Оперативна пам'ять комп'ютера. Характеристики.

Рекламний блок

Що таке оперативна пам'ять комп'ютера? У цій статті я спробую досить просто відповісти на це питання. Тому, якщо ви очікуєте побачити тут купу графіків з поясненням походження фізичних процесів, які виникають всередині плати оперативної пам'яті, то смію вас засмутити, такого не буде, креслення – «Оперативна пам'ять у розрізі» теж не буде. Тільки те, що необхідно знати простому користувачеві ПК.

Отже, пам'ять – це пам'ять, в якій зберігається тимчасова інформація, необхідна для коректної роботи запущених на даний момент процесів, програм і додатків. Пам'ять відрізняється великою швидкістю доступу до неї, жартома можна сказати, що пам'ять дуже «оперативна». Якщо ви ще не розбирали системний блок і не бачили, як виглядає планка оперативної пам'яті, то подивіться на малюнок:

Оперативная память компьютера

Звичайно, не обов'язково, що оперативна пам'ять вашого системного блоку виглядає саме так, оскільки це залежить від характеристик, виробника, року випуску і т. д., проте загальне уявлення ви вже маєте.

По розташуванню мікросхем модулі пам'яті (планки) поділяються на: одностороння планка і двостороння планка.
Одностороння планка – модуль пам'яті, у якого мікросхеми пам'яті розташовані з однієї сторони.
Двостороння планка – модуль пам'яті, у якого мікросхеми пам'яті розташовані з двох сторін.

Не для кого не секрет, що практично всі користувачі ПК прагнуть збільшити обсяг оперативної пам'яті. Це природно, оскільки, чим більше обсяг оперативної пам'яті, тим швидше працюють всі запущені в даний момент процеси. Особливо це важливо для геймерів, оскільки, чим більше обсяг оперативної пам'яті на комп'ютері, тим швидкісні буде ігровий процес.
Найпоширеніші обсяги оперативної пам'яті зараз на комп'ютерах: 1, 2, 3, 4 ГБ. Цей обсяг може складатися як з однієї лінійки (плати) оперативної пам'яті, так і з декількох, встановлених у різні слоти.

Трохи про типи пам'яті. На даний момент найбільш поширеними є три типи пам'яті: DDR, DDR2, DDR3. Тут все просто: найгірший з них DDR, а самий новий і гарний DDR3. Марно буде вставляти в материнську плату різні за типом лінійки оперативної пам'яті, оскільки роз'єми у них різні. Типи пам'яті відрізняються частотою передачі даних: DDR: 200-400 МГц, DDR2: 533-1200 МГц, DDR3: 800-2400 МГц. Відповідно, чим більше частота, тим швидше все працює.

Це, мабуть, все, що необхідно знати на початковому рівні, решту можна буде дізнатися в статті про встановлення оперативної пам'яті.

А також дивимося відео по темі:

Рекламний блок