Настройка WI-FI D-Link DIR-620

Рекламний блок


Сьогодні хочу представити Вашій увазі статтю нового автора на нашому сайті. У ній він розповість нам про налаштування бездротової wi-fi мережі на D-Link DIR-620. Зустрічайте, Олег Перков! Висловлю загальну надію, що це буде не єдина стаття Олега в нашому проекті :)

Отже, слово - авторові! Якщо у Вашому будинку є Інтернет і в наявність є девайси з WI-FI адаптерами, то такий пристрій як маршрутизатор (роутер) Вам просто необхідно. Також хотілося б, щоб швидкість Інтернету, який отримує головний комп'ютер, не падала і на інших пристроях Вашої домашньої мережі.

Не завадило б, до речі, щоб крім роздачі Інтернету це пристрій володіло ще якими-небудь розширеними можливостями. Та й не хочеться обтяжувати домашніх додатковими проводами на стінах, під килимами і т. д.

Відповідь очевидна. Покажіть мені сучасний ноутбук, у якого відсутня опція WI-FI? Я думаю, що смартфон без WI-FI - теж з ряду курйозів, про планшети я вже й не кажу. Моя дочка, якщо б могла, вона б і у ванній брала б душ зі смартфоном в руках.

Щоб добитися такої можливості (звісно я не кажу про водонепроникних смартфонах) отримувати сигнал Інтернету в будь-якому куточку квартири або будинку, потрібно поставити маршрутизатор з можливістю "роздачі" сигналу по WI-FI.

Познайомтеся з маршрутизатором від D-Link DIR-620, який ми будемо налаштовувати:

D-Link DIR-620

Ось - тильна сторона нашого роутера:

Тыльная сторона устройства

Я не стану у всіх деталях описувати можливості цього непоганого, на мій погляд, пристрої, так як на сайті виробника можна знайти повну інформацію про його можливості. Наприклад, ось тут.

Відразу скажу, що співвідношення ціна-якість цілком прийнятне. Даний маршрутизатор може працювати ще й як репітер (повторювач) і, що особливо приємно, як NAS (network attached storage - мережеве сховище даних). Також у D-Link DIR-620 є підтримка торрент-клієнта, до маршрутизатора можна підключити Usb 3G модем. Підтримка всіх сучасних протоколів передачі даних в захищених з'єднаннях. Ось такий шустрий маленький прилад!

Налаштування WI-FI D-Link DIR-620 проводиться просто. На фото нижче червоними стрілками відзначені порти підключення «джерела інтернету». В залежності від того, яким чином у Ваш дім приходить «всесвітня мережа», такий порт Вам буде необхідний. Якщо у Вас провідний Інтернет, то кабель від провайдера підключається до порту позначений як WAN (Wide Area Network - глобальна комп'ютерна мережа) він же - INTERNET. Якщо Ви використовуєте 3G або WiMax модем, то знадобиться USB-порт.

Отже, ми підключили джерело Інтернету! Тепер не погано було б підключити наш маршрутизатор D-Link DIR-620 до джерела струму і починати налаштування WI-FI мережі. На лицьовій панелі пристрою є світлові індикатори, які показують його поточний стан. На картинці нижче зазначено, що означає кожен індикатор (світлодіод).

Индикаторы DIR-620

Стан харчування - зрозуміло, WAN позначає наявність підключення Інтернет, WI-FI - бездротове з'єднання (також може позначатися як WLAN - Wireless Local Area Network), LAN (Local Area Network) - локальна омпьютерная мережа) сигналізує про підключених мережевих пристроях Вашої домашньої мережі. Про кнопці і індикаторі Reset ми поговоримо нижче.

Отже, електроживлення на наш маршрутизатор надходить, про що сигналізує відповідна лампочка, Інтернет також присутня. Тепер ми повинні потрапити безпосередньо в налаштування нашого маршрутизатора D-Link DIR-620. Для цього відкриваємо улюблений браузер і в рядку адреси вводимо IP адресу нашого пристрою за умовчанням: 192.168.0.1 і тиснемо Enter (ввід). Потрапляємо в його веб-інтерфейс:

Авторизация на устройстве

На цій сторінці Ви можете переглянути версію прошивки маршрутизатора, змінити мову інтерфейсу і, звичайно, «залогуватися». При першому відвідуванні веб-інтерфейсу роутер наполегливо запропонує Вам змінити пароль входу, на що я настійно рекомендую погодитися.

За замовчуванням логін admin, пароль теж admin. Після зміни пароля, ви входите в "святая святих" - внутрішній інтерфейс маршрутизатора з набором всіляких налаштувань. Можете продовжувати використовувати цю спрощену сторінку або перейти в режим розширених налаштувань, натиснувши на кнопку внизу. Ну це для тих, хто звик тримати, як кажуть, руку на пульсі.

Веб-интерфейс маршрутизатора

На цій сторінці веб-інтерфейсу куди більше різних кнопочок і можливостей управління Вашим девайсом.

Режим расширенных настроек

Тиснемо в меню WI-FI кнопку "Основні налаштування" і переходимо на наступну сторінку:

Раздел настройки Wi-Fi

Тут задіємо перемикач "Включити бездротове з'єднання".

Опцію "Приховати точку доступу" залишаємо не включену (в іншому випадку ми не побачимо нашу точку доступу в треї). До речі, якщо ми не змінимо назву точки доступу на якесь своє, то за замовчуванням в треї поряд з індикатором часу буде відображатися ім'я точки доступу DIR-620. Ну, це кому як подобається. Хочете дайте інше ім'я (Wikileaks, Mr. Snowden) або залиште без змін. Ім'я це треба вписати в поле, позначене як SSID. Далі - країна, тут все зрозуміло. Канал можете вибрати будь-який, який подобається.

Опція "Бездротовий режим" - вибираємо найкращий: 802.11 B/G/N mixed. Ну, і останнє: "Максимальна кількість клієнтів" - тут так просто не вирішиш. Для прикладу, у Вас є ноутбук, смартфон у кого-небудь із домашніх, - планшет, а якщо до Вас зайде один? Так що вибирайте значення на один або два клієнта більше кількості Ваших пристроїв у мережі (з запасом). Думаю, цього буде достатньо!

Наступна сторінка "Налаштування безпеки":

Безопасность роутера D-Link

Тут у полі "Ключ шифрування PSK" ми вводимо свій ключ, який знадобиться для підключення до точки доступу. Інші налаштування можете виставити, як на скріншоті вище.

На цьому налаштування WI-FI D-Link DIR-620 закінчена і мережа вже готова до використання! Нерозглянутими залишилися ще деякі налаштування в розділі "WI-FI", але вони більше відносяться до сервісним і не критичні для нашої задачі. Після всіх проведених маніпуляцій переходимо на головну сторінку і вгорі натискаємо на кнопку "Зберегти і перезавантажити".

Маршрутизатор піде на перезавантаження і коли знову запуститься, у Вас буде цілком працездатна WI-FI мережу.

Про інші налаштування і можливості DIR-620 ми поговоримо наступного разу, якщо звичайно Вас це цікавить?Рекламний блок