Як зробити виноску в ворді

Рекламний блок

Word володіє масою необхідних функцій для користувача. У цій статті ми розглянемо одну з таких функцій – розміщення посилань в документі.

Досить часто можна зустріти виноски в художній, науковій літературі або журналах. Ще їх використовують у пояснювальних записках, доповідях, курсових і дипломів.

З їх допомогою автор може дати пояснення для слова або фрази, використовуваної в документі, якщо це абревіатура, то її розшифровку. Виноску також можна використовувати для вставки літератури, з якої був узятий фрагмент тексту.

Для читача вони теж дуже зручні, адже при читанні не відволікають різні фрази, які ніяк не пов'язані з основним текстом; а при необхідності можна просто опустити очі вниз і подивитися пояснення, дані автором.

Отже, для того, щоб зробити посилання у ворді, відкриваємо документ і переходимо на вкладку «Посилання». Тут і знаходиться нас зацікавив розділ «Виноски».

Как сделать сноску в ворде

Для того щоб зробити виноску в кінці сторінки, поставте курсор після потрібного слова або фрази і натисніть на кнопку «Вставити виноску». Потім внизу напишіть потрібне пояснення.

В цьому випадку всі виноски в документі будуть нумерувати по порядку. Додасте ще одну виноску на цій же сторінці буде номер 2, потім на наступній – номер 3, і так далі.

Для того щоб вставити виноску в кінці документа, натисніть на кнопочку «додати кінцеву виноску». Таким чином, всі зроблені по тексту виноски будуть відображені в кінці документа, вони теж нумеруються за порядком у всьому документі.

Тепер розглянемо всі функції, які можна застосувати до виносок. Натисніть на маленьку стрілку в розділі «Виноски». В результаті відкриється вікно, в якому можна вибрати необхідні параметри для виносок.

Якщо Вам потрібно, щоб нумерація виносок починалася заново на кожній сторінці, у віконці функцій налаштуйте параметри, як показано на малюнку нижче. Можете вибрати потрібний формат номера.

Якщо натиснете «Вставити», то виноска буде додана на даній сторінці з установленими параметрами одноразово. Якщо натиснете «Застосувати», то в подальшому при натисканні кнопки «Вставити виноску», для кожної нової сторінки нумерація починається спочатку.

У віконці функцій можна вибрати, щоб виноска додавалася внизу тексту, а не внизу сторінки.

Якщо Ваш текст поділений на розділи або глави, і потрібно, щоб у кожному розділі нумерація виносок починалася спочатку, то у вікні функцій виберете нумерація «У кожному розділі».

При цьому врахуйте, що в кінці кожної глави повинен стояти «Розрив розділу (з наступної сторінки)». Для цього перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» відкриваємо випадаючий список «Розриви» і вибираємо в ньому «Наступна сторінка».

Якщо хочете змінити формат номера на А, В, С... в одному розділі, замість 1, 2, 3... – то у вікні функцій виберете формат номера і натисніть застосувати «До поточного розділу», потім натисніть кнопку «Застосувати» внизу.

Точно також можна для одного розділу поставити виноски внизу тексту, а не сторінки.

Для того щоб виноски були в кінці кожного розділу, а не в кінці сторінки, у вікні функцій налаштуйте параметри, як на малюнку нижче.

Якщо виберете застосувати «До поточного розділу», то всі виноски будуть в кінці тільки для вибраного розділу. Для всіх інших розділів, вони так і залишаться за порядком внизу кожної сторінки. Якщо виберете застосувати До всього документа», виноски будуть відображатися в кінці кожного розділу.

При наведенні курсору на виноску, відображається її текст. Якщо натиснути на зноску у тексті два рази, то відкриється сторінка в ворді, на якій вона пояснюється. Щоб подивитися, де розташована виноска в тексті, натисніть на поясненні виноски два рази мишкою.

Для видалення виноски поставте курсор за нею і натисніть Backspace два рази.

Начебто розповіла про всі моменти, які потрібно знати, щоб зробити виноску в ворді. Якщо у Вас виникли питання – задавайте їх у коментарях – і я постараюся допомогти.Рекламний блок