Як знайти вірус в диспетчері завдань?

Рекламний блок

Основна маса шкідливих програм і вірусів, потрапивши на комп'ютер своєї жертви, намагаються максимально приховати свою присутність. Тому часто користувачі навіть не помічають, що їхні комп'ютери з'явилися непрохані гості.

Іноді, працює вірус можна виявити за допомогою диспетчера завдань, на вкладці з запущеними процесами. Але тут виникає інша проблема, зазвичай шкідливі програми маскують себе під системні процеси. Як їх у цьому випадку знайти? Адже системних процесів може дуже багато і які з них не справжні, на перший погляд, відрізнити важко.

Сьогодні ми познайомимося з кількома простими способами виявлення вірусу використовуючи диспетчер завдань, а також процес видалення спійманого порушника.

Як увійти в Диспетчер завдань

Потрапити в диспетчер завдань можна одночасного натискання клавіш CTRL ALT DEL, або ще швидше його відкрити за допомогою такого поєднання: CTRL SHIFT ESC.


Вікно диспетчера складається з вкладок, в яких відображається вся програмна активність на комп'ютері. Нас цікавлять тільки дві вкладки: програми і процеси. В першій можна побачити основні програми, які працюють в даний момент і видно користувачеві, а в другій всі процеси на комп'ютері.

Коли комп'ютер починає сильно виснути, можна відкрити диспетчер завдань і серед процесів знайти той, що більше за всіх завантажує центральний процесор і оперативну пам'ять, вибрати його і натиснути на кнопку завершення процесу.

 завершения процесса

AVZ — утиліта для пошуку шкідливих програм

Як правило, визначити не озброєним оком, як з процесів це вірус, замаскований під системну програму, досить складно. Для пошуку шкідливих програм зручно використовувати різні антивірусні утиліти. Наприклад, для подібних цілей можна скористатися програмою AVZ. Зараз розглянемо докладніше, що це таке і як ним користуватися.

Завантажуємо програму з цього сайту: http://z-oleg.com/secur/avz/download.php

Програму не потрібно встановлювати, для роботи досить просто розпакувати архів з нею, а потім виконає запуск. На верхній панелі відкриваємо меню сервісу. В ньому можна спостерігати два потрібних для нас пункту: диспетчер процесів і менеджер автозапуску.

настройка AVZДавайте, для початку, заглянемо в менеджер автозапуску. В ньому можна побачити все, що запущено після включення комп'ютера. Програма виділяє зеленим всі процеси і програми, які перевірені і не представляють небезпеки. Звертаємо увагу на процеси, які виділяються чорним кольором. Вони не перевірені і не відомі. Вивчіть їх уважніше, серед них можуть потрапляти ті, що Ви зовсім не встановлювали. Саме такі процеси можуть виявитися вірусами.

А тепер подивимося в диспетчер процесів. Як ми бачимо, тут відображено список процесів, запущених в даний момент. Вони, як і в попередньому випадку, виділяються кольором, за такою ж логікою. Приділяємо таку ж увагу «чорним» процесів.

подозрительные процессыПогляньте на малюнок вище, на ньому показаний дуже підозрілий процес, який відображає себе як системний. Ось тільки AVZ виділяє його чорним кольором. Очевидно, що ця програма зовсім не те, за що вона видає себе. Швидше за все це вірус, або інша шкідлива програма, яка в усіх браузерах ліпить рекламні банери.

как найти вирус в диспетчере задачВ першу чергу ми робимо клік правою кнопкою по цьому процесу і відкриваємо папку, в якій він знаходиться. Після чого, завершуємо цей процес в диспетчері завдань і потім видаляємо цей додаток і всі інші підозрілі файли, які знаходяться в цій папці.

Хоч підозрілу програму ми і видалили, але вона може відновиться з якогось іншого джерела на жорсткому диску. Тому, після цієї процедури необхідно виконати сканування комп'ютера на наявність шкідливих програм.

Открыть место хранение файла

Сканування комп'ютера на наявність шкідливих програм

Виконати сканування комп'ютера можна будь антивірусною програмою, якою Ви користуєтеся. Але для надійності краще виконувати сканування кількома програмами. Наприклад, нас знову може виручити вже знайомий AVZ.

У самій програмі просто відзначаємо прапорцями всі носії, які необхідно перевірити і натискаємо на кнопку запуску сканування «Пуск».

Сканируем компьютер на наличие вредоносных программТепер потрібно трішки почекати, хвилин п'ятнадцять, поки програма перевіряє файлову систему.

Краще завжди використовувати по кілька утиліт, для перевірки свого комп'ютера. Тому Ви можете скористатися, наприклад, ще ADW Cleaner або Mailwarebytes.

ADW Cleaner

Завантажити ADW Cleaner

Виправляємо уразливості на своєму комп'ютері

На жаль, деякі налаштування за замовчуванням в операційній системі Windows, можуть становити певну загрозу. Найвідомішою проблемою є автозапуск програм. Якщо підключити заражений носій інформації до комп'ютера, то він може автоматично заразиться, завдяки такій функції. Для того, щоб уникнути подібного, рекомендується відключати автозапуск. Це звичайно не завжди зручно, адже після цього не буде виконуватися автоматичний запуск програм з дисків і доведеться це робити вручну, але зате Ваша система буде набагато більш захищеною від зовнішніх загроз.

Що б відключити цю функцію, можна скористатися AVZ. Відкриваємо меню «Файл» і запускаємо майстер для пошуку і усунення проблем. Тут необхідно вибрати тип проблем і їх рівень небезпеки, а потім виконати сканування комп'ютера. Після цього виправляємо знайдені проблеми. Цей майстер може чистити диск від непотрібних файлів і іншого сміття, а також працювати з історією браузерів.

Исправление критических уязвимостейІноді трапляється, що деякі процеси не відображається в диспетчері завдань. У цьому випадку використовуйте спеціальну утиліту Process Explorer.

На цьому можна завершити сьогоднішню статтю. Тепер ви знаєте, як за допомогою диспетчера задач і декількох додаткових утиліт позбутися від шкідливих програм. До зустрічі в наступній статті!

Рекламний блок