Супер Маріоспогади з минулого

Рекламний блок

super-mario-vospominaniya-iz-proshlogo

В оригіналі це творіння називається Super Mario Bros. і є культовою грою, випущеної майже 30 (!!!) років тому компанією Nintendo. Вона вийшла настільки вдалою, що стала самої продаваної видеоигрушкой, коли-небудь створеної (після Тетрису, зрозуміло), за що і була удостоєна місця в Книзі рекордів Гіннесса.

Вираз «школота не зрозуміє» останнім часом можна чути все частіше - його відносять до різних речей, з якими нинішнє покоління познайомитися не встиг. Про гру Super Mario Bros. такого сказати не можна - вона досі користується успіхом і в неї грають хлопці, що народилися на початку 2000-их років! Як би там не було, сьогодні я хочу трохи поностальгувати і зробити невеликий огляд цього шедевра.

Отже, головним персонажем гри є водопровідник Маріо, а його партнером є брат Луїджі. Грозний черепашачий король Боузер схопив Принцесу Піч і братам-героям належить врятувати її. От тільки зробити це зовсім непросто, оскільки дістатися до лігва Боузера можна тільки пройшовши вісім найскладніших рівнів.

Ви керуєте Маріо (Луїджі може використовуватися другим гравцем). На вашому шляху будуть виникати різні перешкоди у вигляді ям, стін, підйомників, рослин, а також різних ворогів. Останніх дуже багато, проте найчастіше зустрічаються гриби Гумби і черепахи Купи. З першими впоратися дуже легко, просто стрибнувши на них, а ось черепахи після першого удару ховаються в панцир, який можна штовхати та використовувати в якості додаткової зброї, але через деякий час можуть вибиратись з панцира.

На рівнях складніше вороги куди більш сильні. Взяти, наприклад, Базз - це майже ті ж самі черепахи, що зустрічаються на ранніх левелах, однак володіють потужним панциром, який не можна знищити вогнем. Тому позбутися від них куди важче. З іншими ворогами ви можете ознайомитися на наступному зображенні:

Особливу увагу варто приділити предметів, які оточують гравця. На початку гри Маріо представляє з себе маленького чоловічка, який не може розбивати цегляні стіни. Крім того, він не має права на помилку - досить потрапити в лапи грізних грибів, як його чекає неминуча смерть. Якщо Маріо знайде грибочок, то збільшиться в розмірах рівно в два рази і таким чином отримає додаткове життя. При знаходження квітки персонаж отримує можливість стріляти вогняними кулями у своїх ворогів. У деяких цеглу захована зірка, яка дозволяє впродовж кількох секунд залишатися невразливим. По дорозі треба збирати монетки, які не тільки дозволяють набрати більшу кількість очок, але і додають додаткові життя. Невеликий зелений грибочок вмить додає одне життя, от тільки знайти його дуже складно.

Бонусів у грі предостатньо. Приміром, у стінах приховані цеглинки з великою кількістю монет. У багато труби можна спускатися - це дозволяє істотно скоротити проходження рівня. Крім того, у деяких з них заховані бонусні левел, де можна зібрати багато монеток. Ще в Super Mario Bros. існують три секретних переходу, які дозволяють вмить опинитися в одному з трьох рівнів на вибір, а також незвичайні пастки, вибратися з яких досить проблематично. Про них я розповідати не буду - нехай для вас це залишається сюрпризом.

Всього в грі вісім локація, кожна з яких ділиться на чотири рівні. Кожна локація унікальна, а у двох із них дія відбувається вночі, а не вдень. В кінці кожної локації Маріо доводиться битися зі своїм головним ворогом - Королем Купа. Остаточно перемогти його можна тільки в останній локації.

*****

Незважаючи на примітивну графіку, іграшка вийшла насправді неймовірно цікавою і досить складною. Компанія Nintendo не раз випускала продовження свого геніального шедевру, але незмінним успіхом вони не користувалися, на жаль.

В останні кілька років до Nintendo прикута особлива увага - ринок мобільних ігор зростає семимильними кроками, а геніальна іграшка про водопровідників досі не працює не на одну мобільну платформу! Чому? Президент компанії як і раніше впевнений, що в цьому немає сенсу, до того ж гра до цих приносить непоганий прибуток.

Для Android і iOS існує маса клонів іграшки, та ось тільки вони нагадують її лише зовні. Але я дуже сподіваюся, що коли-небудь трапиться диво і ми зможемо пограти в Super Mario Bros. на смартфоні або планшеті!

Рекламний блок