Синій екран смерті. Коди помилок Windows

Рекламний блок

Будь-який пересічний користувач ПК, хоча б раз у своєму житті чув про «синій екран смерті», його ще називають BSoD. А деяких він навіть зумів застати зненацька. Це явище, яке стало синонімом виходу з ладу комп'ютера, яким часто лякають недосвідчених користувачів, насправді і не таке страшне явище, як може здатися на перший погляд. Що ж це таке? Чому виникає синій екран смерті? Сьогодні ми поговоримо про це, і ви дізнаєтеся, що може до нього привести і як впоратися з цією напастю.

Що представляє із себе ця помилка?

Можна сказати, що таким чином операційна система повідомляє про виникнення фатальної помилки. Але не просто повідомляє, а яка конкретно вказує сталася помилка і можливі способи її вирішення. Як бачите, це дуже корисна штука. І корисна вона не тільки тією інформацією, яку несе в собі, але і своєчасної зупинкою всіх процесів на комп'ютері, який просто зупиняє свою діяльність. Така функція дозволяє врятувати системні файли ОС від ушкодження і спотворення, а також рятує все ваше обладнання від виходу з ладу.

Досить часто таку помилку можна вилікувати простий перезавантаженням комп'ютера. Адже викликати її могли некоректно оброблені файли, або невірно передані пакети, усередині локальної мережі. А ось якщо трапляється так, що фатальна помилка регулярно з'являється і ніякої перезавантаженням від цього не вдалося позбутися, то тут проблеми можуть бути серйознішими. Швидше за все, це буде виходити з апаратної частини: можливі пошкодження драйверів, модулів оперативної пам'яті, порушення файлової системи і навіть вихід з ладу жорсткого диска.

Але все ж, та чи інша проблема залишиться для нас загадкою, адже система обов'язково нам підкаже, де слід її підлікувати. Про те, чи іншому типі фатальної помилки, ми можемо дізнатися через спеціальні коди помилок Windows, які виводить нам синій екран, а саме перші дві строчки. Наприклад, може з'явитися таке повідомлення:STOP 0х0000006В (0хС0000022, 0х00000000, 0х00000000, 0х00000000) PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED

де: 0x00000000 — коди, які визначають характер даної помилки BSoD.

Слід враховувати такий важливий момент, що функція виведення екрану BSoD може відключена у вашій ОС. В такому випадку, при появі критичних проблем чи помилок, комп'ютер виконає перезавантаження, і ви так і не зможете узнаеть, що послужило причиною цьому. Особливо це буде проблемою, якщо комп'ютер почне перезавантажуватися кожен раз незабаром після включення. Тому, рекомендується відключити автоматичну перезавантаження. Для цього, у властивостях «Мій комп'ютер», заходимо на вкладку додаткових налаштувань. Після чого знаходимо у поле завантаження і відновлення кнопочку параметрів, натискаємо її і у вікні, що відкрилося, знімаємо «чек-бокс» з пункту «Виконати автоматичну перезавантаження».

Причини виникнення BSoD

Їх можна розділити на дві групи. Перша група – поява BSoD внаслідок встановлення будь-якого програмного забезпечення. Друга група – Несправності персонального комп'ютера програмного або фізичного характеру.

Група А:

 • Додавання нового обладнання до вже встановленого. Це може бути жорсткий диск, відеокарта, оперативна пам'ять і т. д;
 • Установка оновлень Windows;
 • Оновлення наявних драйверів.
 • Група В:

 • Поломка одного з елементів комп'ютера (оперативної пам'яті, блоку живлення, відеокарти, жорсткого диска і т. д.);
 • Зіткнення деяких пристроїв. Прикладом може служитм потрапляння кабелю жорсткого диска в лопаті кулера;
 • Надмірний перегрів процесора;
 • Невідповідність драйвера конкретного пристрою;
 • Конфлікт драйверів;
 • Мала кількість вільного місця на вінчестері;
 • Результат розгону продуктивності оперативної пам'яті і процесора;
 • Невідповідна прошивка BIOS.
 • Бувають випадки, коли після декількох перезавантажень проблема появи BSoD зникає сама собою. У такому разі її можна проігнорувати і не робити ніяких дій. Але це стосується тільки тих комп'ютерів, на яких встановлена піратська версія Windows. Піратські збірки передбачають наявність великої кількості всіляких багів. Саме вони і можуть викликати поява BSoD без вагомих на те причин.

  Іноді синій екран смерті з'являється через кілька секунд після зависання комп'ютера. У цьому випадку необхідно визначити витоки проблеми. У першу чергу потрібно відключити автоматичну перезавантаження операційної системи при виникненні критичних помилок операційної системи. Що це може дати? Перший крок – запуск Windows в безпечному режимі. Далі, необхідно зробити наступне:

  Для комп'ютерів з встановленою Window XP:

  Наводимо курсор на «Мій комп'ютер» і натискаємо на праву кнопку миші. У меню, вибираємо пункт «Властивості». Відкривається панель. В її лівій частині знаходиться «Захист системи». Натискаємо. Потім переходимо на вкладку «Додатково» і відкриваємо підгрупу «Параметри». Тут необхідно прибрати галочку напроти пункту «Виконувати автоматичну перезавантаження». Також треба включити запис маленьких дампів пам'яті. Це робиться в групі «Запис налагоджувальної інформації». Зі списку нам треба вибрати «Малий дамп пам'яті».

  Zagruzka-i-vosstanovlenie-XPДля комп'ютерів з Windows 7 або Vista:

  Відкриваємо «Мій комп'ютер». У верхній частині вибираємо «Властивості», переходимо на вкладку «Додатково». Нас цікавить підгрупа «Завантаження і відновлення». У цій підгрупі знаходиться пункт «Параметри». У вікні прибираємо галочку «Виконувати автоматичну перезавантаження» і вимикаємо запис малих дампів (робиться так само, як в операційній системі Windows XP).Zagruzka-i-vosstanovlenie-Vista-7Після цього потрібно перезавантажити комп'ютер.

  Перезавантаживши комп'ютер ви зможете побачити код помилки. Краще записати на аркуш паперу. Для перевірки коду використовуємо ресурс bsodstop.ru/index.php/kod-bsod.

  Для визначення драйвера, з-за якого з'являється синій екран смерті, нам знадобиться програма «Blue Screen View». Пройшовши по посиланню www.oszone.net/10225/BlueScreenViewможна скачати цю утиліту і ознайомиться з інструкцією для її використання.

  синий экран смертиПісля цього, скориставшись пошуковими системами, знаходимо в інтернеті проблемний драйвер. Якщо драйвер відповідає за коректну роботу відеокарти, то його потрібно оновити або відкотити до минулої версії. Якщо винуватцем BSoD є драйвер звукової, мережевої карти або материнки, то його необхідно оновити або встановити більш пізню версію.

  Якщо такий підхід не дав результатів, то потрібно запам'ятати назву драйвера. У наведеній нижче таблиці представлені найменування драйверів і відповідний їм коди помилок. З її допомогою можна визначити програму або пристрій, до якої належить драйвер. Це дозволить визначити конкретну програму або пристрій, драйвер якої викликає крах Windows. У разі належності драйвера до програмного забезпечення його слід перевстановити. Це може допомогти вирішити проблему. Якщо переустановка не допомогла, то програма підлягає видаленню. Замість неї краще встановити аналогічну, але більш стабільну утиліту. Якщо драйвер є частиною системи ПК, то його треба оновити. Часто проблему можна вирішити з допомогою відкоту до пізнішої версії драйвера. Ось, мабуть, і все.

  коды ошибок WindowsВсе вищесказане дозволяє вирішити проблему появи BSoD. Тепер можна підвести підсумки.

  Що потрібно зробити, щоб уникнути появи BSoD в майбутньому?

  Необхідно дотримувати наступні рекомендації:

 • Завжди потрібно стежити за тим, щоб системний розділ HDD мав вільне місце. При відсутності вільного місця необхідно негайно видалити деякі дані.
  Персональний комп'ютер завжди повинен бути чистим. Регулярно перевіряйте його антивірусом, щоб уникнути скупчення всякої погані.sinij-jekran-smerti-kody-oshibok
 • Регулярно оновлюйте операційну систему. Це потрібно робити виключно з офіційного сервера компанії Microsoft. Все нові оновлення спрямовані на ліквідацію «дірок» в системі.
 • При появі BSoD через встановлення нової версії драйвера, його необхідно відкотити до пізньої версії, яка більш стабільна. Усунути BSoD після установки програми допоможе тільки повне її видалення з системи.sinij-jekran-smerti-kak-ispravit
 • У деяких випадках BSoD з'являється після підключення до комп'ютера нового пристрою. Це говорить про те, що воно несумісне з цією версією операційної системи. Вирішити цю проблему допоможе установка драйвера устаткування, завантаженого з офіційного сайту компанії-виробника.
 • Налаштування BIOS повинні бути стандартними. Неправильні налаштування впливають на коректність роботи системи. Причому BSoD є не самою страшною загрозою. Налаштування BIOS краще довірити професіоналам. Новачка туди лізти не рекомендується.
 • Також BSoD може з'являтися при виході з ладу оперативної пам'яті. В інтернеті можна завантажити кілька програм для тестування. При виявленні несправності планка підлягає замін.
 • Проблеми можуть виникнути із-за наявності в жорсткому диску помилок або битих секторів. Можна спробувати усунути помилки і відновити сектора за допомогою вбудованих в ОС стандартних засобів.sinij-jekran-smerti-kody-oshibok
 • Потрібно стежити за тим, щоб складові комп'ютера не перегрівалися. Для цього системний блок потрібно регулярно чистити від пилу і змащувати кулера. Проблему перегріву може вирішити установка додаткового кулера.
 • Кабелю та комплектуючі повинні бути підключені правильно.
 • Самий крайній випадок – перевстановлення Windows. Використовувати потрібно тільки ліцензійне ПЗ.
 • Крім причин неполадок, «синій екран» повідомляє і можливі способи їх усунення. Хочеться зауважити, що найпоширенішою причиною виникнення «екрану смерті» є самі різні апаратні проблеми. Зазвичай щось не так з вашим обладнанням, або програмами, які безпосередньо взаємодіють з ним.

  Розглянемо всі помилки синього екрану смерті

  Ви прямо зараз можете натиснути сполучення клавіш Ctrl F, і з'явилася в рядку пошуку почати вводити код помилки, яка з'явилася у вас. Це пошук по сторінці, якщо опис вашої помилки є на цій сторінці, то ви його побачите.


  0х00000001: APC_INDЕX_MISMATCH
  Помилка, яка виникла в самому ядрі операційної системи. Потрібно переконатися в тому, що у вас встановлені драйвера і працюють вони коректно. Ймовірна так само причина через брак оперативної пам'яті: оперативної або на вінчестері.
  0х0000000А: IRQL_NОT_LESS_ОR_EQUAL
  Некоректна обробка даних у віртуальній пам'яті, пов'язаної з процесом IRQ. Швидше за все, один із драйверів працює з помилкою. Слід перевстановити драйвера. Іноді може виникнути помилка, із-за несправності обладнання, але це дуже рідко. Можливі параметри помилки: 1 - неправильне поводження адресою; 2 - процес IRQL, через який здійснювалося звернення до пам'яті; 3 - як саме процес звернувся до пам'яті: 0-вироблялося читання; 1-виконувалася запис пам'яті; 4 - інструкція, яка виконувала запит до пам'яті.
  0х0000001Е: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
  Досить поширений випадок. Як правило, код помилки може вказати на конкретний драйвер або функцію, з-за якого виникла критична помилка. Тому варто завжди звертати увагу, крім імені драйвера, ще на адресу, який містить помилку. Це буде виглядати, найчастіше, у вигляді коду виключення 0х80000003. Що буде означати ініціалізацію обробника в момент звернення до пам'яті і завантаження системи з /NODEBUG ключа. Така помилка не може з'являтися постійно. Якщо ж це відбувається, необхідно переконатися в тому, що відладчик підключений і система виконує завантаження з /DEBUG ключа. Якщо у вас стоїть не Intel система, то адреса буде виглядати так: 0XBFC0304. Такий адресу виключення буде означати, що помилка викликана кешуванням процесора. При постійному виникненні такої помилки, необхідно звернутися за допомогою до виробника вашого процесора. Можливі настройки: 1 - позитивна ситуація; 2 - адресу де стався збій; 3 - Параметр 0 — виключення; 4 - Параметр 1 — виняток.
  0х00000020: KERNEL_APC_PЕNDING_DURING_EXIT
  З цієї строчки видно, що помилка пов'язана з АРС лічильником. При цій помилці варто перевірити кожну файлову систему на вашому комп'ютері (що є), наприклад, скориставшись комплектом EMRD. Необхідно, що б поточний IRQL дорівнював нулю. У разі, коли це не так, то може порушиться певна черговість вивантаження драйверів, привівши до помилки і «синього екрану». Згадайте, що в останній раз було встановлено на ПК, які драйвера. Така помилка може бути пов'язана з серйозною проблемою драйверів. Три параметра помилки: 1 - адресу в момент збою; 2 - збійна нитка APC; 3 - поточний IRQ рівень.
  0х00000023: FAT_FILE_SYSTEM
  Помилка обробки даних на жорсткому диску, в розділі формату FAT. Можливо пошкодження файлової системи, неправильне читання або запис, наявність «битих секторів на диску. Деякі програми, які працюють з розділами і файловими системами, можуть приводити до такої помилку.
  0х00000024: NTFS_FILE_SYSTEM
  Помилка обробки даних на жорсткому диску, в розділі формату NTFS. Можливо пошкодження файлової системи, неправильне читання або запис, наявність «битих секторів на диску. Деякі програми, які працюють з розділами і файловими системами, можуть приводити до такої помилку.
  0x0000002A: INCONSISTENT_IRP
  Відмова в роботі I/O Request Packet (IRP). Таке трапляється при неправильному заповненні полів, порівняно з збереженим станом IRP. Наприклад, відключення IRP, в момент очікування драйвера від нього команди.

  Параметри: 1 — адресу неробочого IRP;


  0х0000002В: PANIC_STACK_SWITCH
  Переповнення стека ядра. Драйвер ядра почав займати критичні обсяги стека. Цілком можливо, навіть пошкодження ядра.
  0х0000002Е: DATA_BUS_ERROR
  Таке повідомлення говорить нам про те, що драйвер звернувся до неіснуючою адресою оперативної пам'яті. Невдала ініціалізація системи (нульова фаза). Необхідно визначити більше подробиць, при такій помилці, ретельно все вивчити. Це пов'язано з тим, що помилка не вказує на конкретну проблему.
  0х00000032: PHASE1_INITIALIZATION_FAILED
  Невдала ініціалізація системи на пізній стадії (фаза один). Помилка носить загальний характер, причину необхідно встановити самостійно.

  Параметри:

  1 - код, що вказує причину незавершеною ініціалізації;

  2 - точка INIT.C, в якій сталася помилка.


  0х00000035: NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS
  Виникає при виклику високорівневим драйвером, низькорівневого драйвера, в той момент, коли немає вільного місця в області стека. З-за цього низькорівневий драйвер не досягає необхідних параметрів, по причині їх відсутності втрати частини пакетів. Таке може статися при пошкодженні блоків пам'яті стека. Перевірте на наявність помилок всі драйвера і пам'ять.

  Параметр:

  1 - адресу, за якою сталася помилка.


  0х00000036: DEVICE_REFERENCE_COUNT_NOT_ZERO
  Помилка, пов'язана з викликом драйвера. Була спроба драйвером виконати видалення компонента свого пристрою, в момент, коли за цим компонентом не були виконані завдання і його лічильник звернень не дорівнював нулю.

  Параметр:

  1 — адресу компонента.
  0x0000003E: MULTIPROCESSOR_CONFIGURATION_NOT_SUPPORTED
  У разі несиметричності мультипроцесорної системи. Виникає, коли в системі встановлені процесори різного рівня та типу, а також різні параметри обчислень з плавучої точкою на різних процесорах.
  0х0000003F: NO_MORE_SYSTEM_PTES
  Брак точок доступу до файлу підкачки. Виникає, коли драйвер, який працює з файлом підкачки, не очищає його, викликаючи тим самим переповнення. Іноді причиною може бути фрагментація розділу swap.
  0х00000040: TARGET_MDL_TOO_SMALL
  Помилка драйвера пов'язана з недостатніми розмірами області одержувача MDL, що б відображати межі адрес, в момент виклику функції IoBuildPartialMdl() і визначення джерела MDL.
  0х00000041: MUST_SUCCEED_POOL_EMPTY
  Відмова виконання функції, для драйвера, пов'язаної з виділенням місця в Must Suceed Pool. Необхідна перевстановлення драйверів системи.

  Параметри помилки:

  1 — потрібне місце;

  2 — номер сторінки, яка використовується;

  3 — кількість сторінок у запиті;

  4 — кількість сторінок, які доступні.
  0x00000044: MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS
  Спроба драйвера завершити IRP в момент, коли той уже був завершений. Можливо драйвер кілька разів завершував одну і ту ж операцію. Іноді, це може статися, коли відразу два драйвера спробували завершити одну і ту ж операцію. Одному з них це не вдалося. Досить непроста помилка, для діагностування.

  Її параметр:

  1 — адресу, за якою стався збій.
  0х00000048: CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP
  Пакет завис на стадії скасування, але при цьому вже не відноситься до драйвера і тепер є не завершеним.

  Параметр:

  1 — адресу пакета.
  0х00000049: PAGE_FAULT_WITH_INTERRUPTS_OFF
  Помилка звернення до пам'яті, переривання IRQ відключені. Те ж що і у помилки 0x0000000A.
  0х0000004С: FATAL_UNHANDLED_HARD_ERROR
  Фатальна не розпізнана помилка. Швидше за все можливі причини такі, як і у 0xC0000218, 0х0000022А або 0xC0000221.
  0х0000004D: NO_PAGES_AVAILABLE
  Недостатньо сторінкової пам'яті, операція не може бути завершена. Переконайтеся, що на вашому диску є вільне місце. Спробуйте перевстановити драйвер.

  Основні параметри:

  1 — кількість задіяних сторінок;

  2 — фізична кількість сторінок на ПК;

  3 — розширене значення сторінок;

  4 — загальна величина сторінок.
  0х0000004Е: PFN_LIST_CORRUPT
  Пошкодження структури вводу/виводу драйвера.

  Основні параметри:

  1 — значення 1;

  2 — пошкоджене значення заголовка сторінки;

  3 — кількість доступних сторінок;

  4 — нуль.

  1 — друге значення;

  2 — дані для видалення;

  3 — максимально можлива кількість фізичних сторінок;

  4 — результати видалення даних.
  0х00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
  Не вдалось знайти потрібну в пам'яті інформацію. Інформація, яка відсутня, з позначкою, що забороняє запис в файл підкачки.

  Параметр:

  1 — адресу помилки.


  0х00000051: REGISTRY_ERROR
  Проблема в обладнанні, або у самій системі. У зв'язку з чим не вдалося виконати читання файлів реєстру. Так само може бути пов'язана з переповненням бібліотек Менеджера Безпеки Акаунтів, і необхідно переконатися в тому, що є машина PDC або BDC.

  Параметри:

  1 — адресу помилки 1;

  2 — адресу помилки 2;

  3 — адреса бібліотеки;

  4 — вказує на пошкоджені бібліотеки (повертає код HvCheckHive'а).


  0х00000058: FTDISK_INTERNAL_ERROR
  Завантаження системи з відновленого розділу масиву бібліотеки повідомляють про справності дзеркала, що не є дійсністю. Необхідно завантажитися з цих бібліотек, що перебувають у тіньовій копії.
  0х00000067: CONFIG_INITIALIZATION_FAILED
  Брак місця, для коректної роботи файлів реєстру. Дана помилка не може відбутися, так як для роботи реєстру, ще при завантаженні системи виділяється достатньо простору (місця).

  Параметри: 1 — п'ять;

  2 — Вказує на NTOS\CONFIG\CMSYSINI, який зазнав невдачі.


  0х00000069: IO1_INITIALIZATION_FAILED
  Помилка ініціалізації пристрої введення або виведення, з невідомої причини. Може виникати, якщо при установці системи було неправильно визначено обладнання ПК, або зроблені зміни конфігурації самим користувачем.
  0х0000006В: PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED
  Помилка ініціалізації системи процесом:

  1 — код процесу;

  2 — вказує місце в NTOS\PS\PSINIT.C, де сталася помилка.


  0х0000006D: SESSION1_INITIALIZATION_FAILED 0х0000006Е
  Вказує на точку в NTOS\INIT\INIT.C, де виявлена помилка.

  Параметр:

  1 — код сесії, яка визначила не вдалу ініціалізацію системи.


  0х00000073: CONFIG_LIST_FAILED
  Пошкодження одного з файлів реєстру. Можуть бути пошкоджені SOFTWARE, SECURITY, SAM. Переконайтеся, що достатньо вільного місця на диску і досить оперативної пам'яті.
  0х00000074: BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO
  Пошкодження файлу реєстру SYSTEM, який завантажується через NTLDR. Інші причини, можуть бути пов'язані з відсутністю деяких ключів і параметрів реєстру. Спробуйте завантажити останній вдалий варіант. У крайньому разі доведеться скористатися рятувальним диском, або навіть перевстановлення системи.
  0х00000075: CANNOT_WRITE_CONFIGURATION
  У момент ініціалізації реєстру не вдалося записати додаткові параметри файли SYSTEM SYSTEM.ALT. Можливо виникнення цієї помилки із-за відсутності вільного просранства на диску.
  0х00000076: PROCESS_HAS_LOCKED_PAGES
  Виникає, коли відбувається не повне вивантаження драйвера, після операції вводу/виводу.

  Основні параметри:

  1 — адресу процесу, в якому виявлено помилку;

  2 — кількість сторінок, що закрилися;

  3 — резерв сторінок;

  4 — нуль.


  0х00000077: KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR
  Помилка читання сторінки ядра. Можливо є збійний блок віртуальної пам'яті, або виникла помилка контролера диска. Нульові значення перших двох параметрів, говорять про те, що розташування помилки не знайдено. Це може говорити про наявність поганого обладнання.

  Статус c0000009a — брак системних ресурсів.

  Статус c000009c, або C000016AL — може говорити про пошкодженому блоці пам'яті. Спробуйте перезавантажити комп'ютер.

  Статус c0000185 — перевірте підключення і працездатність SCSI-пристрої.

  Параметри: 1 — 0;

  2 — 0;

  3 — значення PTE, в момент помилки;

  4 — адреса помилки.

  1 — код статусу;

  2 — код статусу;

  3 — сторінка віртуальної пам'яті;

  4 — зміщення у файлі підкачки.


  0х00000079: MISMATCHED_HAL
  Тип і конфігурація HAL не можуть підійти до ядру ОС, або до обладнання. Можливо пов'язано з некоректними змінами в файлах NTOSKRNL.EXE або HAL.DLL.
  0x0000007A: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
  Помилка читання сторінки ядром. Помилка може бути пов'язана з проблемами пам'яті.

  Параметри:

  1 — тип блокування;

  2 — статус помилки (код вводу/виводу);

  3 — адреса поточного процесу;

  4 — адресу блоку пам'яті, який не переміщений файл підкачки.


  0х0000007В: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
  Помилка ініціалізації завантажувального пристрою, з якого система завантажувалася. Помилка читання файловою системою пристрою, або неможливість ініціалізується. Помилка читання даних з пристрою, структури файлової системи. Якщо помилка виникла в момент установки ОС, то можливо система не підтримує даний диск або SCSI контролер. Іноді помилка виникає при установці нового адаптера, або контролера. Якщо у вас х86 система, то достатньо відредагувати файл BOOT.INI.

  Параметр:

  1 — вказує на об'єкт пристрою, або ARC.
  0х0000007D: INSTALL_MORE_MEMORY
  Недостатньо оперативної пам'яті (ОЗП), для запуску ядра. Необхідно 5 МВ.

  Параметри: 1 — номери фізичних сторінок;

  2 — нижня сторінка;

  3 — верхня сторінка;

  4 — 0.


  0х0000007Е: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
  Несправність обладнання, або помилка драйвера. Можлива нестача вільного місця на диску. Іноді виникає при оновленні ОС. Необхідно оновити драйвера на обладнання, завантаживши нові з сайтів виробників.
  0x0000007F: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
  Виняток непредвидимого дії в режимі ядра, або переривання, з-за якого ядро не запускаеться. Виникла помилка, з якою ядру не вдалося впоратися. Може бути пов'язана з неякісними блоками оперативної пам'яті, або розгоном процесора. Можна спробувати скасувати функцію синхронної передачі даних в Біосі.
  0х00000080: NMI_HARDWARE_FAILURE
  Невірна ініціалізація ядра, на даному обладнанні. HAL виведе всю наявну інформацію по даній проблемі. Рекомендується звернутися до виробника обладнання за технічною підтримкою.
  0х00000085: SETUP_FAILURE
  Може виникнути в початкових версіях Windows NT, при завантаженні інсталятора. Швидше за все, ви ніколи не зіштовхнетеся з даною помилкою.
  0х0000008В: MBR_CHECKSUM_MISMATCH
  Контрольна сума MBR, не збіглася з контрольною сумою завантажувача. Швидше за все, у вас вірус. На всяк випадок перевірте завантажувальний сектор диска антивірусом, завантажившись з Live-CD.

  Параметри:

  1 — Сигнатура диска в MBR;

  2 — Контрольна сума MBR, записана в osloader;

  3 — Контрольна сума MBR, записана в системі.


  0х0000008Е: PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA
  Встановлені несумісні блоки оперативної пам'яті, або несправні. Зробіть діагностику блоків, замініть пошкоджені.
  0х0000008F: PP0_INITIALIZATION_FAILED
  Помилка ініціалізації, під час нульової фази, менеджера Plug and Play в режимі ядра. Необхідно перевірити обладнання.
  0х00000090: PP1_INITIALIZATION_FAILED
  Помилка, при завантаженні одне процесорного драйвера, багато процесорній системі.

  Параметр:

  1 — адресу драйвера.


  0х00000093: INVALID_KERNEL_HANDLE
  Спроба, критичними компонентами системи, закрити дескриптор, який є недійсним. Основні параметри:

  1 — дескриптор;

  2 — 0 — закритий захищений дескриптор;

  1 — закритий не правильний дескриптор.


  0х00000094: KERNEL_STACK_LOCKED_AT_EXIT
  Існуюча нитка має блокований стек. Проблема пов'язана з драйвером обладнання.
  0х00000096: INVALID_WORK_QUEUE_ITEM
  Проблема з драйвером обладнання.
  0х00000098: END_OF_NT_EVALUATION_PERIOD
  Закінчився пробний період Windows.

  Основні параметри:

  1 — дата установки (нижні 32-біта);

  2 — дата установки (верхні 32-біта);

  3 — тріал період.


  0х00000099: INVALID_REGION_OR_SEGMENT
  Помилка виклику ExInitializeRegion, або ExInterlockedExtendRegion. Пов'язано з неправильними параметрами.
  0х0000009А: SYSTEM_LICENSE_VIOLATION
  Порушення ліцензійної угоди. Може статися при спробі зміни типу продукту, продовження пробного періоду системи.
  0х0000009В: UDFS_FILE_SYSTEM
  Помилка при читанні або запису даних на носій формату UDFS. Можливо пошкоджена файлова система, биті сектори на диску. Чи можливе виникнення помилки, у зв'язку з некоректною роботою софта, який працює і змінює структуру файлової системи.
  0х0000009С: MACHINE_CHECK_EXCEPTION
  Помилка пов'язана з неполадками в «залозі» ПК. Можлива неправильна конфігурація, розгін, перегрів компонентів, проблеми з харчуванням.
  0х0000009F: DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
  У драйвера нестабільні параметри споживання енергії. Оновіть, або замінити несправний драйвер.
  0х000000А5: ACPI_BIOS_ERROR
  Збій в роботі BIOS. Через ОС, розібратися в такій проблемі неможливо.
  0х000000В4: VIDEO_DRIVER_INIT_FAILURE
  Невдала завантаження драйвера відео карти. Завантажитися в безпечному режимі і встановіть новий драйвер.
  0х000000ВЕ: ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY
  Спроба записати дані в ПЗУ. Це пов'язано з «бракованим» драйвером, який необхідно перевстановити.
  _MEMORY_CORRUPTION
  Спроба запису даних в неприпустиму комірку пам'яті. Замініть драйвер.
  0х000000С2: BAD_POOL_CALLER
  Помилка при зверненні до пам'яті. Пов'язано з драйвером, або іншим програмним забезпеченням, яке необхідно замінити.
  0х000000С4: DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION
  При перевірці драйвера, була виявлена помилка в модулі генерації помилки STOP. Всі параметри записуються в KeBugCheckEx і відображаються на екрані. Необхідно замінити драйвер.
  0х000000С5: DRIVER_CORRUPTED_EXPOOL
  Спроба звернутися до високорівневому процесу з неприпустимою області пам'яті. Така помилка майже завжди виникає з-за драйверів, які необхідно замінити.
  0х000000С6: DRIVER_CAUGHT_MODIFYING_FREED_POOL
  Драйвер звернувся до звільненого пулу пам'яті. Необхідно замінити драйвер.
  0х000000С7: TIMER_OR_DPC_INVALID
  Таймер ядра виявлений в неприпустимою області пам'яті. Така помилка виникає, коли драйвер не завершив роботу таймера ядра перед тим, як відвантажити його з пам'яті. Необхідно замінити драйвер.
  0х000000СЕ: DRIVER_UNLOADED_WITHOUT_CANCELLING_PENDING_OPERATIONS
  Драйверу не вдалося скасувати роботу завислих компонентів ОС. Таке може статися, якщо встановлені погані драйвера, або компоненти. Необхідно замінити драйвер.
  0х000000D1: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  ОС звернулася до пам'яті сторінкового типу через високорівневий процес. Як і в багатьох подібних випадках, проблема полягає в поганому драйвері на пристрій. Необхідно замінити його. Іноді, помилка може виникати при пошкодженні ОЗП, або файлу підкачки.
  0х000000D8: DRIVER_USED_EXCESSIVE_PTES
  Драйвер зробив запит з надто великою пам'яттю ядра.
  0x000000E3: RESOURCE_NOT_OWNED
  Помилка може виникнути при несправному файлі NTFS.SYS. Але може виникати і при різних збоях файлової системи.
  0х000000ЕА: THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
  Несправний драйвер привів до зависання системи. Часто винуватцем проблеми є драйвер дисплея, в момент переходу ОС в режим очікування. Причина може критися в відеокарті, або драйвері на неї.

  Проблема може виникнути після некоректного завершення роботи Віндовс і пошкодження файлової системи.

  Можливо, стався збій, в момент підключення до завантажувального диска. Таке трапляється при неправильної конфігурації, або підключення дискових контролерів. Проблема може лікується простий перезавантаженням системи.


  0х000000F2: HARDWARE_INTERRUPT_STORM
  Ядро виявило шторм переривання. Такий стан характеризується неможливістю видати запит на переривання, викликаним рівнем-перериванням пристроєм. Як правило, це пов'язано з несправним драйвером.
  0х000000F3: DISORDERLY_SHUTDOWN
  Не вдалося завершити роботу ОС, у зв'язку з нестачею пам'яті. Необхідно обчислити програму, яка не «влізла» у межі пам'яті, визначити причину, по якій віртуальна пам'ять не змогла забезпечити необхідними ресурсами. Спробуйте визначити, чи буде відмовлятися, дана програма, завершувати свою роботу, без звільнення відкритих сторінок в пам'яті.
  0х000000FA: HTTP_DRIVER_CORRUPTED
  Пошкодження системного драйвера Http.sys. Замініть цей файл на аналогічний, справний.
  0х000000FC: ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY
  Спроба виконати процес не виконуваної області пам'яті.

  Параметри:

  1 — адресу, з якого виконувалася дана спроба;

  2 — Зміст входу таблиці сторінок (PTE).


  0х000000FD: DIRTY_NOWRITE_PAGES_CONGESTION
  Недостатньо вільної сторінкової пам'яті, неможливо продовжити виконання основних системних операцій.

  Основні параметри:

  1 — об'єм пам'яті, що було запитано;

  2 — запитаний обсяг пам'яті, з неможливістю для запису;

  3 — код останнього стану.
  0х000000FE: BUGCODE_USB_DRIVER
  У роботі контролера USB сталася фатальна помилка. Так само може бути пов'язано і з іншими, пов'язаними з ним пристроями. Така проблема може бути пов'язана з несправністю в самому контролері, або в підключених до нього пристроїв, або в самому підключенні. Спробуйте замінити драйвер пристрою. Можливо, проблему можна вирішити повним відключенням контролера USB.
  0х00000101:CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT
  Один з процесорів, багатопроцесорні системи, перестав відповідати, чи увійшов в нескінченний цикл. Помилка пов'язана з тим, що не було отримано очікуване переривання від процесора, в межах необхідного часу.

  Основні параметри:

  1 — інтервал переривань по синхроимпульсам;

  2 — 0;

  3 — адреса блоку процесора, який не відповідає;

  4 — 0.


  0х00000104: AGP_INVALID_ACCESS
  Графічний процесор спробував записати дані в область пам'яті, не призначену для цього, або не зарезервовану. Тут можлива помилка в самому драйвера відео, або не відповідністю версії BIOS.

  Основні параметри:

  1 — Зсув (у ULONG) в межах сторінок AGP до перших даними ULONG, дані якого зруйновані;

  2 — 0;

  3 — 0;

  4 — 0.


  0х00000105: AGP_GART_CORRUPTION
  Пошкодження Graphics Aperture Remapping Table (GART), пов'язане з некоректним драйвером прямого доступу в пам'ять.

  Параметри:

  1 — віртуальний адресу в GART;

  2 — зміщення, в якому виявилися неправильні параметри;

  3 — адреса з кешу GART;

  4 — 0.


  0x00000106: AGP_ILLEGALLY_REPROGRAMME
  Помилка підпису, або пошкодження драйвера відео. Необхідно замінити його.

  Параметри:

  1 — оригінальна команда;

  2 — поточна команда;

  3 — 0;

  4 — 0.


  0х00000108: THIRD_PARTY_FILE_SYSTEM_FAILURE
  Фатальна помилка, викликана стороннім фільтром файлової системи. Часто помилку викликають різне стороннє ЗА: утиліти дефрагментації, резервування даних, антивірусами. Можна позбутися від цих програм, або збільшити обсяги файлу підкачки і оперативної пам'яті.
  0х00000109: CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION
  Ядро визначило пошкодження коду системи, порушення цілісності даних. Така проблема може виникнути із-за збою сторонніх драйверів, порушенням роботи оперативної пам'яті.
  0х0000010Е: VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL
  Внутрішня помилка драйвера відео. Необхідно перевстановити драйвер.
  0x0000010F: RESOURCE_MANAGER_EXCEPTION_NOT_HANDLED
  В менеджері ресурсів режим ядра (kernel-mode resource manager) відбулося виняток.
  0х00000112: MSRPC_STATE_VIOLATION
  Під час виконання компоненту msrpc.sys, сталась критична помилка. Код помилки вказаний в першому параметрі.
  0х00000113: VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR
  Критична помилка в ядрі DirectX.
  0х00000114: VIDEO_SHADOW_DRIVER_FATAL_ERROR
  Тіньовий драйвер відео виявив фатальну помилку.
  0х00000115: AGP_INTERNAL
  Драйвер порту відео, інтерфейс AGP, виявив критичну помилку.
  0х00000116: VIDEO_TDR_ERROR
  Не вдалий скидання драйвера відео, оп тайм-ауту.
  0х0000011С: ATTEMPTED_WRITE_TO_CM_PROTECTED_STORAGE
  Виявлена спроба запису захищених від запису конфігураційного менеджера.

  Параметри:

  1 — адресу команди запису;

  2 — зміст PTE;

  3 — зарезервовано;

  4 — зарезервовано.

  Драйвер, який зробив спробу запису вказується у вигляді рядки Unicode.


  0x00000121: DRIVER_VIOLATION
  Порушення доступу в область пам'яті, викликаної драйвером.

  Параметри:

  1 — тип порушення;

  2 — зарезервовано;

  3 — зарезервовано.

  Через відладчик ядра, необхідно відкрити стек викликів в якому можна визначити драйвер, що викликав дану помилку.


  0х00000122: WHEA_INTERNAL_ERROR
  Помилка, пов'язана з апаратною частиною комп'ютера.[/accordion]


  0х00000127: PAGE_NOT_ZERO
  Сторінка пам'яті не виявилася повністю заповненої нулями. Зазвичай це пов'язано з апаратними збоями. Іноді, компоненти з привілеями в ОС, можуть передчасно робити зміни в сторінках пам'яті.

  Параметри:

  1 — адресу сторінки;

  2 — номер сторінки;

  3 — 0;

  4 — 0.


  0х0000012В: FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE
  Помилка читання розділу носія з форматом exFat, таке трапляється при наявності пошкоджених секторів на диску, або навіть пошкодження файлової системи. Можливо, до помилки призвели різні програми, які взаємодіють безпосередньо з диском і файловою системою. Виникає у носіїв, із форматуванням під Windows Vista Service Pack 1.
  0хС000009А: STATUS_INSUFFICIENT_RESOURCES
  Ядро Windows зайняло всі ресурси ПК, включаючи файл підкачки і далі не може продовжувати свою роботу. Перевірте вінчестер на помилки. Може допомогти збільшення обсягу диска і ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті.
  0xC0000135: UNABLE TO LOCATE DLL
  Помилка при завантаженні DLL-бібліотеки. Причина може бути пов'язана з відсутністю даного файлу, або його пошкодженням. Іноді, може бути причиною пошкодження реєстру.
  0хС0000142: DLL Initialization Failure
  Пошкодження бібліотеки .dll.
  0xC0000218: UNKNOWN_HARD_ERROR
  Не вдалося завантажити необхідний файл реєстру. Можливо, цей файл пошкоджений, або взагалі відсутня. Таке може трапиться при пошкодженні жорсткого диска. Іноді, завантажуючись в пам'ять, драйвер може пошкодити дані системного реєстру. Необхідно перевірити оперативну пам'ять.
  0хС000021А: STATUS_SYSTEM_PROCESS_TERMINATED
  Збій пов'язаний з роботою Winlogon або CSRSS, в момент переходу Windows в привілейований режим. Може з'являтися при пошкодженні файлу бібліотеки user32.dll і драйверів системи .sys. Також помилка виникає, якщо від імені адміністратора системи змінені параметри системного облікового запису і вона більше неї має адекватних дозволів для звернення до файлів і папок системи.
  0хС0000221: STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH
  Пошкодження драйвера, або системної бібліотеки. Якщо операційна система виявила пошкоджений файл, то необхідно замінити його на аналогічний, робочий. Хорошим варіантом буде переустановка системи. Якщо така помилка виникає постійно, то це означає що є проблема з носіями інформації, їх контролерами, можливе їх пошкодження.
  0хС0000244
  Політика аудиту активувала параметр CrashOnAuditFail.
  0хС000026С
  Помилка говорить про проблему драйвера пристроїв.
  0хDEADDEAD: MANUALLY_INITIATED_CRASH1
  Аварійний відмову, викликаний користувачем навмисно.

  Ось такий списочок основних помилок «синього екрану смерті». І не така вже й страшна штука. Як бачите, будь-яку помилку завжди можна виправити, досить тільки розібратися в її причинах.

  Рекламний блок