Як встановити драйвер на принтер

Рекламний блок

Як відомо, принтер – це пристрій, який дозволяє нам друкувати на папері різного роду документи та фотографії. Жоден офіс зараз не обходиться без принтерів, та що там офіс, якщо ви студент або школяр, то, напевно, відчуваєте необхідність в цьому чудовому пристрою.

Доки принтери так популярні, то кожна людина має знати, як його правильно встановити, не викликати ж кожен раз так званого фахівця, щоб він вам його встановлював, перевстановлював або налаштовував драйвер і т. д.

Якщо ви просто підключіть принтер до стаціонарного комп'ютера або ноутбука за допомогою кабелю USB та вставте його в розетку, то від цього він не запрацює. Точніше, він може почати видавати якісь звуки і лампочки на ньому загоряться, але надрукувати що-небудь у вас навряд чи вийде. І справа тут в тому, що крім шнура (механічної установки), вам ще знадобиться встановити драйвер (програма яка прив'язує принтер до операційної системи).

Якщо ви нічого не встановлювали і принтер запрацював коректно, то, значить, вам пощастило, і Windows сама встановила потрібний драйвер зі своєї бази. Природно не всі драйвери і не для всіх принтерів є в базі, тому доводиться їх встановлювати або з диска, який йшов з пристроєм або шукати в Інтернеті самостійно, якщо такого диска не було або ви його вже встигли десь втратити.

У даній статті ми розглянемо саме варіант з пошуком драйверів в Інтернеті. Однак перш, ніж що-небудь починати встановлювати, потрібно розібратися, який точно моделі у вас сам принтер. Якщо немає ніякої документації на обладнання, то подивитеся на етикетки на виробі.

Або на передній панелі:

Або ззаду:

Шукаємо драйвер принтера на офіційному сайті

Досить часто в пошуку драйверів виручають офіційні сайти виробників обладнання. Справа в тому, що при скачуванні на таких ресурсах ви і вірус не підчепите і скачаєте конкретну модель драйвера для конкретної операційної системи.

Ну а тепер давайте спробуємо пошукати якийсь драйвер для принтера фірми CANON. Офіційний сайт тієї або іншої фірми без проблем можна знайти в будь-якому пошуковику. В нашому випадку це http://www.canon.ru/support/. Саме туди ми і прямуємо.

Тепер вибираємо необхідну серію нашого принтера:

Тепер на наступному етапі вибираємо потрібну модель:

Сервіс нам завантажує драйвери, які підходять для нашої операційної системи, і ми з легкістю можемо їх завантажити, натиснувши кнопку «Завантажити».

Після завантаження відразу запустіть виконуваний файл і ваш принтер встановиться. Ось так швидко ми завантажили і встановили необхідний драйвер для принтера абсолютно безкоштовно і без всяких вірусів.

Використання сторонніх сервісів для закачування драйверів

Крім офіційних сайтів виробників, на яких не завжди легко вдається швидко знайти необхідний драйвер, можна також використовувати сторонні сервіси для завантаження драйверів.

Одним з таких сайтів є http://printerp.ru/. На ньому викладаються драйвера для всіх популярних принтерів, які також не містять вірусів. Будь драйвер досить легко знайти і встановити, крім того інструкція по установці там також присутня.

Давайте я пару скріншотів даного сайту все-таки викладу, щоб показати, наскільки все там просто. Припустимо нам знову необхідно завантажити драйвер для принтера вже відомої нам фірми, ми заходимо на сайт, переходів одразу ж натискаємо на пункт CANON і серед наданих моделей знаходимо потрібний нам. Натискаємо на нього:

Нам відкривається ціла документація по драйверів для даної моделі принтера і перераховані всі версії драйверів і відповідних для них операційних систем. Натискаємо на необхідний нам і викачуємо:

Також не забуваємо прочитати інструкцію по установці драйвера на сайті, яка представлена на тій же сторінці, що і драйвер:

До речі, крім драйверів сайт люб'язно нам надає різного роду інструкції, які так чи інакше пов'язані з принтерами, наприклад, http://printerp.ru/info/kak-raspechatat-stranicu-iz-interneta-na-printere.html. Так, користуйтеся ресурсом, не пошкодуєте.

Ну а тепер, я вам покажу, що робити, якщо у вас не виходить автоматом встановити завантажений драйвер для принтера або ви не знаєте, встановився він взагалі чи ні. Робити я це буду на прикладі операційної системи Windows 7.

Тиснемо кнопку «Пуск» і в рядку пошуку пишемо «диспетчер пристроїв». Тиснемо по потрібного нам результату:

У списку пристроїв шукаємо своє (принтер). Якщо біля нього немає знака оклику, значить все в порядку. Якщо є, то натискаємо на нього і, слідуючи підказкам програми, встановлюємо драйвер:

Також є ще один спосіб установки принтера вручну.

Точно також убиваємо запит в пошуковому рядку кнопки «Пуск» «Пристрої та принтери» і клікаєм по відповідному результату:

У віконці, дивимося, чи є ваш. Якщо ні, то тиснемо на кнопку «Установка принтера»:

В наступному вікні вибираємо пункт «Додати локальний принтер»:

Далі вибираємо порт принтера і тиснемо на кнопочку «Далі»:

Далі у нас довантажити наявні в базі драйвера і моделі принтерів. Якщо ви не знайдете підходящого, то натисніть на кнопку «Встановити з диска»:

Тепер знайдіть у себе на жорсткому диску драйвер, який ви завантажили з Інтернету і відкрийте його:

От і все. Принтер встановлено, дорогі друзі. А я на цьому буду закінчувати цю статтю, вона у нас вийшла не зовсім коротка, але корисна.Рекламний блок