Як у Ворді об'єднати або розділити таблиці


Якщо при роботі з документом MS Word у Вас виникло питання, як можна об'єднати дві таблиці в Ворді, або ж навпаки, Вам потрібно розділити одну таблицю на кілька – розповім про декілька простих способів.

Як об'єднати таблиці в Ворді

Хоча за замовчуванням в Ворді така функція не передбачена і потрібну кнопочку в меню Ви не знайдете, зробити це зовсім не складно.

Якщо між таблицями у Вас є текст, поставте курсор перед ним і натисніть «Enter», щоб з'явилася нова рядок.

Тепер виділіть повністю другу таблицю, натиснувши на чотири стрілочки в лівому верхньому кутку, і натисніть Ctrl X, або на вкладці «Головна» виберіть команду «Вирізати».

Поставте курсор в порожній рядку за першою таблицею і натисніть Ctrl V, або на вкладці «Головна» – «Вставити».

Дві таблиці будуть об'єднані. Причому, якщо кількість стовпців у двох таблицях буде збігатися, то друга таблиця за розмірами підлаштується під першу.

Якщо кількість стовпців в таблицях різна, то просто відбудеться об'єднання таблиць, із збереженням форматування другої таблиці.

Якщо ж у Вас однакову кількість стовпців в таблиці, але Вам потрібно, щоб при об'єднанні форматування другої таблиці не змінилося, зробіть ще один відступ після першої таблиці, потім вставте раніше вирізану другу таблицю.

Тепер поставте курсив між ними і натисніть кнопку «Delete».

Таблиці будуть об'єднані із збереженням форматування другої таблиці.

Як розділити таблицю в Ворді

Найпростіший спосіб, який допоможе Вам з однієї таблиці зробити дві – це використання комбінації клавіш. Поставте курсор в рядок, яка повинна стати першою у другій таблиці, після поділу.

Тепер натисніть «Ctrl Shift Enter. Таблиця буде розділена.

Є ще один спосіб. Знову встановіть курсор у потрібному рядку, перейдіть на вкладку «Робота з таблицями» і перейдіть на вкладку «Макет». Клікніть там по кнопочці «Розділити».

Використовуючи описані способи, Ви зможете об'єднати таблиці або розділити на дві в Ворд 2007 і Ворд 2010.

Прочитайте і інші статті по темі "Робота з таблицями в Ворді":
Як зробити таблицю в MS Word
Як видалити таблицю в MS Word
Як видалити рядок, стовпець або комірку в таблиці в MS Word