Принтер друкує бліді або темні аркуші

Рекламний блок

Думаю, що багато, хто користується лазерними принтерами, перетиналися з такою проблемою, що їх пристрій починає друкувати занадто світлий текст, або навпаки, з'являються чорні смуги на аркушах паперу. Можливо, у вас навіть зараз є така проблема. Тому сьогоднішня стаття буде присвячена якості друку лазерних принтерів.

Слід завжди розуміти, що з моменту покупки принтера пройде деякий час і він почне друкувати вже не так якісно, як раніше. А з часом, можуть взагалі почати проявлятися різні «смуги». Це не залежить від марки пристрою і його дорожнечу. Рано, чи пізно таке трапляється.

Вся заковика полягає в такій деталі, як картридж. Він не довговічний, його ресурс обмежений. В ньому може закінчиться тонер, або він банально може забитися. Але не варто відразу бракувати свій принтер і здавати його в сервісний центр, ремонт, або купувати для нього новий картридж (який, до речі, коштує як третина принтера). Багато проблем можна вирішити самостійно, не витрачаючи великих коштів. Про що далі й піде мова.Корисні статті:

Не вдалося зберегти параметри принтера помилка 0x000006d9

Як роздрукувати сторінку сайту?


Основні принципи роботи принтера

Для того, щоб Ви краще розібралися і зрозуміли, як все елементарно і на скільки принцип дії принтера простий, пропоную ознайомитися з його конструкцією. А потім ми вивчимо основні компоненти лазерного картриджа.

Для початку глянемо відео, де в загальних рисах описано пристрій лазерного принтера:

Як бачите, все не так уже й складно, у принтері всього три основні деталі. Ну і звичайно ж, нам не доведеться так сильно розбирати принтер, як це показано у відео, все буде набагато простіше. ??

Основні компоненти картриджа

Фоторецептор, або ще по-іншому фото барабан. Можна сказати, що це головна деталь, таке собі серце нашого картриджа. Адже якість всієї друку, наявність або відсутність різних дефектів (смуг тощо), на пряму залежать від цієї деталі і від стану, в якому вона знаходиться. Наявність різних дефектів поверхні, вм'ятин всяких і подряпин, може суттєво знизити якість всієї друку. Як він працює, досить докладно було розказано і показано на відео.

Fotobaraban-minТут так само необхідно знати, що строк служби фоторецептора може відчутно знизитися при поганій якості паперу, не відповідному тонер, попаданні вологи і інших сторонніх предметів. Досить часто, самі користувачі принтерів, зменшують ресурс цієї деталі, не звертаючи увагу на потрапляння в принтер сторонніх предметів, типу скріпок. Тому, якщо хочете, щоб фото барабан служив максимально довго (а його ресурс приблизно дорівнює 12000 сторінок), то постарайтеся уникати попадання сміття в робочу частину вашого пристрою.

Ракель — це така пластина, виконана з металу, з поліуретановим наконечником. Задача, яку виконує ця деталь проста — він видаляє зайвий тонера з фоторецептора, що залишився після друку на папір. Простіше кажучи, він виконує функцію скребка.

Rakel-minАле яким би простим не було його призначення, це одна з найбільш відповідальних деталей, справність яких суттєво впливає на якість друку. Адже якщо на його поліуретановому лезі з'являються будь-які пошкодження, або він недостатньо якісно виконує очистку фото барабана, то відразу ж з'являються різні дефекти при друку. Крім того, пошкоджений ракель знижує той термін, який може служити, який взаємодіє з ним, барабан.

Ще одна особливість полягає в тому, що ракель і фоторецептор вважаються нерозлучною парою деталей. Якщо одна з них виходить з ладу, то доведеться виконувати заміну відразу двох елементів.

Магнітний вал — власне вал, виконаний з металу, в середині якого розташований магнітний сердечник.

Magnitnyiy val printera-minСтан поверхні цієї деталі також здатне вносити свій вплив на друк і її якість. Адже він переносить тонер з бункера на барабан, використовуючи сили струму.

Коротрон — металевий обрезиненний валик, його ще називають ролик заряду.

Коротрон Як і інші деталі, під час друку може вносити певні дефекти на сторінку. Багато в чому це залежить від моделі картриджа. Адже в різних картриджах він може виконувати трохи різні функції. Серед них може бути очищення фоторецептора від паперової пилу, розрядка барабана і найчастіше — зарядка фото барабана позитивним зарядом.

Ця деталь, порівняно з попередніми, особливо не зношується. Що б уникати дефектів друку, які з нею пов'язані, рекомендується час від часу проводити очищення поверхні коротрона від нальоту з тонера і паперового пилу. У разі забруднення цього ролика, можливо дублювання однієї, або двох рядків тексту на протязі всієї сторінки. Хоча причини цього можуть бути і в іншій деталі принтера.

Дозуюче лезо — чимось нагадує ракель, але призначення у нього трохи інша. Воно рівномірно розподіляє по магнітному валу тонер і видаляє зайвий назад у бункер.

Doziruyuschee lezvie printera-minВоно так само впливає на те, як якісно буде виконано друк. Однак випадки зносу леза зустрічаються набагато рідше. Раджу, кожен раз заправляючи картридж, очищати її поверхня. Що так само рекомендується виконувати і для інших частин картриджа.

Позбавляємося від дефектів друку

У цій статті йдеться виключно про причини різних дефектів, під час друку і способи їх усунення. У зв'язку з цим, тут не буде розглядатися сам процес заправки картриджа і очищення його частин. Цьому присвячені окремі статті на цьому сайті. Та й ці операції не складні, з ними може впоратися будь-який, дотримуючись певної обережності, щоб не забруднитися до самих вух у тонера. В першу чергу, ми будемо визначати причини несправностей за зовнішнім виглядом надрукованої сторінки. Адже практично по будь-якому характерному погіршення якості надрукованих сторінок, можна говорити про ту чи іншу проблему в принтері. На якісний результат друку, може сильно впливати стан і тип тонера. Він часто втрачає свої властивості перебуваючи, наприклад, у вологому приміщенні. Але про все по порядку. Давайте розглянемо найбільш характерні дефекти друку.

Світла смуга, по всій довжині сторінки

Думаю, з цим стикалися. Це знак того, що тонер в бункері підходить до кінця. Тому, краще всього, швидше заправити картридж.

blednaya-pechat-minЯкщо немає можливості заправити картридж, але при цьому терміново потрібно що-небудь надрукувати, то можна отримати його і злегка потрясти, потім назад встановити в принтер. Це ще на якийсь час дасть можливість друкувати без світлої смуги. Але, майте на увазі, що такою дією можна зменшити термін служби фото барабана. Тонер починає не рівномірно розподіляться по його поверхні, що призводить до зношування. Таким же чином на барабан впливає друк, якщо нічого не робити і ігнорувати подібний ефект.

Чорна смуга на будь-якої із сторін на аркуші паперу, або навіть з обох

chernye-polosy-pri-pechati-minЦе може говорити про знос фоторецептора. Необхідно замінити його разом з ракелем. Вкрай рекомендується, додатково, виконати повну чистку від тонера картриджа, а потім його заново заправити.

chernye-polosy-minЯк бачите, після такої операції над картриджем, смуг більше немає.

Бліді, сильно прояснені листи

blednaya-pechat-hp-minТут можуть бути різні причини, найпоширеніші:

 • несправні барабан з ракелем, їх необхідно замінити;
 • поганий, або тонер, який не підходить до даного картриджу;
 • несправності, пов'язані з лезом, що виконує дозування тонера, або оболонкою на магнітному валі, ці деталі так само необхідно замінити;
 • слабкий контакт з магнітним валом.
 • У випадку, який наведено на скріншоті, несправність була пов'язана з сильним зносом фото барабана. Коли була проведена його заміна, разом з ракелем, якість відразу стало нормальним.

  Повторюваної текст (або будь-яке інше зображення) на протязі всієї сторінки

  ploxaya-pechat-minДві головні причини:

 • брудний ролик заряду, його необхідно замінити на новий;
 • слабкий контакт коротрона.
 • У наведеному прикладі, ми встановили, що цей ролик виявився надто забрудненим.

  Темні поперечні смуги, через однакові проміжки

  Це дуже часто зустрічається відразу після заправки. Можливо, причиною служить слабкий контакт магнітного вала з кришкою картриджа. А можливо, просто погано закритий картридж, або необхідно виконати очищення від старого тонера.

  prodolnye-polosy-minЧасті причини:

 • магнітний вал недостатньо добре контактує з кришкою на картриджі;
 • сам вал несправний.
 • У нашому випадку причиною такого дефекту друку виявився слабкий контакт валу з кришкою.

  Короткі смужки і точки по всьому листу

  Це трапляється, коли він почав сипатися на папір. Він навіть може прокидатися повністю на весь аркуш. Тут, як завжди, винуватцями можуть послужити ракель з фото барабаном, а саме їх знос. Можливо, причиною може бути переповнення бункера для зайвого тонера.

  toner-dlya-lazernogo-kartridzha-minМожливі дії, які допоможуть позбутися від цього:

 • почистіть бункер з відпрацьованим тонером;
 • виконайте заміну ракеля і барабана;
 • спробуйте заново заправити картридж.
 • В наведеному прикладі від дефекту вдалося позбутися заміною ракеля з фото барабаном.

  По всій поверхні листа друкуються поздовжні смуги

  printer-pechataet-s-polosoj-minЦе одна з найпоширеніших проблем. Серед причин можуть бути:

 • переповнений бункер з гаком тонером;
 • знос ракеля.
 • У нашому випадку вдалося вилікувати за допомогою чищення бункера.

  Темні, витягнуті плями

  printer-ne-pechataet-minЧасто це пов'язано з нерівномірним нанесенням тонера на магнітний вал. Можливо, тонер не підходить для даного типу картриджа. А можливо, зносилася оболонка самого магнітного вала, або лезо для дозування тонера. Ми замінили обидва цих елементу і даний дефект без сліду зник.

  Часто, серед причин незадовільної друку, бувають зношені бушінги на магнітному валі. Це такі собі підшипники:

  bushingi-minВони підтримують заданий проміжок між проходить крізь автоматичний приймач світла і магнітним валом. Згодом, у процесі роботи відбувається знос цих деталей, що зменшує зазор і негативно впливає на якість друку.

  Іноді, в процесі заправки картриджа, ці підшипники губляться, буває вони тріскаються і ламаються. Це завжди призводить до різних негативних наслідків для друку, які проявляються на папері. Подивіться на зображення надрукованого аркуша: вздовж всього правого краю є чорні смуги різної довжини. Після того, як був розібраний картридж, виявилося, що на одному з кінців магнітного вала тріснув такий ось підшипник. Коли його замінили, смуги зникли.

  Ну ось і всі основні несправності, з якими ви можете зіткнутися при роботі з лазерними принтерами. Як можна помітити, навіть найменші неполадки в картриджі ведуть за собою прояв різних дефектів друку на аркуші паперу. І головне, тримайте техніку в чистоті і порядку. На цьому все. Удачі!

  Рекламний блок