемо кнопку «Старт»

Как установить Windows 10 с флешки

Нас попереджають, що всі дані на диску будуть знищені, ми погоджуємося:

Процес почався:

Після завершення монтування образу тиснемо на кнопку «Закрити»

Завантажувальна флешка створена. Тепер давайте розбиратися, як же з неї запуститися. Для цього перезавантажуємо комп'ютер і заходимо в БІОС.

Міняємо пріоритетність завантаження

Для того щоб увійти в BIOS необхідно відразу після включення натиснути на кнопочку F2 або Del, в залежності від моделі вашого пристрою.

Я натискаю F2 і переходжу в розділ Boot. За допомогою клавіші F6 я пересувається свою флешку на самий верх.

Якщо у вас інша версія BIOS і ви не можете туди потрапити, то можете почитати статтю «Як зайти в налаштування БІОС».

А також дивимося відео про те, як зайти в налаштування біос і завантажитися з флешки або диска на різних версіях BIOS:Тепер першою в черзі завантаження варто флешка. Тисну F10, щоб зберегти налаштування.

Перезавантажуємо комп'ютер. Відразу після перезавантаження у нас вискочить повідомлення англійською мовою «press any key to boot from...» Це означає, що для того щоб завантажитися з флешки необхідно натиснути на будь-яку клавішу.

Все, тепер підвантажується меню флешки, де необхідно вибрати пункт «Установка Windows 10».

Вибираємо необхідний розділ жорсткого диска і натискаємо на кнопку «Форматувати»:

Розділ жорсткого диска відформатовано, тиснемо на кнопку «Далі».

На цьому все найскладніше закінчилося. Починається установка операційної системи, яка зараз пройде практично на автоматі, вам потрібно просто заповнити необхідні поля, які стосуються тільки вас.

Після завершення процесу установки у мене подгрузилось віконце вибору операційних систем. Це означає, що моя сімка нікуди не поділася і тепер під час запуску комп'ютера я зможу вибирати, звідки завантажуватися, з 10-ки або з 7-ки.

Відразу можна ввести мережеві налаштування і підключення до Інтернету:

Також вводимо ім'я користувача, яке ви будете використовувати на даному комп'ютері. Поля з паролем можете залишати порожніми, якщо не хочете, щоб ваш обліковий запис була запаролено:

Все, операційна система остаточно налаштує обладнання, і ви зможете нею користуватися.

Що мене тут приємно здивувало так це те, що я не встановив жодного драйвера на обладнання. Windows 10 сама розпізнала все і знайшла драйвери. Якщо у вас не так, то доведеться походити по сайтах розробників пристроїв і пошукати свіженькі драйвери для операційної системи.

На цьому все, ми розібралися, як встановити Windows 10 з флешки і головне, як створити завантажувальну флешку.Рекламний блок