Фото-звіт. Складання комп'ютера своїми руками.

Рекламний блок

Всім привіт, сьогодні мені випала можливість поділитися з вами черговим фото-звітом про складання комп'ютера.

Всім, хто вже розбирається в цьому складному справі, буде цікаво подивитися за роботою іншого фахівця, тобто мене. ?? А тим, хто ще тільки починає робити перші кроки у складанні комп'ютерів, стаття стане відмінним покроковим керівництвом. Я постарався зробити статтю дуже докладної і роз'яснити всі «вузькі» місця процесу складання ПК.

Обов'язково подивіться мій минулий фото-звіт про складання комп'ютера і ще раз переконаєтеся в тому, що це дуже цікаве заняття.

Ну, і як завжди не забуваємо залишати свої поради, побажання, зауваження.

Початок збірки

Ми будемо збирати бюджетний комп'ютер для роботи з документами, серфінгу в інтернеті і спілкування. Майбутній комп'ютер - типовий представник офісного обладнання. Звичайно ж, на ньому можна буде пограти в не дуже вимогливі іграшки.

Отже, ось набір комплектуючих для зборки.

Комплектующие компьютера для сборки

Установка процесора

Починаємо збірку комп'ютера, як завжди, з встановлення процесора на материнську плату.

Оскільки це процесор на Socket 1155, ми можемо не турбуватися про неприємності зігнути ніжки. Все, що нам потрібно зробити, це поєднати 2 зазору по краях процесора з виступами гнізда на материнській платі. Ця операція вимагатиме від нас трохи уважності і кілька секунд часу.

Відкриваємо замок гнізда процесора і встановлюємо його на своє місце.

Установка процессора Socket 1155

Після установки закриваємо кришку і фіксуємо її спеціальним важелем праворуч.

Установка процессора Socket 1155

Установка кулера на процесор

Коли процесор знаходиться на своєму місці, саме час встановити на нього систему охолодження. Оскільки процесор, використовуваний в конфігурації, досить холодний, немає сенсу встановлювати дорогий кулер. З охолодженням цього каменю цілком впорається бюджетний Thermaltake.

Кулер Thermaltake

Цей кулер кріпиться до материнської плати за допомогою пластини. У такого способу кріплення є свої переваги і недоліки. Перевага в тому, що таке кріплення дуже надійно, і воно не ламається як пластмасові кліпси, але в теж час, при необхідності замінити систему охолодження, доведеться витягувати всю материнську плату з корпусу. На щастя, це доводиться робити дуже рідко.

Перед кріпленням кулера необхідно нанести шар термопасти на процесор.

нанесение термопасты на процессор

Зазвичай на нижню частину кулера вже нанесена термопаста, але мені вона не вселяє довіри, тому я ретельно видаляю її з кулера і наношу на нову сам процесор.

Шар повинен бути рівномірним і тонким, не потрібно видавлювати половину тюбика, як ніби ви намазываете масло на бутерброд. Велика кількість термопасти тільки погіршить охолодження. Її завдання лише в тому, щоб заповнити мікро тріщини між процесором і кулером, так як їх поверхні відшліфовані неідеально.

Після того, як ми розібралися з термопастою, можна кріпити кулер.

крепление кулера на процессор

Потрібно рівномірно затягнути гвинти кріплення кулера, не допускаючи перекосів. Також не забуваємо підключити його до материнської плати. Для цього потрібно знайти 3 або 4 піновий роз'єм з написом «CPU FAN».

подключение кулера к материнской плате

Якщо з попередніми пунктами не виникло жодних проблем, приступаємо до наступного кроку.

Установка оперативної пам'яті

Це найпростіша операція на всьому етапі складання, все, що від нас потрібно, це розпакувати планку пам'яті і встановити її в слот на материнській платі.

Установка оперативной памяти на материнскую плату

Для кріплення модуля пам'яті нам потрібно клацнути два затискача по краях слоти, поєднати зазор між контактами пам'яті з виступом на слоті і невеликим зусиллям втопити модуль в слот. Зручніше натискати на планку пам'яті по черзі по краях, при цьому, натискати потрібно до легкого клацання затиску.

Ось так виглядає наша материнська плата після пройдених кроків складання комп'ютера.

Сборка компьютера своими руками

Установка материнської плати в корпус

Тепер можна приступити до установки комплектуючих всередині корпусу.

Корпус компьютера

Знімаємо з нього ліву і праву кришки і кладемо корпус на праву сторону.

Корпус компьютера

Тепер все, що від нас потрібно, це:

 • розмістити всередині корпусу материнську плату;
 • підключити до неї кнопки включення і перезавантаження;
 • підключити роз'єми USB і аудіо на передній панелі корпусу;
 • встановити і підключити блок живлення;
 • встановити і підключити жорсткий диск;
 • встановити і підключити оптичний привід.
 • Після виконання цих кроків можна буде сказати, що зборка комп'ютера була завершена, але ми не будемо поспішати і розглянемо кожен пункт окремо.

  Перед тим як встановлювати материнську плату всередину корпусу, необхідно встановити заглушку на задню панель корпусу. Ця заглушка йде в комплекті з платою.

  Заглушка для материнской платы

  Потім потрібно підготувати місця кріплення материнської плати, для цього потрібно вкрутити в корпус спеціальні болтики, на яких і буде кріпитися материнська плата. Отвори для кріплення болтів вже підготовлені виробником корпусу, нам залишається тільки прикинути, де саме їх треба вкручувати.

  Места крепления материнской платы в корпус

  Після того, як системна плата встановлена всередину корпусу, необхідно підключити дроти з передньої панелі корпусу. Багато збирачі рекомендують підключати ці дроти до установки плати в корпус, пояснюючи це зручним доступом до роз'ємів, але в силу звички я підключаю їх після. Крім того, конкретно в цьому випадку провід передній панелі корпусу були занадто короткими, щоб можна було їх підключити поза корпусу.

  Підключаємо USB роз'єми на передній панелі корпусу. Для цього нам потрібно просто увіткнути їх у відповідний йому на материнській платі. Зазвичай всі роз'єми підписані, і з цим не повинно виникати жодних проблем.

  подключение USB разъемов передней панели корпуса

  Потім аналогічним чином підключаємо роз'єм Audio.

  подключение Audio разъемы передней панели корпуса

  Трохи складніше справа йде з підключенням кнопок включення/перезавантаження, а також індикаторів роботи комп'ютера і жорсткого диска. Справа в тому, що роз'єм USB і Audio зібрані в єдиний коннектор, а ось кнопки і індикатори підключаються кожна окремо. Зроблено це з тієї простої причини, що у виробників материнських плат немає єдиного стандарту розведення f-панелі (f-panel - це рознімання на системній платі для підключення кнопок і індикаторів). Зазвичай всі роз'єми f-panel також підписані прямо на самій платі, але для зручності можна скористатися керівництвом, яке йде в комплекті з материнською платою.

  Руководство подключения f-panel

  Важливо при підключенні індикаторів (коннектори з написом HDD LED і POWER LED) не плутати полярність інакше вони просто не будуть працювати. При підключенні кнопок (коннектори з написом POWER SW і RESET SW) дотримувати полярність необов'язково.

  подключение передней панели корпуса

  Після того, як ми підключили USB, Audio і f-panel пропоную зібрати всі дроти стяжкою, щоб вони не заважали в подальшому, а результат складання комп'ютера виглядав більш естетично.

  Стягиваем провода стяжкой

  Думаю, найскладніша частина на цьому закінчена, можна видихати ??

  Установка блоку живлення

  Цей крок досить простий і не доставить жодних проблем.

  Установка блока питания

  Кріпимо його до корпусу з допомогою 4-х болтів.

  Установка блока питания

  Після встановлення блоку живлення в корпус, можна відразу підключити живлення на процесор і материнську плату.

  Харчування на материнську плату підключається за допомогою 24-х контактного роз'єму.

  подключаем питание на материнскую плату

  Живлення на процесор підключається за допомогою 4-х або 8-ми контактного роз'єму.

  подключаем питание на процессор

  Тепер давайте звернемо увагу на наступний момент: нам залишилося підключити жорсткий диск і оптичний привід. Обидва пристрої використовують інтерфейс SATA, відповідно до кожного з них ми повинні підключити роз'єм живлення SATA. Тепер звернемо увагу на дроти від блоку живлення...

  Кабели блока питания

  На перший погляд все чудово, на блоці живлення є роз'єми для підключення 2-х пристроїв з живленням SATA (чорні роз'єми) і 2-х пристроїв з живленням PATA (molex). Звичайно це бюджетний блок живлення, але про що думав виробник, щоб зробити два роз'єми на відстані 15 см один від одного? При всьому своєму бажанні ми не зможемо розташувати оптичний привід і жорсткий диск так близько один до одного.

  Тому для підключення оптичного приводу ми скористаємося спеціальним перехідником з PATA на SATA. Такий перехідник можна купити в магазині, але про це потрібно подумати заздалегідь.

  Переходник molex-SATA

  Установка жорсткого диска

  Будьте акуратні, підключаючи жорсткий диск. Ця дорога деталь вкрай не любить трясіння/ударів/падінь.

  Подключение жесткого диска.

  Як я писав вище, жорсткий диск має інтерфейс SATA III, і для підключення його до комп'ютера нам потрібно увіткнути тільки кабель живлення і кабель даних SATA.

  Подключение жесткого диска.

  Розміщуємо ЖД в корпусі, закріпивши його на 4 болтика і підключаємо.

  Подключение жесткого диска.

  Аналогічним чином підключаємо оптичний привід.

  У деяких корпусах для установки оптичного приводу доводиться повністю знімати передню панель.

  Снимаем переднюю панель компьютерного корпуса

  Установка додаткового охолодження

  Найуважніші читачі напевно помітили на самій першій фотографії додатковий кулер для корпуса 120 мм. Вся справа в тому, що чіпсет H61 досить гарячий, а радіатор, встановлений на материнській платі не викликає сильного довіри. З цього було прийнято рішення витратити, трохи зайвих грошей для гарантії стабільної роботи всієї системи.

  Кріпимо кулер на 4-х болтах до корпусу і підключаємо його до роз'єму «FAN» на материнській платі.

  установка дополнительного кулера 120мм на корпус

  На даному етапі збірку можна вважати закінченою. Нам залишається тільки стягнути всі дроти нейлоновими стяжками і ще раз перевірити, чи всі контакти підключені.Сборка компьютера

  Може здатися, що збірка комп'ютера займає дуже багато часу, але це зовсім не так. На складання одного такого комп'ютера йде всього близько 30 хвилин.

  Але час, витрачений на вивчення нового, принесе багато позитивних емоцій у майбутньому.

  Сборка компьютера

  Після того, як збірка закінчена, можна зайнятися тестуванням зібраної системи. В якості тестів, я рекомендую обов'язково протестувати оперативну пам'ять за допомогою Memtest86 , а також провести тест жорсткого диска за допомогою утиліти MHDD. Краще виявити несправні комплектуючі якомога раніше після покупки.

  Ну, ось і все! Комп'ютер зібраний, нам залишається тільки насолоджуватися результатом ??

  P. S. Поки я готував статтю, мені стало цікаво, на якій позиції в пошукових системах знаходиться мій сайт за запитом «складання комп'ютера«. Виявилося, що я перебуваю на 41 місці, що зовсім непогано, але може бути ще краще.

  Я впевнений, що ця стаття може допомогти багатьом користувачам в цьому цікавій справі. Але я нікуди без Вас, мої дорогі читачі, тому давайте ділитися статтею зі своїми друзями, і світ IT стане зрозумілий кожному! Ну, а я натомість обіцяю радувати вас новими цікавими уроками.

  До швидких зустрічей!

  Рекламний блок